İHALE İŞLERİ


Ne güzel “İHALE” veriliyor

Geçtiğimiz hafta gündeme getirmiştim Karamürsel Cumhuriyet Halk Partisi denetim kurulu üyesi Ali Kara tarafından dikkatle incelenen Karamürsel Belediyesi Yılsonu belgelerinde gözünden kaçmayan yanlışlıkları. Her geçen gün bu “YANLIŞLARA” bir yenisi daha ekleniyor.Öncelikle şahsım ve Karamürsel halkı adına bu gözden kaçan “YANLIŞLARI” bularak gündeme getiren bu inceleme heyetindeki bütün büyüklerimin dikkatine çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu harcanan paraların hepsi, daha tüyü bile bitmemiş yetimin hakkı olduğu için harcanırken çok rahat harcanması ve har vurulup harman savrulması için kim uğraşıverip dikkat gösteriyorsa hepsinden ALLAH (cc) razı olsun. Evet; gelelim işin ilginç boyutuna, inceleme heyetinde bir ihaleye verilen teklif çok ilginç gelmiş Ali Kara’ya biraz daha dikkat edince tekliflerin farklı, farklı olduğunu fakat her ne hikmetse aynı faks numarasından yollandığı dikkatinden kaçmamış ve bu konuyu partisinde bulunan arkadaşlarla da paylaşmış Kara. Bunun üzerine bu konuyu gündeme getiren CHP sözcüleri soru önergesi olarakta meclis toplantısında cevap istediler bu “YANLIŞLIK” için. Bakalım önümüzdeki günlerde bu “YANLIŞLIKLAR” zinciri ile alakalı olarak nasıl bir cevap ve yaptırım gelecek merak konusu doğrusu. Bende bu işin takipçisi olarak sizlerle de aldığımız cevapları buradan paylaşacağız. Çünkü hata evet yapıla bilir, fakat hatanın üzeri örtülemez, örtülmemeli ortaya çıkartılıp neticesi sunulmalı aynı zamanda bu sıkıntıları paylaşan kişiler ve kurumlar aydınlatılmalı ki, kimsenin aklına karpuz kabuğu düşmesin.

 

Karamürsel Kesim Hanesi Sıkıntılımı?

Geçtiğimiz günlerde gazetemize gelen şikâyetlerle başlattığımız bu incelemede gerekli yerlere dilekçeler yazılarak Karamürsel Mezbahanesi ile alakalı bilgi istedim. Önümüzdeki günlerde eğer Karamürsel Belediyesi’ne sorduğumuz sorular gibi sümen altı edilip de cevap alamazsam olduğu gibi kendi topladığımız bilgilerle sizlerle paylaşacağım yoksa, zaten tarafıma gelecek belgeleri sizlerle paylaşarak konuyu aydınlatacağız. Eğer aslı varsa ve bu söylenenler doğru ise vay halimize, vayyyy. Belediyenin kesimhanesi bunu yaparsa vatandaş ne yapmaz ki?

 

Taş-San’da hummalı çalışma!

Karamürsel Mezbaha nesindeki incelemenin ardından hemen mezbaha nenin alt tarafında bulunan “TAŞ-SAN” firmasına ait çöp toplama yerinde birçok esmer vatandaşın hummalı bir şekilde çöpleri ayırdığını görünce çok şaşırdım. İşçilerin başında daha önceden Kaytazdere  sanayi sitesinde hurda kağıt işi yapan bir kişiyi görünce herhalde firmanın hurdalarını bunlara satıyorlar bu yüzden bu insanlar çalışıyor derken oda nesi “KOS KOCA KAMYON” üzerinde Yalova Belediyesi amblemi olmasına rağmen ben yukarı Mezbahaneye çıkıp inene kadar kamyon adeta paramparça olmuş, sadece kemikleri kalmış. Bu konuya akıl, sır erdiremedim doğrusu. Çünkü bildiğim kadarı ile bu şekilde araba parçalamak yasak! Hemde bu iş Karamürsel Belediyesinin Temizlik işlerini almış bir firmanın içerisinde yapılıyor olması inanılır gibi değil. Yetkilileri bu konuda göreve davet ediyorum isterlerse bende aracın fotoğrafları da mevcut paylaşımda yapabilirim.  

 

İsmail Yıldırım’dan Tam destek

Geçtiğimiz hafta ilçemizin güreşçileri birçok başarıya imza attı; özellikle genç güreşçilerimiz bizleri gerek Altınova;’da yapılan güreşlerde gerekse Antalya’da yapılan güreş müsabakalarında onurlandırdılar. İlçemizde güreşin tekrar canlanmasında belediye başkanımız İsmail Yıldırım’ın önemi çok büyük. İlçemizi temsil eden güreşçilere sürekli olarak destek veren Yıldırım güreşçileri gittikleri her yerde yalnız bırakmayarak onlara destek olması birçok kişinin gözünden kaçmamış, bende bu hassasiyeti son yıllarda kötü bir isim bırakan ilçemizde bu yıl artık silerek eski güreşçilerle anılan ve bünyesinde birçok yetenek barındıran atalarımızın emaneti “GÜREŞ” sporunun tekrar şahlandırılması için çaba göstermesine çok sevindiğimi dile getirmek istedim.

 

Mehmet Yeşil Yeşil’e Başsağlığı

 

Dün Antalya Kumluca’da yapılan güreşlerde oğlu Mehmet Yeşil Yeşili seyretmeye gelen babası Süleyman Yeşil geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Bu yaşanan acı olay sonrasında kendisini sevdiğim sevgili Mehmet Yeşil Yeşil kardeşime başsağlığı ve metanet diliyorum. Başımız sağolsun…

 

 

 

 

  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!