KARAMÜRSEL BELEDİYESİ ÇİFTLİK Mİ? - Ercan Buber

KARAMÜRSEL BELEDİYESİ ÇİFTLİK Mİ?


Öncelikle şükürler olsun ki, bir kurban bayramına daha sağlık ve huzur içerisinde girmenin mutluluğunu siz değerli takipçilerimle bu yılda yaşamak nasip oldu. Birlik, beraberlik ve toplumsal yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, duygu ve sevinçlerin paylaşıldığı Kurban Bayramı'na bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en üst düzeyde yaşandığı müstesna günler olduğunu hiç unutmamamız gerekir. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramını bu yıl da hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa, Türk İslam âlemine ve ülkemize sağlık, huzur, barış getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutlar ve gündeme dönmek isterim.

 

Geçmiş dönemlerde defalarca, Karamürsel Belediyesi ve içerisinde dönenleri dilim döndüğünce gerek köşe yazılarımda, gerekse haberlerimde dile getirmiştim. Bu sıralar yine bir belediye ve çiftlik muhabbetidir yine aldı başını gidiyor. Telefonlar, mesajlar ile birçok kişi birçok serzenişte bulunuyor. Belediyede sadece masaj yapsın diye, sadece birilerinin kıçını kollasın diye, sadece bir odada mesai doldursun diye, çalışan haram zadelerin olduğu söyleniyor. Üstüne üstlük memleket olarak bu kadar büyük ekonomik sıkıntılar çekerken belediyeye ait kiralık arabalarla evlerine gidip gelenlerin, gezmelere, alemlere hatta kaçak et kesmeye giderken bile belediyeye kiralanmış binek araçları kullananlar olduğu yada kendi bindikleri özel araçlarına bile yakıtları belediye araçları için anlaşılan benzinliklerden başka plakalar adına belediye kasasından aldıklarına kadar bir sürü söylenti iyiden iyiye yüksek sesle söylenmeye başlandı.

 

VARSA DELİL İSPAT ATIN BEN HABERİNİ YAPARIM

Bu aralar birde yok Ercan Buber belediye ile iş yapıyormuş, yok belediye haberi yapmıyormuş, yok İsmail Yıldırım bana uçak almış gibi salak, salak muhabbetler eskiden olduğu gibi yine başladı. Ben kırk yıl arkasından sövüp, sayıp, arkasından atıp tutup, sonrada önünde kafa eğecek olsam, hamamcı olurdum. Hani kendi, kendine gelin güvey olan varsa boşuna hayal kurmasın. Varsa elinde belge, resim, evrak olan çıkarsın aslanlar gibi versin.

Gözükmek istemiyorsa çarşının göbeğinde koca gazete binası var altından atsın, maille yollasın. Ben zaten bu güne kadar ismim duyulmasın, ben bilinmek istemiyorum diyen hiç kimseye adını bile sormadım. Bırakın yanımda yıllarca personelimi, araç gereçlerimi kullanmış, benimle yol yürüyüp sonra sövüp, saydığı kişilerin kucağına oturanların isimlerini bile başka bir yerde zikretmedim. Daha düne kadar kendi maçası yemeyip benim gazetem üzerinden gerçekleri yazanları bile saf değiştirip, dün sövdüğü, bugün sövdüğü insanların dibinden ayrılmayan kişileri bile kalbime gömdüğüm için sıkıntı yok!

İsteyen herkes elinde kayda değer bilgi ve belge mevcutsa gelsin ben herkesin haberini yıllardır yaptım, yine aslanlar gibi yaparım.

Ama lütfen içi dolu olsun!

Birinden duydum, kesin doğrudur, öyle zannediyorum, büyük ihtimal ile altından bu çıkar, zaten sen bunun ne mal olduğunu eskiden biliyorsun gibi söylemlerin doğruluğunu araştırmak inanın çok fazla zamanımızı alıyor ve sonra içi boş çıkınca hem harcadığımız zamana, hem verdiğimiz emeğe çok üzülüyoruz.

 

Bu memlekette ve çevre illerde gerek yerel, gerek ulusal olarak yaptığımız haberler ve siz değerli takipçilerimizin büyük desteği sayesinde çok güzel yerlere geldik ve hala ilerlemeye devam ediyoruz. Çok güzel hedeflerimiz var. İlk gün ki, heyecan ve sürekli büyüyen ekibimizle daha iyi habercilik yapabilmek adına sizlerden en büyük ricam, lütfen söylemlerin altını doldurabilecek delil ve ispatlar olsun. Bizlerde sizler için daha iyi daha muhteşem haberler yaparak faydalı işlerin altına imza atmaya devam edelim.

 

Mutlu ve umut dolu bir bayram geçirmeniz dileği ile tekrar Bayramınız Kutlu olsun…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca