Allah razı olsun


Geçtiğimiz günlerde gündeme getirmiştim. İmam Hatip Orta Okulu ve okula gitmek isterken kaza geçiren çocuklarımızı. Sağ olsun yetkililer çok etkili bir çözüm bulmuş ve okulun hemen karşısına ışık koyarak bu büyük sorunu çözmüş. Kimin bu işte faydası var ise Allah (cc) bin kere rağzı olsun hepsinden. 3 çocuk babası olarak ilçemizde yaşayan bütün çocukları kendi evladım gibi görüyor ve sıkıntılarını gündeme getirmek için elimden geleni yapıyorum.

 

Başta kaymakamımız olmak üzere ilçenin bütün yöneticilerine özellik ile evlatlarımız için gösterdikleri hassasiyet için çok teşekkür ediyorum.

 

LÜTFEN ARAÇLARI KALDIRIMA PARK ETMEYİN

İlçemizde özellikle ilk ve ortaokulların yakınlarında ve özellikle Ereğli mahallesinde okula yakın yerlerde araçların kaldırım ve okul çevrelerine park edilmesi veli ve aileleri büyük sıkıntıya sokuyor. Emniyet bu konu hakkında büyük bir hassasiyet göstermesine rağmen bazı sürücülerin ısrarla bunu yapması akıl alır gibi değil. Sanırım bunun en büyük nedeni cezaların yetersiz olması veya ben nasıl olsa ceza yedim araç yine burada dursun demesinden kaynaklanıyor. Bu konu gerçekten önemli bir konu olduğu için gazetemize bu denli pervasız sürücülerin fotoğraflarını gönderirseniz ceza yemeleri ve araçlarını kaldırmaları için şahsım ve ekibim elimizden geleni yapacağız. Her şeyi kolluk kuvvetlerinden beklemeden taşın altına hep beraber elimizi sokmamız gerekiyor. Bu ilçe biz ne kadar hassas ve duyarlı davranırsak daha güzel ve yaşana bilir bir hale gelir.

 

OKULLARDA İSTENİLEN PARALAR

Sevgili takipçilerim son zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde okullarda istenilen paralar hakkında şikâyetler geliyor. Fakat şunu belirtmeliyim ki, ilçemizde idarecilik yapan yöneticilerin birçoğunu tanıyorum. Elimden geldiğince şahsım ve ekibim ile okullara gidip şikâyetlerin büyük bölümünü kendileri ile paylaşıyorum. Fakat şunu belirtmeliyim ki, velilerden istenilen “DESTEK” yine bizim evlatlarımız için isteniyor.

En önemlisi bunda kimse mecbur bırakılmıyor! Çocuklarımızın daha verimli ve daha iyi koşullarda okuması için gereken şartların sağlanması için biz velilerden talep edilenleri bizler vererek öncelikle kendi evlatlarımıza, daha sonrasında ise ilçemize bir nebze katkımız olacağını lütfen hatırlayalım.

Bir eğitimci inanın bizim evlatlarımıza bizden çok ama çok daha fazla önem gösteriyor ve katkıda bulunuyor. Ben kendi evimde 3 çocukla baş edemeyip, isteklerine ve enerjilerine yetişemezken öğretmenlerimiz onlarca çocukla kendi evlatlarına gösteremediği hoş görü ve hassasiyeti gösteriyor.

İlçemizde eğitim seviyemiz her geçen gün artıyor ise bunun mimarı öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi lütfen üzmeyelim. Unutmayalım ki, onlara geleceğimizi emanet ediyoruz. Biz onları ne kadar el üstünde tutarsak onlarda evlatlarımızı tutar…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!