İLLA DÖVELİM Mİ? - Ercan Buber

İLLA DÖVELİM Mİ?


Bazen gerçekten “SOPA” cennetten çıkmadır sözüne bütün kalbim ile inanmıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Bundan 10 yıl öncesin ’de hem gençlik, hem Karadenizlilik, hem de çoluk çocuğa karışmamışken çok ama çok iyi bir ikna kabiliyetim vardı.

Herkese anladığı dilden kendimi ifade ediyor ve hatta bu işte müthiş bir başarı gösteriyordum; fakat geçen zaman ve yeni çıkan yasalar ile artık kendimi ifade etmek için yazmayı tercih ediyorum. Ne kadar çoooooook zorlansam da, böylede devam edeceğim demek ve yapmak için mücadele etmeye devam edeceğim.

İlçemiz ‘de dün itibarı ile yine uyuşturucu hortladı. Sadece dün gece 3 bonzai komasına ben ve ekibim şahit olduk. 

Artık ilçemize “BONZAİ” denilen lanet uyuşturucu girer girmez hemen farkına varıyoruz.

Fakat ilçemizin sözü geçen büyükleri sağ olsunlar sürekli dile getirdiğimiz ilçemizde eskiden beri uyuşturucu bağamlılarının yuvası olmuş metruk binaları yıktırınca bu müptezellerin sayısı bayağı azalmıştı, fakat kendilerine yeni yerler bularak sokaklarda bayılmaya devam eden bu müptezel  tayfa aslında tam “SOPALIK” ama el kadar çocuklarımı, onlara “TORBA TUTAN”  abilerimi “SOPALIK” bilemiyorum.

Aslına bakarsanız çok büyük bir kitleyi de, bu sopa konusunda frenliyorum. Malum eski arkadaşlarımın büyük kısmı hala bu tarz kişileri ikna etmek için eski bildikleri yöntemleri kullanmayı seçtikleri için sakin olun ,Devletimiz her şeyin üzerinden gelecek güç ve kudrete sahip diyerek çogu zaman frenlemeye çalışıyorum.Bize düşen sadece kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak için elimizden geleni yapmak sözleri ile bu pisliğin biteceğine ikna etmeye çalışıyorum.

Ama her uyuşturucu haberi sonrası kaç kişi şu çocukların isimlerini neden yazmıyorsun, hadi yazmıyorsun bize söyle diye arıyor, inanın sayısı korkulacak derecede.

Fakat dün gece “ZEVKİN CAFE” üzerinde bulunan “MAVİ KÖRFEZ SİTESİ” arkasında bulunan park içerisin’deki trafonun yanında yine el kadar bir çocuk “BONZAİ” komasına girerek mahallede yaşayan birçok "AİLE" nin büyük tepki göstermesine neden oldu.

Aileleri ile tedirgin bir şekilde yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri “Belediye başkanı buraya lamba koydurdu, burada uyuşturucu kullanan müptezeller bu lambayı kırdı. Bu bölge gece olunca zifir karanlık” diyerek “ÇOK ACİL” bir şekilde havalar daha da ısınmadan bu bölgenin aydınlatılmasını istediler.

İlçemizin büyüklerine buradan bir daha duyurmak istedim.  4 Temmuz Mahallesi Akasya sokakta bulunan park ve trafo bölgesi ivedilik ile ışıl, ışıl aydınlatılmalı, yoksa havaların ısınması ile yine buraya çöreklenen müptezellere imkân tanınmış olacak. Burada yaşayan bütün mahalle sakinleri geçen sene yaşadıkları rezillikleri bu sene yaşamak istemiyor ve dün özellikle benden bu konuyu ele alıp gündeme getirmem için ricada bulundular. Ben üzerime düşeni yaptım gerisi siz yöneticilerimze kalmış. Artık üzerine kim alınıyor ise...  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca