KARAMÜRSEL’İN ABİSİNİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ! - Ercan Buber

KARAMÜRSEL’İN ABİSİNİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ!


Karamürsel’de son zamanlarda bazı sözde mafya matikler biz aşiretiz, biz kalabalığız, biz öyleyiz, biz böyleyiz diye millete zulüm ediyor. Kimileri aman Allah’ından bulsun diye çok uğraşmıyor! Kimi ise sözde ilçede yönetici olan kişilere şu müteahhit bizi zor durumda bıraktı şikayetleri havada bırakılsa da benim kimse ile bir göbek bağım olmadığını hatırlatırım.

Hayatını bu ilçeye adamış bir kişi olarak büyüklerimden özür dileyerek şunu belirtmek isterim ki, bu ilçenin ağabeylerine dağdan gelip kimse ölümle tehdit edemez! Bu ilçede sessiz, sedasız, mülayim tavırları ile “ADAM” gibi esnaflık yapan, “ADAM” gibi hayat süren kişilerin “ADAM” halini aczi yet gibi kimse algılamasın!

Parası var diye, ticaret yapıyor diye daha dün bu ilçeye gelen kişilere sahip çıkıp kollayan, onlara ruhsat veren, ticari hayatlarına destekte bulunan kişilerde şunu unutmasın ki, siz bizim büyüğümüze sahip çıkıp kollamazsanız, o koltuktan inince kapınızdaki it kadar değeriniz olmaz!

Evet, bu ilçenin “DEVLETİ” ve “ADALETİ” şüphesiz ki, her şeyin üzerinde ondan hiçbir şüphemiz yok. Ne kadar yapılan şikâyet geri alınmış ise de gereğinin yapılacağından hiç şüphe duymuyorum! İlçemizin sevilen sayılan büyüğü İsmail abimize buradan tekrar geçmiş olsun derken, ona karşı yapılan bu büyük edepsizliği sırf çıkarları uğruna görmemezlikten gelipte aman kaynaklarımız kurumasın diye ses çıkartmayıp hemen konuyu kapatan, kapattıran kişilere yazıklar olsun diyorum.

Fakat şunu üzerine basa, basa belirtmek istiyorum bu ilçede “ABİMİZİ” ya da bu ilçenin “DELİKANLILARINI”  kimseye ezdirtmedik, ezdirtmeyiz de! Yasaların sağladığı bütün imkânları sonuna kadar kullanırız! Bilmem anlata bildim mi?

Bu yapılan hatanın diyeti en kısa zamanda ödenmeli, ödetilmeli ve af dilenerek bu ilçede büyük emeği olan “ADAM” gibi “ABİ” dediğimiz ve sonsuz saygı duyduğumuz İsmail abimize yapılan bu büyük terbiyesizliğin üzeri kapanmamalı, kapatılmamalı!

Bu arada beni de silahla yada ölümle tehdit etmeği düşünürseniz, bende çarşı merkezi Halil koygun sokaktayım! Gazete binamıza beklerim…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Nis

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Nis
12Şub
07Şub
24Oca