ŞUYUU VUKUUNDAN BETER - Ercan Buber

ŞUYUU VUKUUNDAN BETER


Duyulmasını istemediğiniz bir gerçeğin yayınını ötelettirmek, onun yayın yoluyla duyulmasından çok daha sakıncalıdır.

 

Karamürsel’de son dönemlerde çok ilginç olaylar oluyor hem de o kadar ilginç ki !

Sektörde ne kadar yeni olsam da elimden geldiğince her konuyu tam anlamı ile araştırıp sonuca ulaşıp o şekilde haber yapma gereksinimi duyuyorum.

 

Gazeteciliğin en önemli olan kısmı bu olarak öğretildi, yeni başladığım bu yolun ustaları tarafından.

Öyle kimsenin” Özel” kalemi olma!

Para aldığın,rüşvet istediğin ses kayıtları gün gelir çıkar ortaya sonra kimsenin yüzüne bakamaz,sokağa çıkamazsın öğretildi.

 

Hele birde her gün binlerce insanın takibinde olunca, bu yük bir o kadar daha arttı omuzlarımda, lakin kendimi sorumlu hissettiğim kendimce çok büyük bir kitle var.

 

Bu yüzden olacak ki; artık haber yaparken çok ama çok dikkat ediyoruz ince ayrıntılara, kimi zaman kızıyor takipçilerimiz “Bu nasıl habercilik” nidaları ile yükselen seslere maruz kalmamak için her şeyden haberdar olup yapıyoruz haberleri.

***

Yaptığımız haberler sadece ilçe gündeminde değil ulusal basında da büyük yankı buluyor böylece.

Bu çok onur verici bir başarı nezdim de; çünkü çok yeniyiz bu sektörde. Bu yüzden bütün gözler üzerimizde olmasına rağmen çok şükür daha hiçbir haberimize  tekzip yapmadık.

 

Canla başla çalışıyoruz, bir dakika durmadan ve yorulmadan…

Sorumluluklarımızın farkındayız işin Türkçesi…  

Karamürsel Hükümet konağı olsun,Emniyet olsun,Jandarma olsun,Hastane olsun,Belediye olsun her yere yetişmeye çalışıyoruz.

 

Herkes yaptıkları kavganın,gürültünün usulsüzlüğün hop,hop hallolduğunu düşünse de; yazılmayıp çizilmese de,”kulüplerde” yapılan sohbetlerden kimsenin haberi olmasa da bizler günün 24 saati her yere yetişmeye çalışıyoruz.

 

Gelelim şuyuu vukuundan beter olan habere.

 

Karamürsel Belediyesinin müthiş bir savunma mekanizması var; “susmak” susunca her şey düzelir diye bir politika geliştirmişler,cevap bulamadıkları sorulara…

 

Aslına bakarsanız sorular çok basit, ama işlerine gelmediği yada zaman bulamadıkları için cevap veremiyorlar her halde?

***

 

Hoş cevabın bizde olduğunu biliyorlar da acaba nasıl yapsak ta bu cevabı vermesek diye düşünüp duruyorlar zannımca ?

 

Geçtiğimiz günlerde bir kaç soru ile başvurdum;  bilgi edinme kanunu varya hani Belediyemiz de…

Dedim ki; Karamürsel’de 200 den fazla işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan iş yeri var ve bu insanların komşuları biz keriz miyiz yandakine ellemiyorlar, bizi sıkıştırıp duruyorlar diye şikâyetler çoğalınca bizde, konuyu tam olarak öğrenelim ona  göre haber yapalım, önce yetkililere bir soralım, danışalım istedik.

***

Fakat hala ne gelen var, ne giden !

 

Belediyenin müthiş yoğunluğunda kayboldu sanırım bu dilekçemiz, oysaki elektronik ortamdan yolladım kâğıt israfı olmasın diye.

 

Ama elbet bir gün cevap gelir?

 

Birde geçen gün S.n İbrahim Karaosmanoğlu geldiğinde restorasyonu başlayan yeni hamamı ziyareti sırasında belediyenin resmi internet sitesine koyduğu bir fotoğrafta hemen arkalarında yer alan altı market üzeri 4 katlı kocaman bir bina resmini bize mail atarak sormuş! Bir vatandaş.

Burası yıkılacak mı?

Yok belediye kaçak diye dağ başındaki ahırı yıktırıyor da, hani burası çarşının göbeği ve bu inşaat durdurulma kararı olmasına rağmen belediye kendi sınırlarını bile aşarak burayı tamamlatılmasına izin verdi ya, hani!

 

Ne oldu bu işin sonu diye sordu ?

 

Şimdi dedim bunu da sormak için belediyeden bilgilendirme istesem oda gelmeyecek aklıma gelmişken bunu da sıkıştırayım dedim, satırlarımın arasına…

***

Artık daha çok yazacağım, elimden gelirse her gün…

 

Çünkü ne akşamları toplanıp kumar oynadığım arkadaşlarım ”zevkine” nede uzun, uzun tatil ve yurt dışı seyahatlerim var!

 

Bu yüzden merak etmeyin, bu yazılanlar,bu çizilenler gün gelecek elbet birilerinin karşısına çıkacak,çıkmalı çünkü ALLAH’ın adaleti olduğu gibi ağır ,ağır işleyen bir TÜRK adaleti de var…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca