ADAM gibi ADAM bir dostumu daha kaybettim! - Ercan Buber

ADAM gibi ADAM bir dostumu daha kaybettim!


Size bugün bir ADAM gibi ADAM’ı anlatacağım. Dünyada iyilik ve hizmet peşinde koşan, hem de Allah (cc) rızasını kazanmak için çalışan ADAM gibi bir ADAM.

 

Dostum diye bildiğiniz ve geçen uzun yıllarda bir birinize hiçbir zarar vermediğiniz arada sırf bu kadar saf ve temiz olduğu için onun iyiliği için kızdığınız, söylendiğiniz çok da fazla olmayan “DOST” larınız vardır ya hayatımızda. İşte onlardan biriydi İbrahim Özdemir.

 

Hayatını eğitime adamış gencecik, pırıl, pırıl bir eğitimci ve çok iyi bir dost.

Hani derler ya sen bu dünyaya fazlasın diye…

İşte böyle biriydi İbrahim Özdemir.

 

Bunca kahpeliğin, ahlaksızlığın, dedikodunun, yalanın, dolanın içerisinde ADAM gibi ADAM birileri vardır ya hayatınızın içerisinde!

İşte o adamlardan biriydi.

Aslanlar gibi ayakta durabilmek için yıllardır canla, başla mücadele eden, başı secdede, kalbi imanla dolu ADAM gibi bir ADAM.

 

Sanırım yaradan bunca pisliğin, iğrençliğin, kötülüğün içerisinde böylesine temiz bir kulunun daha fazla durmasını istemedi.

Yoksa neden ölür ki, böylesine değerli ve kıymetli insanlar gencecik yaşta?

Evet, parası yoktu, malı yoktu, mülkü yoktu, öyle şaşalı makamı, mevkii yoktu ama öyle çok gerçek seveni vardı ki!

Saatlerce dirisinden ayrılamadıkları gibi ölüsünden de ayrılamayan ve her yaz olduğu gibi sanki okullar kapandı da anasının babasının yanına uğurluyoruz gibi dualarla uğurladık şu evrende bir elin parmakları kadar olan dostlarımdan bir tanesini daha.

Ben yine sana geçerken uğrarım be kardeşim.

Hani derdin ya bize uğramadan geçme tatile diye…

Ben sana yine uğrar yine sana kızarım ve sonra yine sarılırım.

Benim sende belki çok az hakkım vardır ama senin bende çok hakkın var!

Hakkını helal et be dostum…

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 2

  • Murat Yılmaz | 03 Haziran 2020 14:55

    Hepimizin başı sağolsun. Tatlı muhabbet ehli, imanlı, temiz kalpli bir dosttu Ibrahim Özdemir. Herşeyin gitgide madde ile ölçüldüğü bir dünyadan bizleri hüzne boğarak göçüp gitti dostumuz. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Bizleri de razı olduğu kullar zümresine iltihak etsin. Amin.

  • Mustafa TOPRAK | 03 Haziran 2020 12:42

    Kardeşten öte, can dostum dediğim,üniversite yıllarında yediğimiz içtiğimiz ayrı olmayan İbrahim'imin vefat haberi ile sarsıldım. Son vazifemi yapabilmek için ona koştum dün. Ayrılırken Allahasmarladık diyebilmek için ,inşaallah cenneti ala olan mezarına bir avuç toprak atabilmek için koştum dün kardeşime. Güzel insanlar güzel atlarabinip gidiyorlar. Rabbim rahmeti ile muamele.etsin inşaallah.

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Nis

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Nis
12Şub
07Şub
24Oca