YAVŞAKLAR!


GÜNCEL KONUMUZ: YAVŞAKLAR!

PEK SAYIN AK PARTİLİLER; BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyonkarahisar Ak Parti 28. İstişare Kurulu Toplantısı Kapanış Konuşmasından Bölümler:

"Biz işimize bakacağız, Türkiye için ne yapabiliriz ona bakacağız. Milletimizin gönlündeki yerimizi nasıl güçlendiririz ona bakacağız. Gözlerini ve kalplerini bize yöneltmiş kardeşlerimize, dostlarımıza, mazlumlara ve mahsunlara nasıl yardımcı oluruz ona bakacağız."

"Dikkat ederseniz, AK Parti'nin sahibinin millet olduğunu, tek vazifemizin millete hizmet etmek olduğunu, hesap vereceğimiz yerin de yine milletin vicdanı olduğunu adeta döne döne tekrar tekrar söylüyorum. Bu anlayışa sahip bir partinin belediye başkanlarının, başka türlü siyaset yöntemiyle hareket etmesini düşünmek mümkün değildir. Hiçbirimiz bulunduğumuz makamların, hizmet makamı olduğunu unutmayacağız. Hizmet gayesinin olduğu yerde kibir, büyüklenme, tepeden bakma, insanları hakir görme, insanları kendinden uzak tutma kesinlikle söz konusu olamaz."

"Makamında, aracında, yolda, çarşıda, pazarda etrafına korumalarla, kendi ekibiyle duvar ören belediye başkanı olamaz. Bu sayılar haddinden fazla oluyor. Halkla ilişkisini kesen başkanla, biz de ilişkimizi keseriz. Size oy vermiş olsun olmasın, şehrinizde yaşayan her bir ferdin meselesi artık sizin de meselenizdir. Bu yükü taşımayı göze alamıyorsanız yanlış görevde bulunuyorsunuz demektir."

"İşimiz insanların gönüllerini kazanarak şehirlerimizi mamur etmek, ülke ve dünya markası haline getirmeye çalışmaktır."

Toplantıda Hazreti Ali'nin Yemen Valisi'ne gönderdiği mektubu da okudu Sayın Cumhurbaşkanı.
Mektubun içeriği:
"Ey vali, sana en sevimli gelen şeyler şunlar olsun; hak hususunda orta yolu tutmak, adaleti herkese yaymak, halkın rızasını kazanmak. Bunları yaparken katiplerin durumuna da iyi bak. İşlerini onların en iyisine yaptır. Seçimin kendi güvenine ve hoşgörüne dayalı olmasın çünkü insanlar yapmacık davranışlarla kendilerini yöneticilere iyi göstermeye çalışırlar. Arkasından da ne öğüt dinlerler ne de emanete riayet ederler. Bunun için sen, salih insanların tavsiyelerine itibar et. Topluma en iyi muamele edenleri ve emanete gerekli önemi gösterenleri seç."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Emanete kim sahip çıkacaksa onu göreve getirmek medeniyetimizin bize tavsiyesidir. Unutmayınız, eğrinin gölgesi de eğridir. Şayet siz doğru olursanız emrinizde çalışanlar da kendilerine ona göre çekidüzen verirler. Buradaki her bir arkadaşımın ifade ettiğim hususları ve daha fazlasını çok iyi bildiğine ve uygulama iradesine sahip olduğuna inanıyorum. Dava ve yol arkadaşlığımızın sebebi sizlerin bu vasıflara sahip kişiler olmanızdır. Her birinize önümüzdeki 5 yıllık görev sürenizde tekrar başarılar diliyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplantının sonunda Erzurumlu İbrahim Hakkı'nın Tefviznâme şiirini de okudu. Şiirden bir bölüm:

Deme şu niçin şöyle
Yerincedir ol öyle
Bak sonuna sabr eyle
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler…

Hiç kimseye hor bakma
İncitme gönül yıkma
Sen nefsine yan çıkma
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler…

Mü’min işi reng olmaz
Âkıl huyu ceng olmaz
Ârif dili teng olmaz
Mevlâ görelim neyler
Neylerse güzel eyler…

Sayın Cumhurbaşkanımızın Afyonkarahisar'daki Ak Parti 28. İstişare Kurulu toplantısında Ak Partili Belediye Başkanlarını muhatap alan bu konuşmasının üzerinden epeyce zaman geçmesine rağmen, hâlâ etkisinden çıkamayan Karamürsel Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yıldırım geçtiğimiz cumartesi günü ilçemizde muhtarlar günü sebebiyle düzenlemiş olduğu toplantıda aşka gelerek bir nida patlatmıştır:

Y A V Ş A K L A A A A A R R R R R R R R . . . !

Kesin Ankara'dan duyulmuştur!

Soru: Bu yaşananlardan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın ciddiye alındığını gerçekten düşünüyor musunuz?

yazar@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Nis

YAVŞAKLAR!

05Eyl
17Haz
30Mar

Ah be Tahir Başkanım!...

16Mar

KONUŞMAK SANATTIR!