İnsanların Gözünün içine baka, baka...


Ya! Sen neden vazgeçilmezsin?

                2003 yılı ilk seçimi hatırlıyorum yani ilk dönem aday olduğu zamanı; Çarşamba günün gecesi idi, Karamürsel’de ne kadar direk varsa hepsine “ Sevgi kazanacak “ yazılmıştı. Bu yazıyı direklere yazdıran Karamürsel halkına söz veren kimdi? Tatbiki İsmail Yıldırım’dı ve bu slogan ile gerçekten kazandı.

            Yıl 2019 ve Karamürsel halkı hala “ Sevgi Kazanacak “ diye bekliyor ve hala o sevgi gelmedi ortalıkta son iki ay verilen pozlara bakmayın siz sevgi mevgi yok ortada.

            Gençlerle çektirdiği pozlara da bakmayın nerde beraber yönetecek ancak bağırıp çağırmayı bilir. Yanındakileri birbirine kırdırarak, birbirine takip ettirerek yönetmeye çalışır o kadar.

            Ah be abicim Karamürsel bir avuç kadar yer. İnsanlar bilmiyor mu? Kimleri ön plana çıkardığını kimleri ezdiğini?

            Daha bu hafta Karamürsel çalkalandı senin Özel kaleminin akrabası bayan ile senin özel saydığın kendini müdür sayan bayan arası büyük kavgayı. Bulduğu boş odada boş boş oturduğunu bilmiyor mu bu millet?

            Ah abicim bu durumlara düşmeyecektin. Etrafına topladıklarının ne entrikalar çevirdiğini iyi bilmen gerekiyordu.

            Ben gençlerle yöneteceğim diyorsun çektiğin selfiye bakıyor millet hepsi falancanın yeğeni filancanın kızı belediyede çalışanlar. Eee tabi onlarla yöneteceksin zaten belediyede çalışıyor hepsi. Asıl gençler nerede sen ondan bahset.

            Meclis listesini değiştireceğim diyorsun akıllandım diyorsun. Adam geliyor masana basıyor yumruğunu beni almıyorsan oğlumu alacaksın diyor sesin çıkmıyor. Bu nasıl iş? Kapalı kapılar arkasında yemediğin fırça kalmadı. Milletin arsaları üzerinde oynanan oyunlar az mı?

            Eskiden kimse konuşmazdı, konuşamazdı ama millet koy verdi artık be abicim.

            Ben gerçekleri konuşurum. Benim kimseye minnet borcum yok. Benim kimseye vefa borcum yok. Ben doğruyu arıyorum. Kendim için değil Karamürsel halkı için arıyorum. Biliyorum çok kızıyorsun ama ben Karamürsel halkının düşüncelerine tercüman oluyorum.

            Seçim beyannamesi yazmışsın 2014 – 2019’u koymuşsun. Ya insanlar gülüyor. Bu projelerin hepsi geçmişten gelen projeler sen olmasan Hasan’da olsa, Sedat’da olsa devam edecek projeler.

            Sen olmasan Karamürsel yanıp kül olmayacak yâda millet eyvah! İsmail yok biz ne yapacağız demeyecek.

Marina senin ikinci döneminde yapıldı hiç kimse itiraz etmedi ama sen proje de yanlış isteklerde bulundun milletin teknesi batıp duruyor. Hiç sahip çıkmıyorsun, sanki sen yaptırmadın.

            Büyük proje diye eski Belediye binasını restore ettirdin, hatta çaktırmadan ön cephe yıkılmış gibi yapıp yeniden istediğin gibi yaptın Karamürsel Belediye müzesi olacak dedin kişi yani kanka müzesi yaptın, çıktın.

            Balık Adasını muhteşem yer yapacağım dedin. Döktün bir sürü para millet o binaların ne olduğunu anlayamadı. Milletin görüşü kapandı.

            Geçen seçim öncesi Balıkçılara barınak yer yapıyorum diye bizim paralarımızla döktüğün kayaları, döktüğün taşın birilerine rant sağladığını sağır sultan bile biliyor ya meblağsın zaten akıllara zarar, balçık ettin çıktın. Dış görünüş güzel de gelecekte orası döktüğün taşlardan dolayı berbat kokan balçık denizi haline gelecek.  

            Bak abicim unutma bir yere “ Huzurun Başkenti” diyorsan o millet mutlu olmalı. Hangi esnaf mutlu, kapına gelen kim mutlu ayrılıyor?

            Üstüne üstelik sırf kazanabilmek mutlu azınlığını devam ettirebilmek için milleti bir birine kırdıracak söylemlerde bulunuyorsun. Sen bırak ülke yönetme söylemlerini sen bak Karamürsel’e.

            Ya! Karamürsel’in neresine gidersen oradan sana kızgınlık akıyor. Bir söylüyorsun bin ah işitiyorsun. Kibirin dağları aşmış. Yanındakilerin millete yaptığı bini aşmış.

             Tevazu, samimiyet, Gayret, Öncemillet, Öncememleket, Yönetmek Gönül işi sözlerini bu sıra her yerde tam gaz kullanıyorsun. Bırak sen bu aldatmacaları bak millet dalga geçiyor seninle.  Millete yine hakkınızı helal edin diyerek kandıra bileceğini de sanma. Millet biliyor bir şey değişmeyeceğini.

Ve hem sonra abicim sen neden vazgeçilmezsin? Senden başka neden başkası yönetemez belediyeyi?

O! Oturduğun koltuğu bizim paralarımızla aldığın koltuk sadece senin kaba etine göre mi yapıldı?

Sen üzülme biz yeni seçilen kardeşimize yeni bir koltuk alırız. Sana aldık ona ne diye almayalım? Biz biliyoruz o pahalı koltuk istemeyecek kadar doymuş bir insan evladı.

           

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!