AH ZEKAİ İREN AH - Ercan Buber

AH ZEKAİ İREN AH


Ah bu atalarımız, ah!

Yahu, aslında onca kitap, gazete, dergi okuyacağımıza atasözleri ve anlamlarını okuyup hayatımızla bağdaştırsak zaten birçok sorunumuz ortadan kalkacak!

Uzun bir süredir Karamürsel’de yoktum. Fakat bu sıralar yine güzel memleketimin sahipsiz sokaklarına geri döndüm.

Tabi bu arada ilçede kimin eli kimin cebinde karışmışta, karışmış. Cuma pazarında şöyle bir esnaf gezintisi sonrası, uğradığım birkaç büyüğümün önce serzenişlerini, sonrada şikayetlerini dinleyip arada sitemlerini aldım, kabul ettim.

Bu sıra anladığım kadarı ile ilçenin birinci gündemi Ak Parti’den beklentiler ve ortada gücünden eser kalmayan ilçe başkanlığı ...

Gelen gideni aratmış yani…

Yeni ilçe başkanı olan Sait Mete çok düzgün ve çok naif bir kişidir. Kendisini tanırım ve severim. İyiliği içinde yüzüne gülüp, arkasından dedikodu yapmak yerine en çok ben eleştiririm.

Recep Demirel’in değişmesi sonrası büyük beklentiler içerisine giren Ak Partililerin büyük bir kesimi hayal kırıklığına uğramış.

Başkan olur olmaz yapılan ince aba altından sopa gözdağı büyük bir kesimin içine oturmuş. Yıllardır çarşının göbeğinde gasp edilen kaldırımların gölgesi altında!

Eğer kapınızın önüne koyduğunuz saksıyı kaldırmamaya gücünüz yetmezse, başınızı hep eğik tutarlar!

Bu ilçede Ak Parti ilçe başkanlığı çıtası Zekai İren ile öyle yüksek bir yere çıkartılmış ki, şimdiki ilçe başkanları sadece ilçe başkanı!

Cumhur Başkanı ve aynı zamanda Ak Parti lideri ve başkanı Recep Tayyip Erdoğan eğer kendi belediyelerinde, kendi ilçe başkanlarının (bütün ilçenin en güçlü ismi olması beklenirken) bu kadar ilçe başkanlığından uzak olduğunu bilse ya da biri şikayet etse nasıl bir savunma yapılır gerçekten çok merak ediyorum.

Recep Demirel insanların diline ne kadar kafeteryada nargile, çay içip İsmail Yıldırım ne derse o doğrultuda hareket ediyor denildiyse de, yiğidi öldürelim ama hakkını verelim.

Ben Recep Demirel’i özellikle Ramazan başta olmak üzere yardım elinin yettiği kadar koşturduğuna canlı şahidim.

Fakat Sait Mete’nin şuana kadar geçen zamanda ki, inanılmaz sessiz ve hareketsiz olması birçok kişinin umudunu kırılmış.

Mete’den beklentiler çok daha büyükmüş oysaki! Özellikle Ak Parti içerisinde kendisini önemseyen ve destekleyen gerçek Ak Partililer, bir dönem yapacağı ilçe başkanlığı sonrası kendisini belediye başkanı olarak görmeyi düşünürken, şuan hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Bakalım Mete, yakın zamanda silkelenip saksı kaldırılmaz gerekirse böyle kırılır deyip zincirlerini kıracak mı? Yoksa aman dün saksım, bugün işim gücüm gider deyip bu şekilde devam mı edecek hep birlikte göreceğiz!

 

 

HEDEFLERİNİZ VARSA HEP DİKKAT ÇEKERSİNİZ

 

Sevgili okurlarım vallahi sitemleriniz boş değil inanın bende sizleri çok ama çok özlemişim. İnanın bu denli önemsenmek ve takip ediliyor olmak muhteşem bir duygu. Hayatım boyunca ne yapıyorsam en iyisini yapmak için çok çalıştım.

İnanıyorum ki, Türkiye’de elinde otomatik tüfeklerle gündeme aylaca oturmuş ilçe başkanı Recep Demirel nasıl hep akıllarda kalacaksa, kendi şirketim ve ismim ile dünya basınında ve ülke basınında aylarca kalan dalgıç kurtaran süper kahraman başlığı ile İsmail Yıldırım’da hep akıllarda kalacaktır.

Zaten bir gazeteci ülke ve dünya haberlerinde ismini geçirdikten sonra başka ne ister ki?

Memleketim Karamürsel’im parsel, parsel gitmesin, bu memlekete hizmet için gelenler yan gelip yatmasın diye gerektiği zaman ilçenin her kesimi ile karşı, karşıya gelsem de, hamd olsun ki, kimsenin kalemi de, uşağı da olmadan elimden geldiğince her kesimin sesi olmaya çalıştım yıllarca.

Hamd olsun ki, sizlerin takdiri ile bunu uzun zaman öncede başardım ve bu başarıyı hala devam ettirmek için çaba sarf ediyorum.

 

Geçtiğimiz gün uzun zamandır gazeteyi boş bıraktık bakalım ne durumdayız diye alexa site sorgulama yazdım ve bakalım giriş çıkışlarımız ne durumda diye baktım. Yazının üzerine tıklayıp sizde bakabilirsiniz. Her gün binlerce insanın takipçimiz olması, binlerce insanın uygulamamızı indirip bizleri takip ediyor olması gerçekten muhteşem bir duygu.

 

Keşke rakibimizde olsaydı; belki daha büyük bir sevinç duyardık ama sizinde gördüğü gibi maalesef ilçede ve bölgemizde İzmit’e kadar yine en çok okunan ve takip edilen gazeteyiz.

Biz demiyoruz!

Dünyanın en büyük araştırma şirketi “ALEXA” diyor. Bizlere güvenen, inanan, sahip çıkan herkese yıllardır bizi takip etmeyi bırakmadıkları için buradan tekrar, tekrar teşekkür ediyorum.

Bu sıkıntılı süreçte yine en güncel, en doğru, en tarafsız haberleri vermek ve siz değerli takipçilerimizin dertleri ile dertlenip, mutlulukları ile mutlu olmak için yine var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bizlere gerek www.karamursel.tv internet haber sitemizin mesaj bölümünden, gerek 0850 885 28 39 numaralı santralimiz ve şikayet hattından, gerekse 0532 262 64 53 numaralı whatsapp ve sosyal medya ağlarımızdan 7 gün ve 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz.

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!