Haydi Bismillah - Ercan Buber

Haydi Bismillah


    Sevgili takipçilerimiz, 16 ay önce başladığımız habercilik serüvenimizi siz değerli takipçilerimiz sayesinde her gün binlerce kişi çoğalarak bu noktaya getirmeyi başardık. Sizden aldığımız bu güç sayesinde internet haberciliğinin devamı olarak, ilçemizde haftalık gazete çıkarmaya başladık.

     Bu sektöre başlarken bu işin bu kadar sıkıntılı, hassas ve onurlu olduğunu hiç tahmin edememiştim. Amacım sadece birkaç kişinin sesi olabilmek ve az da olsa birkaç kişiye yardımcı olabilmekti. Fakat şu an sadece 16 ay geçmesine rağmen her gün sitemizi dünyanın birçok ülkesinden ziyaret eden 40 binin üzerindeki takipçilerimiz bana bu mesleğin kutsallığını daha iyi idrak etmemi sağladı. Artık sorumluluklarımın daha büyük olduğunu daha hassas davranmam gerektiğinin farkına vardım. Bu çığ gibi büyüyen takipçilerimizin haberlerimizi dünyanın her yerinden takip ederek bize gerek telefonla gerekse de mektup ve elektronik posta yoluyla ulaşarak hem sıkıntılarını şikâyet, dilek ve teşekkürlerini bildirerek bana olan güvenlerini kazandığımı fark etmem beni çok onurlandırdı.

      Bu süre zarfında birçok hatalarımız ve eksikliklerimiz olmuş olabilir. Bunu için sizlerden çok özür dilerim. Gerek şahsım olarak gerekse ekibim olarak elimizden geldiğince sizlerin sesi olmaya gayret gösterdik ve göstereceğiz de. Çıkardığımız gazeteyle âşık olduğum Karamürsel’in daha da iyi tanıtılması için elimden geleni sonuna kadar yapacağımdan emin olabilirsiniz. Siz değerli takipçilerimizden en büyük isteğim, hakkımda çıkan söylentilerle değil müspet gerçeklerle beni değerlendirmeniz olacaktır ziyadesiyle bundan çok memnun olacağım.

       Benim ilk aşkım Karamürsel.

       Çocukluğumun en güzel hatıraları burada geçti. Her sokağında küçükte olsa bir anım var. Bu yüzden işim gücüm Karamürsel…

      Yaptığımız haberler kimi zaman değil hatta çoğu zaman birilerinin hoşuna gittiği gibi bir diğerlerinin hoşuna gitmeyebiliyor. Fakat her zaman doğrunun peşinde olacağıma, hiçbir zaman bir taraf olmadan sürekli hakkı ve hakkaniyeti savunacağıma emin olabilirsiniz. Zaten bu mesleğin amacı da bu değil mi ki?

        Gazetemizi çıkarmamızda bize destek veren ve bizi gazete çıkarmamız için teşvik eden herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, engin tecrübeleriyle bana ışık veren, ( bu meslekten emekli olmasına rağmen ) desteklerini üzerimden eksik etmeyen, Melih PALAS büyüğüme teşekkürü bir borç bilirim.

         Sonuç olarak; çok çalıştık, çok çalışacağız. Bugün belki ben ve ekibim sadece 4 kişi olabiliriz fakat inanın içimizdeki bu mesleğe olan heyecan o kadar büyük ki Karamürsel’i 7 gün 24 saat sürekli olarak takipteyiz. Çoğu zaman sabahın erken saatlerinde ya da gecenin bir vaktinde o an yaşanan olayın haberini yapıyor olmamıza rağmen bize haber vermek için gerek telefon açan gerekse mesaj yoluyla olayın bize bilgisini veren vefalı takipçilerimize de çok teşekkür ederim.

         Buradan anlaşılıyor ki gerçekten yapmaya çalıştığımızı ve yapmak istediğimizi tam olarak sizlere fark ettirdiğimden eminim. Bizleri takip edin, takip etmeye devam edin. Sizlerin gücünü daima yanımda hissetmek beni ve ekibimi daha da güçlü kılacaktır. Sizleri Allaha emanet ediyorum, sağlıcakla kalın.

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca