ALTINOVA VE KAYTAZDERE BELEDİYELERİ - Ercan Buber

ALTINOVA VE KAYTAZDERE BELEDİYELERİ


Bir zamanlar bize ait olan ve sonrasında il olarak bizden kopan!

Fakat aslında Karamürsel’den hiç kopmayan Altınova ve Kaytazdere belediyeleri ve bu belediyelerin başkanları ilçe halkını yakinen ilgilendiriyor.

Altınova mevcut Ak Parti belediye başkanı Metin Oral’ın 3 dönem kuralına takılması nedeni ile birçok aday adayının çıkması ile büyük bir yarışa sahne olurken, kimileri ise hala mevcut başkanın bir şekilde bir dönem daha yapacağını düşünüyor.

Aslına bakarsanız bir belediye başkanının en fazla 2 dönem hizmet etmesi gerektiğini düşünen bir kişi olarak, bırakın dört dönemi 3 dönem bile çok fazla.

Neden diye sorarsanız?

Çok ağır ve çok fazla sorunluluklar gerektirdiği için başta şahsını olmak üzere, aile ve akrabalarını çok fazla yoran ve yıpratan bir iş olduğu kanısındayım.

Altınova’da Ak Partiye gönül vermiş birçok kişi belediye başkanlığı aday, adaylığı için müracaat yapmış olsa bile bu sıralar gerek renkli kişiliği, gerekse sosyal ve kültürel olarak çok donanımlı olan Mehmet Çeliköz’ün ismi sık, sık duyulmaya başladı.

Çeliköz, gerek doğduğu topraklarda hizmet edebilmek için büyük bir heyecanla çalışmalarına devam ederken, ardında çok büyük bir kesimde Çeliköz’e desteklerini biran olsun eksiltmeden devam ettiriyor.

Kayrazdere’de yaşan bir çok vatandaşın ya Karamürsel’de bir ayağı var, yâda Karamürsel’de yaşayan bir çok kişinin Kaytazdere’de bir ayağı var. Fakat kimle konuştuysam Ali Kangal diyor başka bir şey demiyor.

İlçede yazlıkları olan vatandaşlar geçtiğimiz yaz döneminde özellikle otoparkların ücretli olması ve yazlıklarının önünde bulunan plajların kiraya verilmesinden rahatsızlık duysa da, bunca yıldır yaptığı muhteşem belediyecilik ve hakkında hiçbir usulsüzlük çıkmaması nedeni ile Ali Kangal’ı adeta ailelerinden biri olarak gördüklerini ve yıllardır pırıl, pırıl bir belediyecilik yaptığını dile getirdiler.

İlçede yaşayan ve yazlıkları olan vatandaşlar bunca maddi olanaksızlıklara rağmen, gerek Belediye personeli, gerekse ilçe genelinde neredeyse hiçbir işin aksamadan ilerlemesinden çok memnun.

Anlaşılan o ki Ali Kangal bu seçimi hiç zorlanmadan tekrar belediye başkanlığını alacak ve hali hazırda yaptığı projelere ilave olarak devam eden projelerini bitirerek, ilçe halkının hizmetine sunacak gibi görünüyor.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca