Şekilden Şekile...


Ülke,  Başbakan değişimini siyasi bir gereklilik ya da yöneticinin kararı olarak benimseyip işine gücüne döndü. Fakat sen bunu iktidara karşı malzeme yapmaya çalışıyorsun. Kendi içindeki trajikomik durum devam ederken on dört senedir Kasımpaşa’dan gelip bu ülkeyi %50 oy oranıyla yöneten adamın kararını malzeme yapıp konuşmaya çalışıyorsun.

Şu kadar yıldır iktidar olamadın bu kadar yıldır Başbakan olamadın gibi geyiklere girmek istemiyorum ama sahiden bu adama beyninin yeteceğini  düşünüyormusun ?.. Yapma yapma sahiden olmaz. Beynin yetmez. Çok zor iştir bir ülkeyi yönetmek herkes beceremez. Beceririm  diye düşünebilirsin ama halk iyisini bilir. Milli İrade diye bir şey var duydun mu sen ?.. Pardon sen onu duymamazlıktan geliyorsun ama var öyle bir şey.

Aslında tehlikeli olan sen ve senin gibiler değil. Bu ülkeye senin gibi zavallılar zarar veremez. Bizim sıkıntımız senden çok daha akıllılarla. Mesela en küçük bir siyasi hareketi Dolar’a , Euro’ ya, Altın’a, Borsa’ya yansıtanlarla. Özellikle bu İstanbul sermayesi denilen tehlike tüm ülkenin kaderini elinde tutuyor. Borsa’da yapılan manipülasyonlar binlerce , milyonlarca insanın parasını cebinden alıp götürüyor ve seksen beş milyonluk ülkede sadece bir iki milyon insan bu işin kaymağını yiyor. Yöneticiden bununla ilgili bir operasyon bekliyoruz aslında. Umarım söylediklerimizi duyuyordur.

Geçen hafta memlekete para kazandırmak falan diye yazmıştım. Dönüşler harika oldu herkese çok teşekkürler. Bu arada aklınızda olsun özelikle bulunduğunuz bölgede olmayan projeleri düşünüp uygulamayı düşünecek  kadar kafanız çalışıyorsa, bu projelerin hayata geçirilmesi noktasında sakın öyle ulu orta konuşmayın. Niye biliyormusunuz ?.. 15 gün önce olan şey 15 gün sonra olmasın diye türlü engeller önünüze çıkıyor. 6.000 TL kiraya  anlaştığınız arsanın fiyatı 6.000 USD oluyor. Bir anda tanıdık tanımadık herkes sizden borç istemeye başlıyor ve vermezseniz artist oluyorsunuz  haberiniz olsun.

Ez cümle şudur ;

Bir süre sonra o kadar hayat mücadelesinin içine girersiniz ki , Anneler Günü’ nün değeri daha da artar. Çünkü hayatınızın o en değerli varlığının sembolik kutlama gününde yanında olmak istersiniz. Pazartesi günü olacaklar siz ne yapsanız yine de olacak. Pazar gününü Annelerimizle  hiç bitmeyecekmiş gibi yaşamak her sene bu gün olmazsa olmazımız olsun.

ANNELER GÜNÜ, Annem ve tüm Anneler için çocuklarıyla huzur içerisinde geçsin.

Sevgiyle, Milli İrade ve Milli Birliktelikle Kalın… Hoşçakalın… 

e.gokce@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Şub

CANLI YAYININ ARDINDAN

03Ara
25Kas

SEÇİME DOĞRU

23Ağs

ŞİMDİ TÜRKİYE ZAMANI…

13Ağs