EMPERYALİZMİ, İŞGAL VE SÖMÜRGELEŞTİRMEYİ YAPANLAR KİMLERDİR?


   Büyük coğrafi keşiflerden sonra başlayıp, günümüzde de devam eden emperyalist, işgal, sömürgeleştirme hareketleri devam etmektedir! Bu ülkelerin önde gelenleri; “İngiltere, İspanya, Portekiz, Fransa, Danimarka, Hollanda, ABD, Belçika, Almanya, İtalya, SSCB- Rusya, Japonya emperyalist sömürgeci devletlerdir.” Bu lanetler hala dünyanın başına 1492 yılından ve öncesinden beri beladır!

                İngiltere; Güney ve Doğu Afrika, Avustralya, Kanada, Endonezya, Papua Yeni Gine, Ortadoğu ve Afrika’nın bir kısmını işgal etmiştir! Dünyada şu anda 195 devlet bulunmaktadır. Var olan bu devletlerin topraklarının 172’sinin yerini işgal etmiştir!

                İspanya; Orta ve Güney Amerika’yı işgal etti!

                Portekiz; Güneydoğu Amerika’yı işgal etti, sömürgeleştirdi.

                Fransa; Batı ve Kuzey Afrika, Madagaskar, Güney Çin’in bir kısmı, Vietnam, Tayland’ı işgal edip, sömürgeleştirdi!

                ABD; Vietnam, Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Japonya, Güney Kore, Kuzey Amerika, Alaska’yı işgal etti! Şimdiye kadar 250 kadar bölgeye, ülkeye saldırdı!

                Rusya- SSCB; Türk Cumhuriyetleri, Orta Asya, Moğolistan, Kuzey Karadeniz, Sibirya, Polonya, Kafkasya, Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kırım, Ukrayna, Çeçenistan, Türkiye’ye saldırıp, işgal etti! Emperyalist gâvur olup da Türkiye’ye saldırmayan yoktur!

                Almanya; Güney ve Doğu Avrupa, Afrika’ya saldırmış. 1. Ve 2. Dünya Savaşını bu acımasız emperyalist güç yapmıştır! Namibya’da altın, zümrüt çıkaracağım, diye 130 bin kişiyi katletti! Bunların dışında diğer emperyalist sömürgeci işgalci güçlerde zalimliklerini binlerce kez yapmıştır!

                1979 yılından beri yine Haçlı Seferleri, Moğol putperest saldırılarına benzer saldırlar daha çoklu biçimde devam etmektedir. 1979 yılında SSCB, Afganistan’ı işgal etti. SSCB çıkınca, 2003’de Nato işgal etti ve hala işgal devam ediyor! 1990’da ABD gâvuru Irak’ı bahanelerle havadan 120 bin sorti yaparak vurdu! 2003 yılında 34 batılı yandaş ülke ile işgal etti! Libya’ya 20’den fazla batılı ülke saldırdı! Sonunda iç savaşa bıraktı! Haçlı emperyalistler ortak hareket ediyor. Her alanda işbirliği, güç birliği, kurumsallaşma birliği bulunmaktadır. BM’de bulunan 5 daimi üye ve Güvenlik Konseyindeki 15 üye dünyanın başına bela olmuş! Barış sağlaması gereken bunlar asıl bozguncu emperyalistlerdir.  Dünyaya barış, kardeşlik, huzur vermemektedir. Bugün Suriye’de emperyalistler, kapitalistler ve eski komünistler olarak 70 ülke ortak katliam yapıp, soykırım yapmaktadırlar!

                Dünyanın komünist terör örgülerini SSCB ve eski komünist ülkeler kurmuştur! PKK, DHKP-C, TİKKO, MKPL, MLP, TKP gibi onlarca komünist katil terör örgütleri bunlardan bir kaçıdır. İslam coğrafyasında bulunan, dini kendilerine alet edip, istismar eden,  terör örgütlerini de ABD kurdu! Afganistan’daki Taliban’ı Carter kurdurdu! El- Kaide’yi Bush kurdurdu! Daeş- Işıd denilen terör örgütünü de Obama kurdurdu. Bunlarla İslam dünyasını karıştırmaktadır. Sonrasında terör bahanesi ile İslam ülkelerini yakıp yıkmakta, harabeye çevirmekte, soykırım yapmaktadır! Bunu emperyalist işgalci güçlerle, kapitalisti, Haçlısı, komünisti, Şii’si- Şia’sı ile birlikte yapmaktadırlar!

                Bu sömürgeci işgalci emperyalist güçler dünyayı ateşe vermiştir! Dünyanın 60 yerinde savaş ve çatışma vardır. 195 ülkeden sadece 20 ülkede pek terör olmamaktadır. Bunlar katliamcı, soykırımcı, yıkıcı, yok edicidirler! 400 yıl içinde Amerika kıtasında 75 milyon Kızılderili’yi yok ettiler! 130 milyon Afrikalıyı telef ettiler! 1 milyona yakın Aborjin’i soykırıma uğrattılar! 10 milyon Kongoluyu,  1,5 milyon Cezayirliyi katlettiler! 5 milyon Vietnamlı katledildi! “1979 yılından 2016 yılına kadar 11 milyon Müslüman şehit edildi, 65 milyonu da sakat bırakıldı!”  2. Dünya savaşında, savaş nedeni ile 60 milyon mülteci oluşmuştu! Şimdi ise 65 milyon mülteci oluştu! Bunun 21 milyonu ülkeleri dışında barınmaya çalışmaktadır! Bu mülteciler daha çok Suriye, Afganistan, Somali’dendir. 3 milyon mülteci ile en çok da Türkiye’de mülteci vardır. Emperyalistler savaş çıkarıyor! Cezasını, zorunu mazlum, gelişmekte olan ülkeler çekiyor! Türkleri perişan ettiler! Hala tüm oyunlar özellikle Türkler için oynanmaktadır! Türkiye’nin çevresi ateş çemberine sokuldu! İçimizdeki hainlerde alabildiğince aleyhimizde kullanılmaktadır!

 Karl Marks Siyonist ateist Yahudi’si der ki: “ İnsanlar konuşan hayvandır. Din afyon gibi tehlikelidir.”

Sapık Charles Darvin Siyonist Yahudi der ki: “İnsanlar şempanze maymunundan üreyip, türedi.” “ Avrupalı medeni ırk, yakında aşağı ırk olan Türkleri yok edecektir.”

İngiliz Churchill diyor ki: “ Savaşta zehirli gaz kullanabiliriz! Ne de olsa Türkler insan değildir!”

Gladstone: “ Türkler, insanlığın insan olmayan numuneleridir!”

Pek çok batılı diyor ki: “Türkleri Anadolu’dan geldikleri Orta Asya bozkırlarına süreceğiz!”

               

                                                                                                                                             Mehmet KASAP

m.kasap@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Haz
20Ağs

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK NİMETTİR

13Ağs
02Ağs

AKLINI YANLIŞ KULLANANLAR!

23Tem