SAYIN KAYMAKAMIM, VATANDAŞ SORUYOR! - Ercan Buber

SAYIN KAYMAKAMIM, VATANDAŞ SORUYOR!


İlçemizin mülki amiri olan sayın kaymakamımız Ahmet Narinoğlu, basın ile arayı serinlettiğin ’den bu yana zaten ara sıra denk geldiğimiz kaymakamımızla hiç görüşemez olduk.
Yaptığı faaliyetlerden hiç kimsenin (Toplantıda olan kişiler harici) haberi yok. Dolayısı ile basının haberi olmadığı bu faaliyetlerde vatandaşın hiçbir şekilde haberi yok.
Sn. Ahmet Narinoğlu’nun uzun yıllardır süregelmiş engin tecrübeleri neden dolayı,  ilçenin nabzını 24 saat tutan ve her konuda bilgi sahibi olan basın mensuplarına da bir ihtiyacı yok çok uzun bir zamandır.
Fakat ilçemizde artık inanılmaz boyutlara ulaşmış olan fuhuş ve uyuşturucu olayları ne kadar gündeme ara sıra gelse de, çok ama çok ciddi bir şekilde canım ilçemizin pırıl, pırıl gençliğini tehdit etmeye hızla devam ediyor.
Bu ilçede yaşayan ve çocuklarını bu ilçede büyütecek kişiler için çok büyük önem taşıyan bu konu, sanırım sadece bizler tarafından büyük önem taşıyor.
Vatandaşın hassasiyeti ve duyarlılığı sayesin ’de birçok (TORBACI) yakalanmış olsa da, bu sadece uyuşturucu belasının görünen yüzü.
Hemen hemen her hafta gazetemize ulaşan okul isimleri ve kişilerin isimleri bu belanın ciddiyetini bir kez daha gün yüzüne çıkarır durumda. Amma velakin, bu ilçede bu bela ile mücadele sadece kapalı kapıların ardında  “MÜDÜRLERİ TOPLAYARAK TOPLANTI YAPILDIĞI İÇİN, ÖZELLİKLE OKUL VE SOKAKLARI”  unutup sadece bu konuları masada tartışıp, sorun bulmaya uğraşıldığı için toplantı sonrasın ’da sıkıcı geçen saatlere bırakılan bu konular bir sonraki gün tekrar açılmak üzere toplantı odasına bırakılarak gidiliyor.
Velhasıl ilçemiz ’de uyuşturucu ve fuhuş hat saffa da.
Evet, biz kurum olarak bu konuları sürekli olarak gündemde tutmama kararı aldık; çünkü her gün ilçemizin nüfusundan daha fazla insanın ziyaret ettiği bir haber sitesin ’de bu ilçeyi her gün uyuşturucu belasından zehirlenen gençler veya fuhşun hat saffa da olduğu bir ilçe olarak lanse etmek istemiyoruz. 
Ama el kadar çocuklar uyuşturucudan komaya girdiğin ’de yada 22 kişilik bir fuhuş şebekesi çökertildiğin ’de tabii gazeteciliğin gereğini yapıyoruz. Bunun tek nedeni hayatımızın geri kalan kısmını ailemiz ile bu ilçede geçireceğimiz için ilçemizin kötü tanınmamasını sağlamamak adına bu geri duruşumuz. Yoksa ilçemizde her gün yazılacak birçok kötü haber mevcut.
Ama bu şu gerçeği değiştirmiyor ilçemiz iyice uyuşturucu ve fuhuş batağına doğru gidiyor!
YENİ GÜZERGÂH KARAMÜRSEL KÖYLERİ
Bu sıralar çok sık bir şekilde ilçemizde bulunan köyler üzerin ’den uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı bilgisi ve ihbarı alıyoruz. Tabi bu bilgileri ilde bulunan yetkililer ile paylaşıyoruz fakat, D-100 ve D-130 kara yollarında sürekli olarak yapılan uygulamalar bu şekilde uyuşturucu, silah, insan kaçakçılığı yapan insanların bilgisi dahilinde olduğu için artık kimse kara yolundan gitmiyor!
Jandarma ekiplerinin sürekli olarak yol kontrolü yapmaması ve denetleme istasyonlarının olmaması özellikle İzmir, Bursa, İznik gibi yerlerden gelen kişiler için artık Karamürsel köyleri olmazsa, olmaz bir hal aldı. Bu konun derhal gündeme gelmesi gerektiğini zaten benden önce birçok kişi sayın kaymakamımıza söylemiştir.
Bir başka sayın kaymakamımızı çok ilgilendireceğini düşündüğüm konu ise “UYUŞTURUCU VE TARİHİ ESER KAÇAKÇILARI”  ilçemiz de bu sıralar birçok köye giderek, ellerin ’de tarihi eser olduğunu söyleyen şarlatanlar, piyasayı inanılmaz dolandırmış. İşin ilginç yanı kimsede ben tarihi eser ve altın alacaktım ’da dolandırıldım demiyor. Hatta çok ilginç bu dolandırılanlar arasın ’da rütbeli bir kişide var. Bu konuyu öğrendiğim ’de çok şaşırmıştım bu dolandırıcılar bu kişiyi bile dolandırdıysa gerçekten inanılmaz tecrübeliler demeden geçemedim. Bu konuda mağdur olan kişiler sadece paralarını ve ahırdaki hayvanlarını kaptırıyor. Fakat diğer konu daha içler acısı! Uyuşturucu satıcıları ülkemiz ’de yaşanan hain “DARBE” girişimini fırsat bilerek uzak dağ köylerine inanılmaz bir şekilde uyuşturucu ekmiş ve büyütmüşler.
Jandarma arada şans eseri küçük balıkları yakalasa da, bu yıl bu dağ köylerin ’den özelliklede İznik tarafından acayip zehir sevkiyatı yapılacak. 
Bu konulardan zaten Sn. Kaymakamımızın haberi vardır ’da ben yine üstüme düşeni yaparak bir hatırlatayım istedim.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca