KARAMÜRSEL’DE BU BAŞHEKİMLE ZOR!


Karamürsel Devlet hastanesin ’de bu sıralar müthiş sıkıntılar var, ama öyle azımsanacak, görmezden gelinecek şikâyetler değil. Sürekli olarak hastaneye giden vatandaşların ve çalışanların ufak tefek şikâyetleri kulağıma geliyordu, fakat son zamanlarda bu şikâyetler git gide ciddi bir artma gözlemlemeye başladım.

Öncelikle şunu kesinlikle belirtmek isterim, Karamürsel Devlet Hastanesi başhekimi Erkan Çelik çok naif ve çalışkan bir yönetici ve gerçekten müthiş projeleri var. Kendisi ile ne kadar sık görüşemesek te, çalışkanlığı ve beyefendiliği ile ilgili çok fazla takdirde kulağıma gelmiyor desem, bana yakışmayacak bir hareket yapmış olurun.

Fakat ne hazindir ki, bu ilçede sadece çalışkan bir yönetici olmak maalesef yeterli değil!

Bu ilçede aynı zamanda bütün dengeleri gözetecek, her siyasi görüşü hazmetmiş olacak, en önemlisi de yukarılarda sözünüz tesirli olacak ve istediğinizi yaptırta bileceksiniz.

Fakat maalesef şuan bunların hiç biri yapılamıyor!

Evet, hastaneye yeni makinalar alınıyor, fakat “DOKTOR YOK” !

Hastanenin fiziki yapısı 5 yıldızlı oteller gibi, fakat “DOKTOR YOK” !

Karamürsel’e gelen birçok doktor burada kalmak istemiyor!

Neden?

Tatmin olmuyorlar!

Ne maddi, ne manevi!

Eskiden maddi tatmin olmasalar bile bu ilçede o kadar güzel bir yaşantı sürdürülüyordu ki, doktorlar buradan gitmek istemiyorlardı.

Peki, şimdi ne oldu?

Yöneticiler değiştirildi, olması gereken kişiler başka yerlere gönderildi.

Mesela hastanede Erkan Türkmen isimli bir kişi var!

Ne iş yapar derseniz inanın tam olarak bilmiyorum, ama sanırım arşiv gibi bir yerde görevli. Ben basın sektörüne girdiğim ilk yıllarda tanıdım yani çok uzun değil, birkaç yıl oldu, oldu olmasına rağmen fakat ben böyle bir adam görmedim. Eminim bu yazıyı okuyunca beni arayıp fırçayı basacak ama Allah (cc) bildiğini kuldan saklamakta olmaz.

Ben çoğu zaman Karamürsel Devlet Hastanesi’ndeyim.

 Ben olmasam da birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızdan illaki biri gündüz oralarda haber kovalıyor. Geceleri çoğunlukla bende gidip adli olayları takip ediyorum. Ben gündüz hastaneye ne zaman gitsem Erkan abi elinde dosyalar kolunda bir amca yâda teyze bir aşağı bir yukarı koşuyor. İnanın bu bizim vatandaşımızın inanılmaz hoşuna gidiyor, fakat ben bugüne kadar bu şekilde hiçbir hastane müdürünü görmedim. Ha kötü müdürler derseniz inanın bilmiyorum? Çünkü öyle bir etkileşime hiç girmedik. Fakat bu hastanede masasında oturan, işleri odasından takip eden kişilerle değil, bu işi gerçekten isteyerek gerçekten severek yapanların hizmet ettiği, insanların mutlu olduğu, hastanede asık suratların değil, gülümseyen yüzlerle insanların karşılandığı bir kurum olmaz ise bu ilçede ne idarecilik yapabilirsiniz, nede eleştiri ve şikayetlerden kurtulabilirsiniz. Bu yüzden bu ilçeye ilçedeki vatandaşların ve doktorların çok iyi anlaşabileceği tanıdığı, bildiği, inandığı kişiler yöneticilik yaptırılırsa bu ilçeyi kurtarırız. Yoksa ne vatandaşı, nede çalışanları elde tutmamız mümkün değil gibi gözüküyor.

Bu arada, basın vatandaşın vicdanıdır, namusudur, haykıran sesidir, en temel özgürlüğü olan haber alma özgürlüğüdür, şahsım ve kurumum bu güne kadar hiçbir kurum, makam ve mevkii şahsını muhatap almamış ve hiç kimsenin ekmeği ile oynamamışızdır. Bizler sadece vatandaşların doğru ve tarafsız haber alması için çaba gösteren ve gösterdiği çabanın karşılığında inanılmaz kitlelere hitap eden bu elde ettiği makam ve mevkileri çıkar ve rant amacı olarak değil, sadece doğruluk ve adalet düsturunu korumak için gösterdiğimiz bu büyük çabanın, kazananı da, kaybedeni de sadece bize güvenip, inanarak takip eden yüz binler olmuştur ve olacaktır. Bu sebepten ötürü kurum, makam ve mevki yöneticilerinin bunun farkında olmalarını ve ellerini vicdanlarına koyarak tekrar kendilerini sorgulamalarını rica ederim.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!