ÇARŞI BİTTİ! SIRA DAĞLARDA! - Ercan Buber

ÇARŞI BİTTİ! SIRA DAĞLARDA!


Karamürsel merkez ve merkeze yakın mahallelerin beton yığınına dönüştürülmesinin yankıları devam ederken, şimdide başka bir sıkıntı ile karşı karşıyayız.  

Hemen dibimizde olan Gölcük’te halk ve yöneticiler ilk olarak ilçeden geçecek olan otoban güzergâhı için büyük bir savaş vermiş ve ilçeye en çok faydalı olacak şekle getirmek için büyük mücadeleler vererek başarmıştı. Ardından ilçede yapılması planlanan rüzgâr türbinleri için başta katledilecek orman ve arazilerin yakınında arsası bulunan mahalle sakinleri ve ardından çevre gönüllülerinin destekleri ile bu katliamında önüne geçildi.

Gelelim Karamürsel ve bu ilçede her kesin gözünün içine baka, baka yapılan katliamlara. İlçede yöneticiler öyle kendi dertlerine düşmüşler ki, nereden arsa alayım, nereden daha fazla yardım alırım! Tabi yöneticiler kendi dertlerine düşünce ilçede aldı başını gitti.

Beton yığınları ile katledilen mahalleler, katledilen yeşil alanlar ve bunca katliama sırf bize de zulüm eder düşüncesi ile sessiz kalan dernek ve sivil toplum örgütleri hep beraber bu ilçede yapılan bunca usulsüzlüğün mimarı olmayı başardı.Sonuç olarak İzmir otobanı ilçemizin öyle bir yerinden geçiyor ki, ilçeye hiç bir faydası olmayacak. Gelelim son anda alınan karar ile Gölcük'te yapımına izin verdirmeyen halk ve yöneticilerin ilçeden def ettiği rüzgar türbinlerine! Yerleri çoktan belli olmuş ve yakın zamanda yapımına başlanacak! Şaşırdık mı? Tabiki hayır! Bu ilçenin ben reis'im diyen kişisi olukluda arsama imar 30 mu çıkar yoksa 35 mi onun derdinde!

 

İŞİ GÜCÜ ŞOW YAPMAK!

 

Bu aralar bir Reis furyasıdır gidiyor. Bu onurlu ve şerefli sözcüğün içini boşaltmak için uğraşan zavallılar. Sözüm ona kendine Reis dedirtme çabasına girmiş,  zavallılara bir kişi çıkıp demiyor mu?

İnsanlar kendilerine lakap takmazlar. Sen eğer ADAM gibi ADAM isen insanlar seni buna layık görüp kendileri söyler!

Yaptığın hatalar yüzünden, konuşmasını bilmeyen kişiler bu ilçede at koştura biliyorsa, bırak fotoğraflarda şekil yapmayı! İlçede bunları başımıza nasıl bela ettin onu düşün!

Çıkmış orada burada ben reis’im hem de en büyük reis’im bu nasıl bir egodur! Krallık koltuğu sende sen ben …………..  desen çevrendekiler evet en büyük ……. sensin diyecek!

Aklıma babasını makamına çağırttırarak bak baba sen bana kral olamazsın diye defalarca söyledin ama bak işte ben bu imparatorluğun kralı oldum!

Sonrasında babanın dediği muhteşem söz!

Ben sana kral olamazsın demedim ki!

Ben sana “ADAM” olamazsın dedim!

Egosu tavan yapmış sözüm ona sözde reis, giderayak ne kadar çabalasa da, yaptıklarını, söndürdüğün ocakları kimse unutmadı! Sen merak etme sana ilk ve en büyük darbeyi, çevrendeki üç beş çakal vuracak!  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca