Cesaret Biterse!


Bir Hint masalına göre, kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür.
Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar.
Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya başlar.
Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkân yok. Onu eski haline döndürür. Ve der ki, "Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüreği var. O yüzden ben sana yardım edemem."

Shakespeare, bu konuda söyle diyor :

"İnsanların çoğu Sevmekten korkuyor, kaybetmekten korktuğu için..
Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için.

Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için.

Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmediği için.

Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için.

Ve ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için."
--------

Hayatı  bilmeden, zamanın farkında olmadan yasamak gibi.

 

Peki ama kul olmak, koşulsuz şartsız biat etmek neden?

Neden güç sahibi insanların eleştiriye tahamülü yok?

Neden düne kadar zulüm gören faniler yıllarca çektikleri zulmü unutup, eline bir makam geçer geçmez, taraf olmayan ve makama biat etmeyen kişiler için bu gücü zorbalıkla kullanıyor?

Hani haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandı?

Düne kadar elindeki gücü, kudreti, doğruluğu, adamlığı ile elde eden kişiler gücü kaybetmemek adına bu değerlerden ne kadar çabuk vazgeçe biliyor anlamış değilim!

O zaman şöylemi düşünmeliyiz; herşey köprüyü geçene kadar mı? Kim suyun başına geçerse ve gemisini yürütürse kaptan omu demeliyiz?

Kaptan gemiyi kayalıklara doğru sürüyor dostlar, eğer susmaya devam edersek okyanusun ortasında bize kimse sahip çıkmaz!

Bizim kanımızda vatanı terk etmekte olmadığı için ancak bu vatan uğruna ölebiliriz. Susmayalım, evet para, makam, mevki, güç kaybedelim; etmeyi göze alalım ama susmayalım. Susmak başımıza gelecek olanları sadece öteler, değiştirmez…

Bu tesis ilçeye büyük değer katacak

İlçemiz ’de çok kısa bir süre içerisinde  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karamürsel İHL Spor ve Seminer Salonu, bin 214 metrekare alan üzerine kurulmuş olup. Voleybol ve basketbol sahalarını içerisinde bulunduran aynı zamanda spor salonunda 150 kişi kapasiteli tribünü ile büyük fedakârlıklarla yapımı tamamlandı. Ayrıca spor salonu içerisinde 160 kişi kapasiteli seminer salonu bulunan bu tesis Pazar (12.032017) günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli’nde yapacağı toplu açılış töreni ile hizmete girecek. İlçemizde böyle güzel tesislerin çoğalması ilçemizdeki gençlerimizin büyük menfaatine olacağını düşünüyorum.

   

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!