İsmail Yıldırım neden seviliyor? Neden sevilmiyor? - Ercan Buber

İsmail Yıldırım neden seviliyor? Neden sevilmiyor?


Karamürsel halkının çok ilginç ve duygusal bir yapısı vardır. Sahiplendi mi gerçekten sahiplenir. Özellikle siyasette bu çok net olarak görülür.

Öyle iktidarmış!

Muhalefetmiş!

Çokta önemli değildir!

Bu çok uzun bir zamandır böyle gelmiş ve böyle gitmektedir. Bu ilçede doğmuş büyümüş yâda bu ilçeye çok uzun zaman önce yerleşmiş (bazılarına göre buralı olmayan) kişilerin büyük bir çoğunluğu işin aslında hizmete çok önem vermezler.

Bunun en büyük kanıtı ise hala daha Sedat Özalay tarafından ilçenin geleceği için aldığı devrim gibi kararlar, yapılanlar ve sonrasında yaşadığı büyük hezimettir.

Bu ilçede soğuk, aksi, alışılmışın dışında hareket eden, büyük kararlar alan kişiler hiçbir zaman takdir görmemiştir.

Bunun en büyük kanıtı İsmail Yıldırım ve yıllardır yürüttüğü belediye başkanlığı koltuğudur.

İlçede İsmail Yıldırım denilince akla gelen ilk şey güler yüzü ve samimi tavırlarıdır.

Peki, gerçek bu mudur?

Yoksa bu sadece siyaset için takılan bir maskemidir?

Bunu Allah (cc) ve İsmail Yıldırım harici kimse bilemez.

 

Yalnız bilinen bir gerçek vardır.

İsmail Yıldırım bir kuruma, yâda bir kişiye kafayı taktımı takar!

Diktatörlüğü, kin ve nefret ile aldığı kararlar aslında büyük bir kesim tarafından çok iyi bilinir.

Yıldırım bunu zamanında iktidar partisinde olmadığı dönemlerde partisine ve parti içerisindekilere çok hissedilir bir şekilde gösterdi.

Bu nedenle ilçede İsmail Yıldırım’ın yaptığı yanlış ve hatalı işlere karşı durmak gerçekten cesaret ve yürek ister.

Fakat bu ilçede sadece güler yüzü ve özellikle bire bir ilgi gösterdiği, destek verdiği, ev ziyaretlerinde bulunduğu, cenaze ve düğünlerinde gözüktüğü kesim için Yıldırım özel bir kişi olarak görülüyor.

İlçede faaliyet gösteren dernek ve sivil toplum örgütleri ile çok yakından ilgilenen ve gerektiği dönemlerde onlara gerektiği kadar yardımlar yaparak yine büyük bir kesimi elinin altında tutan yıldırım aslında siyaseti gerçekten çok iyi hazmetmiş bir kişi.

Karşısına çıkacak veya çıkabilecek sorunların çok önceden önünü keserek aldığı yanlış kararların ve hataların karşılığını tepki görmesinin önüne çok ince bir zekâ ile geçmiş oluyor.

 

Bu ve bunun gibi birçok etken ile yıllardır liderlik yapan Yıldırım, siyaset ile toplum yönetme zanaat ini bir araya getirerek büyük bir kesimin oyunu elinde tutmayı uzun bir zamandır başarıyordu.

Yıllardır oturduğu belediye başkanlığı koltuğu ve aldığı kararlara ne kadar karşı çıkılsa da, elinde olan kozları ve siyasi gücü çok iyi kullanabilen Yıldırım birçok olumsuzluğu tolere edip konuyu gündemden çok çabuk düşürebiliyordu.

Geçmiş dönemde muhalefet partisinden belediye başkanlığı yaptığı sürede maddi ve manevi büyük kayıpları olan Yıldırım, iktidar partisine geçmeden önce babadan kalan birçok menkul ve gayrimenkulü kaybederek birçok bankaya da, borçlanmış! Hatta ve hatta bu borçlar nedeni ile büyük sıkıntılar yaşamaya başlamıştı.  Bu durumda bile iktidar partisinin hatalarını yüzüne vurarak büyük pirim kazanan Yıldırım, halkın aklında hala yanlışlara karşı çıkan, hatalar karşısında susmayan, iktidarın yaptığını iddia ettiği hırsızlıklar ve arsızlıklar karşısında takındığı dik duruş ile bir kesimin kafasında hala doğruların yanında ve yanlışların karşısında durabilen bir lider olarak biliniyor.

Bende İsmail Yıldırım’ın aldığı kararları ve yaptığı doğru ve yanlışları yerel seçim öncesi gündeme getireceğim. İlçe halkı böyle bir lider ile devam etmek neden istiyor? Neden devam etmek istemiyor; sorusunu sokakta vatandaşlara sorarak sizlerin yorumlarını ve eleştirilerini, endişelerini gündeme getirmeye ve yaptığımız röportajları sizlerle paylaşacağım! Tabi bu süreçte ilçede alınan olumsuz kararları yine burada sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca