ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ AMA…


Bu kadar şehit olmaz. Bu devlet ne yapıyor ?. Bu kadar vatan evladını niye harcıyorsunuz ?.. Koca ülke bir terör örgütüyle başa çıkamıyor mu yani ? Savunma sanayimizi içe döndürdük, helikopter yaptık, savaş gemisi yaptık, tank yaptık top yaptık onu yaptık bunu yaptık. Tamam yaptık ta bu kadar adam nasıl ölüyor kardeşim ? Terör örgütüyle bu şekilde bir mücadele bizim zararımıza oluyorsa, sok orduyu kökünü kurut la bunun.. Vallahi yoksa bu müptezel kemalin dediği gibi bilerek yapıyorsanız yatacak yeriniz yok bilesiniz.

Şehitlik mertebesi yolun sonu. Evet daha değerli hiçbir şey yok. Ama bu işin boku çıkmaya başladı. Arkadaş sen adam gibi orduyu soksana şu işin içine. Görmüyormusun Azerbaycan’ı ? Adamların bir askeri öldü devlet başkanı üniformayı giyip ordunun başına geçti anasını ağlattı ermeni itlerinin. Bizde Kilis’e her gün bomba düşüyor, terör örgütü sürekli askerimizi polisimizi öldürüyor ama biz ülke olarak gidip şehit cenazelerine bile kabul edilmeyen zavallı bir adamı gündem yapıyoruz. Nasıl bir şey ben anlamıyorum.

Bu gün çok sevdiğim bir ablam sosyal paylaşım sitesinde RTE ve AKP’nin HDP’ li vekillerle ve Barzaniyle yaptığı görüşmelerin resmini koyup AKP’ye ve RTE’ye gönderme yapmış. Sevgili ablam o resimlerini koyduğun adam  bu ülkeyi 15 senedir her seçimde en yakın rakibine %100 fark atarak yöneten partinin kurucusu, o adam bir parti genel başkanı, o adam bir milletvekili, o adam bir başbakan, o adam bir Cumhurbaşkanı .  O adam bu görüşmeleri yaparken ya Başbakan ya Cumhurbaşkanı. Çocuk oyuncağı mı bu önüne gelen bu ülke için birileriyle görüşecek ?.

Bu kadar şehit varken neden iktidardaki  Başbakan bir şehit cenazesinden kovulmuyor da senin ana muhalefet partisi liderin kovuluyor bir düşün bakalım..

Ana muhalefet partisinin başındaki kişi  zaten ilk defa dayak yemiyor. Bu sebeple bunu bir sonuç olarak değerlendirmek mümkün değil. Kendisi  zaten bu sonuca geleli çok oldu. Ama sürekli bu şekilde tartaklanması  da güzel değil  tabi.

Bu arada gözümüz aydın Avrasya Tüneli’nin %80’i tamamlandı. Fesat muhalif medya mensupları tüneli incelemeye gelen bakanı yakalamış tünelin kaç şiddetinde depreme dayanacağını soruyor. La kardeş kaç tane araba geçecek ?, ekonomiye ne kazandıracak ?, ulaşım süreleri ne kadar kısalacak diye sorsana değil mi ? Olur mu akılları fikirleri şeytanlık. Bakan bey cevabını güzel verdi. Tünelin depreme dayanıklı olması, çökmemesi için ‘’ Sismik Conta ‘’ kullandık dedi. Yani deprem esnasında esneyecek ve kırılmaları, çökmeleri önleyecek bir nevi hava yastığı görevi görecek  önemli ana madde. Hayırlısı olsun..

Ez cümle şudur ;

Bu ülkenin Sismik Contası şu anda Tayyip Erdoğan’ dır. Esnemekte onun işidir sert durmakta. Daha evdeki piknik tüpüne conta olamamış birinin gidip düdüklü tencerede yemek pişirmeye çalışması abesle iştigaldir.

 

10. cu köyden Sevgiler….

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs