Hani Din Kardeşiydik?


Müslüman’ın Müslüman’a zulmetmesi inanılır gibi değil. Ülkemizde yaşanan inanılmaz planlar ile hayata geçirilen büyük terör eylemleri içimi o kadar acıtıyor ki kelimeler kifayetsiz kalıyor…

Ülkemizin başı sağolsun…

 

Ama şunu da iyi anlayalım ki bizim bizden başka hiç dostumuz yok.

Ankara’nın göbeğinde 28 canımız şehit oluyor ne gelen var, ne giden, sadece kınama mesajları yayınlıyor o omuz omuza acılarını paylaştığımız “Avrupa” insanları.

 

Ama daha acısı ne biliyor musunuz?

Biz bu acı ile yıkılmış iken Karamürsel’in göbeğinde belediye tarafından düzenlenen ve iptal edilmeyen eğlence programı.

 

İsmail Yıldırım’ın çıkıp biz bir hata yaptık, fakat geç fark ettik deyipte bir özür dilememesi o kadar çok insanı üzdü ki inanamazsınız. Oysaki Yıldırım, sırf terör olayları yüzünden her sene geleneksel olan şenliklerimizi iptal edip, teröre karşı olan tutum ve tavrını net bir şekilde belli etmişken.

Çevrenizde bulunan kimse size söylemez ama ben söyleyeyim, insanlar bir özür bekliyor.

 

EREĞLİ NEDEN AYAKLANDI

 

Geçtiğimiz hafta Ereğlili vatandaşlardan o kadar çok şikâyet aldık ki, inanılamaz.

Karamürsel’de yaşanan şuyulandırma mağduriyeti Ereğlide’de nüksetti. 

 

Zaten bütün umutlarını bu şuyulandırmaya bağlayan vatandaş adeta çılgına dönmüş durumda. Önce Saadet partisine bu şikayetlerini ileterek dile getiren halk, ardındansa aynı akşam yanlarına gelen  İsmail Yıldırım’ın açıklamaları ile biraz teselli bulmuş olsa bile bu haksızlığın bir an önce giderilmesi için dört gözle bekliyor. Tabii ki bizlerde bu konunun ve şikâyetçilerin yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi konusunun  takipçisi olacağız.

 

Mesut Çetinkayaya ne oldu?

 

Karamürsel Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olan Mesut Çetinkaya ile geçtiğimiz günlerde telefon ile aradım.

 

Çünkü şirketimde  bulunan arkadaşlarım defalarca belediyeyi  aramasına rağmen uzun süredir yaşadığımız bir sıkıntı vardı.

Bende birde ben arayıp işin nedeni nedir diye telefon açtım.

 

Mesut bey kaç defadır arıyoruz bilgi veriyoruz fakat belediye bize haber göndermiyor?

 

Mesut bey; Tamam ben arkadaşlara talimat verdim bir yanlışlık olmuştur.

 

Konuşma bu şekilde sonlandı, aradan geçen uzun bir zamana rağmen hala daha ne gelen var, ne giden.

 

Şimdi diyeceksiniz o zaman belediyenin haberlerini nasıl yapıyorsunuz?

 

Çok komik olacak ama Karamürsel Belediyesinin Kocaeli merkezde yolladığı gazetelerden bazıları bize mail atıyor.

 

Haberin altına şöyle bir not yazarak! Siz belediyenin haberini yaparsanız belediye size haber’de vermez, haberde yollamaz birde gülücük koyuyorlar.

Mesut Çetinkaya gerçekten çok naif bir adamdır, yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Ben, benimle ilgili hiçbir yerde diğer ( karakter yoksunu ) gibi ne konuştuğunu, nede kötülüğünü gördüm. Görmemde mümkün değil, bir gün bir sıkıntısı olsa zaten arar aslanlar gibi bu böyle olmuş doğrumu der. Çünkü mert adam kıvırmaz ve tetikçi kullanmaz.

 

Buradan şunu demek istiyorum kendisine sen başı secdeye değen ve kul hakkı nedir bilen bir adamsın.

Karamürsel için gece gündüz  koştuğumu iyi bilen ve duyan birisin. Yazılanların, çizilenlerin hepsinin gerçek olduğunun farkındasın yapma!

Adalet, hak, hukuk hepimize lazım,  bu gün bu makamda bulunarak hizmet etmeye çalışman engellenmiyorsa bu gücü başkalarının zulüm görmesi için kullanmak olmuyor.Bu memlekete idealist insanlarda lazım. Birilerinin yanlışları da yazması lazım ki adalet olsun. 

 

İsmail Yıldırım’ın dediği gibi bir şey varsa ara, sor, ben açıklamasını net bir şekilde yaparım. Benim verilemeyecek hiçbir hesabım yok yanlış duyumlar ve dedikodular sadece lafta kalır. Doğrular ise adamlıkla ortaya çıkarılır.

 

 

İSMİNİZİ BELEDİYE BAŞKANI ÇIKARDI

 

Geçtiğimiz günlerde bir kardeşim elinde Karamürsel Belediyesi Protokol listesi ile yanıma gelerek ben sana demedim mi sana kafayı takmışlar bak   İsmail Yıldırım sizi listeden çıkarmış haberin olsun diye masama bıraktı listeyi.

Bende ne listesi, sizi  kim dedim?

 

Senle Melih beyi   listeden çıkarmış ; vay be dedim hadi beni anladım  Melih bey ne alaka dedim.

Şu Karamürsel’de gece, gündüz milletin derdine koşan, çoluk çocuğunun rızkını bile düşünmeden mesleğine harcayan, bir adama bunu yapmaları inanın çok ağrıma gitti. Bu gün gerek ulusal medyaya, gerekse yerel medyada Karamürsel’in ve Karamürselli insanların sesini duyura bildiği tek kişi olan bir  insana nasıl böyle bir ayıp  yapılır anlaşılır gibi değil.

 

Ama haklılar bir bakıma; sözünüzün geçmediği, insanların her derdini, sıkıntısını, problemini yazarçizerseniz biride gelir gönüllerden silemediği isminizi ancak protokol listesinden siler.

 

Ama ben çok büyük bir onur duydum, eğer o listeden sadece Melih beyin silindiğini görseydim çok daha büyük olurdu üzüntüm.

 

Evet sevgili Karamürselli güzel insanlar, bilin istedim , sizlere ne kadar zorluklarla haber yapıyoruz, nelerle uğraşıyoruz, üzerime ne kadar geliniyor diye fikir sahibi olun istedim.

 

Ama çok şükürler olsun alnım açık, başım dik.

 

Unutmamak lazım ki fırtınanın kayadan alıp götüreceği sadece tozdur…  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!