Gün Birlik Günü - Ercan Buber

Gün Birlik Günü


DEDİĞİM GİBİ, GÜN BİRLİK GÜNÜ, GÜN BU GÜN

 

Güzel Karamürsel’imiz de  yaptığımız toplu iftar yemeği ve buraya katılan binler beni çok mutlu etti, bu acı dolu günlerde böyle kenetlenmek, böyle bir araya gelebilmek çok arzu ettiğim bir tablodur aslında. Hep istemişimdir, bu güzel ilçede hep birlik beraberlik olsun , ilçemiz hep böyle güzellikler ile anılsın. İnanın elimden gelenide yaptım, yapmak içinde durmadan mücadele ediyorum, karınca misali bir damla su bile olsa, en azından tarafım hep belli oldu. Çok şükür herkesin olduğu gibi yüce Mevlanın da bir hesabı olduğu için bunca sıkıntıya, bunca kahpeliğe rağmen başarımızın önüne kimse geçemedi. Bu gün Karamürsel’de tarafsız ve güncel habercilik denildiğinde, bizi sevmeyen insanların bile her gün takip ettiği bir ajans olmak içim büyük mücadeleler veriyoruz.Türkiye’nin en büyük haber ajansları başta olmak üzere, Kocaeli de bulunan bir çok yerel gazeteye ilçemizin haberlerini veren, en büyük kaynak olmak  için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ne kadar arkamızdan iş çevirip, kahpelik yapan özel yalamalar olsa da, adalet er ya da geç tecelli ediyor.  Bu büyük başarıda bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen 70.000’in üzerine çıkan takipçilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağ olun, vağrolun. Son aldığım raporlar doğrultusunda dünyanın en büyük değerlendirme sitesi olan  www.alexa.com internet sitesinde bu güne kadar, Karamürsel’de hiç kimseye nasip olmamış bir başarıya imza atarak dünya sıralamasında 825,519 bine yükselirken, Türkiye sıralamasında 14,022 binleri görmek bu sektörde çok büyük bir yol aldığımızın en büyük ispatıdır.Bunun yanı sıra sürekli olarak çıkardığımız karamürsel’deki raflara giren tek gazete olmak ve bu gazetenin satılıyor olması bizi çok onura ediyor.  Bu büyük başarının mimarı olan takipçilerimize sonsuz teşekkürler.

LÜTFEN SABREDİN

Bazı takipçilerimiz bizlere inanılmaz sitemler ediyor, neden şikayetlerimizin  hala haberini yapmıyorsunuz, şunun adamımısınız, bunun adamımısınız, şuncumusunuz, buncumusunuz diyerek bizi üzen mailler atıryor, telefonlar ediyorsunuz. Yapmayın lütfen. Sevgili takipçilerimiz, inanın şu yazıyı yazmakta olduğum bu saat itibarı ile tarafımıza ulaşan 681 adet şikayet maili var.Elimizde bulunan çok az personel ile bunları takip etmek için arkadaşlarım ile büyük mücadeleler veriyoruz. Bu piyasada silinip giden bir çok meslektaşımız gibi yok olup gitmek istemediğimiz için çok dikkat ediyoruz. Lütfen şikayetlerinize fotoğraf ve belge ekleyiniz. Bunca zaman uğraşıp, didinip bir yerlere getirdiğimiz bu başarımızı her aldığımız şikayeti hemen araştırmadan haber yapıp yitirmek istemiyoruz. Bu yüzden bize göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkürler.

TARAF OLURSAK YOK OLURUZ

Çok ilginçtir ki, sektöre girdiğimiz ilk günden bu yana kimsenin maşası olmadık, bu büyük yükselişi kaldıramayan şerh odakları o kadar iftira atıp, üstümüze oyunlar oynamasına rağmen, oyun oynayan, kahpelik yapan herkes cezasını yüce Allahtan buldu, bulmaya da devam ediyor. Bu memlekette olmayan basın kimliğini kullanıp insanların ekmeği ile oynayan, insanları korkutan, sindiren herkes cezasını çekti ve çekiyor da.Bizlere yakıştırdığınız ithamlar bu yüzden bizleri çok üzüyor. Bizler ayakta dura bilmek için reklam almak zorundayız.Reklam alırken Türkiye devletinin izin vermediği, ruhsat vermediği hiçbir kurum ile çalışmadık. Bazı yılanlar üzerimize senaryolar kurup, başta şahsım olmak üzere kurumumu zedelemek için her zaman yaptıkları ve hayat felsefesi haline getirdikleri iftira oyunları ile zarar vermeye çalışması artık alıştığımız olağan bir davranış olduğu için fark etmiyor. Fakat bu iftiraların etkisinde kalarak  özellikle şahsımı tanımadan maddi gücümü bilmeden farklı düşüncelere kapılan herkese kapım açık. Gayrimenkullerimi, iş yerlerimin ve araçlarımın plakalarına varıncaya kadar, bütün mal varlığımı herkesle paylaşa bilirim. Bu yüzden kafanızda hiçbir soru işareti kalmasın. Bundan on yıl önce neyimvar ise gene aynısı duruyor. Eksilmiş, artmamıştır. Sadece on yıl önce vağrolan değeri bugün biraz yükselmiş bulunmaktadır. Fakat bunların hepsi açık, açık ortadadır. Öyle gizli kasalar ile gizli yatırımlar ile saklanmamaktadır. Bu yüzden buradan yağ çıkarmak isteyen zerzevatlar avuçlarını yalarlar. Bu yüzden bu ilçenin vergi levhasını taşımayan ve onursuzlukları, yüzsüzlükleri ile hala sokaklarda gezebilen, ellerinde tek kalan kirlenmiş isimleri olan mahlukların alttan alttan sinsi planlarına benim gibi aldırmayın. Herkese kapımda, alnımda  ardına kadar açık.  Önümüzdeki günlerde daha hala ulusal ajansların temsilcisiyim deyip şarlatanlık yapan,ulusal ajansların  tabelalarının altında emlakçılık yapan, fakat gazetecilik onurundan bahseden varlıklarıda resimleri ile afiş edeceğim, fakat o gün bugün değil. Bu kadar güzel geçen bir günü yeterince kirlettim zaten. Bayramdan bu mübarek Ramazanı şerif yüzüsuyu hürmetine ses çıkarmadan beklediğim bomba konular ile sizlerleyim. Bayramınızı en içten dileklerim ile kutlar, bu güzel ilçenin en iyi şekilde dünyaya tanıtılması için bizlere verdiğiniz destekler için bir daha çok teşekkür ederim.  Hayat güzel göre bildiğimiz sürece güzeldir.Fakat herkes  hak ettiğini yaşar…  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Nis

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Nis
12Şub
07Şub
24Oca