Tüyü bitmemiş yetim hakkı nasıl yenilir!


Ne kadar ağır bir söz değil mi?

“Tüyü bitmemiş yetim hakkı” sırf kişisel ayrıcalık görmek için, hakkınız olmayan bir şeyi veya parayı, ayrıcalık görerek ve hak etmediğinizi bildiğiniz halde kabul etmek.

Kabul ederken şerefinize, haysiyetinize yedirdiğiniz bu vebal ile birde övünmek (tabi yüzünüze gülen kişilerin aslında gülen yüzlerinde size nasıl sövdüğünü adınız gibi bilmenize rağmen) beytülmal hazmetmek ayrı bir mide gerektirir.

Evet, hala bunlar bu zor süreçte bile sinekten yağ çıkartma derdinde bir kenarda dursunlar.

 

Bazı zamanlar vardır hani kişilerle aranızda olan her şeyi unuttuğunuz zamanlar. Doğal afetler, savaşlar, salgınlar gibi hani…

Hani her şey biter kenetlenirsiniz.

Sımsıkı sarılırsınız karşınızdakine, elinizde ne var ne yoksa yardımcı olmaya çalışırsınız.

Aklınızın ucundan bile olumsuz, karamsar bir şeyin geçmediği zamanlar hani.

Maalesef böyle bir zamanın içerisindeyiz aylardır.

İlçemiz canım memleketimde, çok büyük bir kesim varı yoğu ile kim, kime ne yardım edebiliyorsa dört elle sarıldığını görmek muhteşem bir duygu.

Çünkü burası Karamürsel…

Fakat bu kadar güzel görüntüye gölge düşürmeye çalışan ve oturduğu koltuğun ve makamın gücünü kullanarak tüyü bitmemiş yetimin sofrasına kan doğrayan bazı onursuz kişiler hakkında şikayet duymak beni inanılmaz üzdü!

Bu memlekette kayıtlı olduğu parti, görüşü ve memleketi nedeni ile birilerinin hakkı yeniyorsa, birileri telefon açıp bu bizden öne al, bu tanıdık hemen ismini listeye al deniliyorsa, garibanın sesi çıkmaz nasıl olsa benim makamım var diye birileri eziliyorsa, onların belki sesi çıkmaz ama benim sesim sizin alayınızdan çok çıkar.

Bu memlekette yıllardır delikanlıyım diye gezen üç beş kişiye kıyak yapıp onların gölgesiyle ve koltuğunuzun gücüyle eğer bunları yapıyorsanız ben geldim haberiniz olsun.

Şimdilik sadece birkaç kişinin şikayeti var.

Sırf canla başla çalışan kurum ve kişiler zarar görmesin diye önce araştırıp emin olacağım, sonrasını hep beraber yaşayarak göreceğiz.

Bakalım kim, kime sahip çıkacak o zaman hep birlikte göreceğiz. Yüce Türk adaleti nasıl olsa hep 19 yaşında.

 

TEBRİKLER MEHMET AKDENİZ

 

Mehmet Akdeniz hem değerli bir büyüğüm, hem de hemşerim olması münasebeti ile bende yeri ayrıdır.

Geçtiğimiz günlerde “Karamürsel Turizm Derneği” başkanı olarak askıda fatura kampanyası başlatmış ve yüzlerce insanın hayır duasına vesile olmuş.

Tabi bu kampanyanın büyüyerek gündeme gelmesi birçok kişiyi rahatsız etmiş olacak ki, vay sana mı kaldı, bu memleketin kaymakamı yok mu? Kimden izin almış? Kim denetliyormuş? Neler neler…

Tabi ben bu durumu memleketimizde çokça yaşadığım için bir kere daha takdir ettim, Turizm derneği başkanı Mehmet Akdeniz ağabeyimi.

Bizim memleketimizde ne kadar faydalı olursan ne kadar gündem olursan, o kadar çok tepki alır, o kadar çok konuşulur ve çamur atılırsın.

Sahte hesaplardan, kişiliği olmayan hayali yorumlar ile uğraşır durursun.

Tabi Mehmet Akdeniz eski kulağı kesiklerden olduğu için sadece gülüp geçiyor. Tabi yinede çokta zorlamamak lazım, sonuçta Laz da…

 

Tam yazımı bitiriyordum yardım kampanyasına en büyük desteği veren İsmail Yıldırım’ı unuttuğumu fark ettim.

Vallahi helal olsun…

Geçen gün en Kocaeli gazetesinin başarılı ismi Engin Şahin’in yazısında okuyunca gördüm.

İsmail Yıldırım 100 fatura ile büyük bir destek vermiş.

Bizim eve gelen son faturaya baktım 240 küsür lira, hadi benim 3 evlat var, yarısını baz alsak 120 lira vay be dedim 100 fatura 12 bin küsür lira birde kendi kesesinden ödemiş.

Onu ayrıca belirtmişler.

İlk defa kendi kesesinden bir hayır yaptığını okuyunca çok duygulandım.

Vallahi helal olsun…

Yazarın yazısını sizde okuyup duygulanmak isterseniz burayı tıklayarak okuya bilirsiniz.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Vatandas | 17 Mayıs 2020 22:09

    Sana helal olsun bu ilçe başı boş herkes makam da ahkam kesiyor kaleminle bunları susturacağına eminim belediye Yönetilmiyor seçilmiş olanlar kabadayılık yapıyor seçimden önce herkese mavi boncuk seçimden sonra yüzüne bakmıyorlar odasında olan başkanla görüşmek isteyene yok diyorlar burda değil diyorlar bu ilçenin başkanı kim özel kalemler mi Özcan amcanın gelini neren istifa etti ? Bunları merak ediyoruz

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!