TAHİR BÜYÜKAKIN VE KARAMÜRSEL


Tahir Büyükakın ismi ilk gündeme geldiğinde kimse bu ismi büyük şehir belediye başkanlığı ile bağdaştıramamıştı.

Neden mi?

Bu adam hali hazırda insanların ve siyasilerin kafasında sadece disiplinli ve iş kolik bir idareci olarak kazınmıştı çünkü. Gerek Kocaeli merkezde, gerekse Ak Parti’nin içinden kendini sıyıran, Akp’li zihniyetler önce istemezük diye yüksek perdeden naralar attılar, sonra nasıl yapacak, siyasetten ne anlar, o anca iş yapsın, proje üretsin, siyaset bambaşka bir şey diye bayağı yırtındılar.

Bu süreçte her zaman Ak Parti sevdalısı olan gençlik kolları başkanı Emre Kahraman, kendi ve ekibi ile biran olsun yalnız bırakmayarak insanların gözünün içine kadar nasıl bir yetenek olduğunu büyük bir başarı ile soktu.

Sonradan güç eksenine göre her zamanki gibi pozisyon alan AKP’li zihniyetler hemen çark ederek bu adamın sadece iş kolik değil ve proje adamı değil, muhteşem bir oyun kurucu ve yönetici olduğunu hem kabul ettiler, hem de herkese davul zurna ile kabul ettirdiler.

Ve beklenen sonuç biraz eksikte olsa geldi ve Karamürsel’in evladı Tahir Büyükakın önce annesinin elini öpüp hayır duasını aldı, sonra büyüklerinin mezarlarında dua ederek “BİSMİLLAH” diyerek göreve başladı.

Kendisini ve çevresinde yakınına aldığı Karamürsel kadrosunu büyük bir dikkatle takip ediyorum. Bence Tahir Büyükakın 5 yıl sonra bu yakınındaki Karamürsel kadrosuna vereceği makamları bile kafasında oturtmuş ve hazırlıklara başlamış.

Beş yıl sonrası için burada bir dip not olarak dursun.

İsmail Yıldırım, Serpil Yılmaz, Feyzi Utaş, Ahmet Türker, Füsun Yılmaz, Adem Özgüneş gibi ilçede çok değer görmese de, ilde kendilerini kanıtlamış isimleri çok iyi tanıdığını ve bunlara çok stratejik görevler vereceği kanısındayım.

Severiz, sevmeyiz!

Hoş bizim ilçemiz içinde ne büyük değerler kıymet görmeyip ilçede itibarı olmuyor gibi gözükse de, inanın dışarıdan her şey çok farklı gözüküyor.

Tecrübe ile sabit!

Şahsen ben Karamürsel’in evladının Kocaeli genelinde ya da ülke genelinde bir makamda olmasını gerçekten isterim.

Bakmayın siz, içeride birbirimizi yesek doymayız ama dışarıda hiçbir makam sahibi bu ilçenin evladını ezdirmiyor.

Bizim bir birimiz ile olan bütün derdimiz Karamürsel içinde!

Gelelim Tahir Büyükakın’a tekrardan.

İnanılmaz, muhteşem projeler ile usul, usul geliyor diye duyuyorum.

Özellikle memleketi baba ocağı Karamürsel artık bugün yapılacak, yağrın yapılacak diye sallanan bir ilçe olmaktan çıkacak ve gerçekten sözde değil, özünde Marmara’nın incisi olacak söylemlerini sık, sık duymak benim gibi Karamürsel sevdalısı birisi için muhteşem bir duygu.

Eminim sizler içinde böyledir.

He Karamürsel’de başkan değişsin, taze kan gelsin, heyecan gelsin fikrimde hiçbir sapma yok ama bunu da bilesiniz.

Çünkü 15 yıl sonra artık alışıla gelmiş ve kendisine göre oturtturulmuş bir sistem ile farklı sonuçlar beklemek, hayal etmek ahmaklık olur.

Allah için yüreğimden geçeni hiç saklamadım, aman şirin gözükeyim, aman kötü olmayayım kafasında olsaydım diğerlerinden ne farkım olurdu.

Bu ilçede hataları, sorunları yazıp çizende biri olsun da.

He doğrular can acıtıyor, birilerinin tekerine çomak sokuyor, keyiflerini kaçırıyorsa ona yapacak bir şey yok!

Belediye başkanı ve çevresi beni kötü belleyecekmiş derdim hiç olmadı, bu saatten sonrada olmaz.

Rızkı veren Allah (cc) benim en sevdiğim şeyde çalışmak olduğu için hiçbir sıkıntım yok.

Birileri çalışıp zirvede olmaya, kazanmaya, birileri de onları konuşmaya devam eder.

Gelelim en büyük doğruya.

Mesut Çetinkaya muhteşem bir seçim.

Eğer benim tanıdığım ve değer verdiğim Mesut Çetinkaya olarak koltuğunda oturursa en büyük tesellim ve ümidim bu ilçeye ve her kesime en güzel temas edecek adam.

Kirlenmemiş, tertemiz.

Çünkü o mizaca kin, nefret, öfke, intikam gibi sıfatlar yakışmıyor.

Bizler Mesut’u başı secdede, haram, helal bilen güzel bir adam olarak tanıdık ve sevdik.

Allah için hala daha seviyorum.

Çünkü bazı insanların yapıyor gibi gözüktüğü şeylerin sadece yaptırılıyor olduğunu her halinden anlıyorsunuz. Dedim ya, gerçekten yalakalık ile değil, adamlığı ile olduğu koltuğu hak eden biri. Allah (cc) yolunu ve bahtını açık eylesin.

Karamürsel ve bizlerin ardından gelen yeni nesiller ve minik çocuklarımız ben Karamürselliyim demekten onur duysun, gurur duysun diye olan mücadelem son sürat devam ederken. Kocaeli’nde as kadroda bu kadar Karamürselli görmek (görecek olmak) beni çok mutlu ediyor.

Tahir Büyükakın’ın adaleti ve vicdanı ile yepyeni ve tertemiz bir sayfa açıyor olması muhteşem bir duygu.

Kendisinden tek bir ricam var.

Bu ilçede diğer ilçelere örmek olacak muhteşem bir muhalefet partisi ve bir birinden değerli ve donanımlı meclis üyelerini ve çok sevdikleri, değer verdikleri Karamürsel için hazırladıkları projeleri önemseyip bir çatı altında toplaya bilirse bu ilçeyi Dünya markası yaparız.

Ben eminim ki, eğer sözde değil gerçekte adalet ve iyi niyetler ile bu ilçede vağrolan bütün partiler ve mensupları aynı çatı altında Karamürsel için her şeyi bir kenara bırakarak ellerinden gelen gayreti gösterecektir.

Amaç Karamürsel olunca geri kalan her şeyin teferruat olacağını düşünüyor ve ümit ediyorum.

  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ekm

UYUŞTURUCU-SİLAH-ÖLÜM

11Ekm

YALAKA GAZETECİ

07Ekm
27Eyl
20Eyl