ÜLKEMİZDE ÇOK DAHA DARBE, İSYAN, İHTİLAL GİRİŞİMİ OLACAK! - Mehmet KASAP

ÜLKEMİZDE ÇOK DAHA DARBE, İSYAN, İHTİLAL GİRİŞİMİ OLACAK!


Başlığı görüp, şaşırmışsınızdır! Ama bu bir doğru tespit, bilimsel bir analizdir. Selçuklu Devleti, Osmanlı Devleti’nde hep isyanlar, ayaklanmalar, darbeler oldu. 12 padişah öldürüldü! Bu iki Türk İmparatorluğu ve 16 Türk Devleti’nin tümü bu yolla tarihe mal oldu! T.C. Devleti ’de 30 Türk, 30 Kürt isyanı ile karşılaştı. Onlarca kez darbe ve darbe girişimi yapıldı! T. C. Devleti hep terör, şiddet olayları ile karşılaşmaktadır! Osmanlı’da 1889 yılında başlayan İTC yıkım projesi 1908 yılında tamamlandı! Yıkımı yapan hainler, T.C. Devleti kurulurken çok etkin oldu. Şer ittifakı ile T.C. Devleti kuruldu. 1950’ye kadar cuntacı diktatör yönetim oldu! Seçimle, demokratik usullerle iktidara gelen DP’ye karşı yıkım çalışması yapıldı.

 

 “1957- 1958 yıllarında bir grup darbeci subay, darbe hazırlığı yaptı! Ama başarılı olamadı.”

 

“27 Mayıs 1960 da yine darbe girişimi yapıldı ve başardılar! Başbakan, 2 bakan, 15 kişi idam edildi! İşkence ile öldürülenler oldu! 449 kişiyi mahpus ile cezalandırdılar! Ama bu darbeyi yapanlara pahalıya mal oldu! 235 general, 3,500 subay, 147 öğretim görevlisi, 520 hâkim açığa alındı. Darbeyi 200’den fazla general ve albay yaptı! Erler kullanıldı!”

 

“22 Şubat 1962’de Albay Talat Aydemir askeri darbe girişiminde bulundu!”

 

“20 Mayıs 1969’da başarısız darbe girişimi yapıldı.”

 

“12 Mart 1971’de sivil hükümet askeri muhtıra ile düşürüldü!”

 

                “12 Eylül 1980’de emir- komuta zinciri içinde darbe gerçekleştirildi! 51 kişi idam edildi! 650 bin kişi gözaltına alındı, tutuklandı ve işkence yapıldı! 30 bin kişi görevden alındı! 14 bin kişi vatandaşlıktan çıkarıldı! 30 bin kişi siyasi mülteci oldu! 300 kişi kuşkulu şekilde öldü! 171 kişi işkenceyle öldü! 299 kişi cezaevlerinde öldürüldü! Darbeciler ceza almadı!

 

                “28 Şubat 1997 de 5’li Çete; asker, sol sendika, komünist üniversiteler, zenginler kulübü, Kobiler; Refah- Yol Hükümetini düşürmek için ortak cuntacı hareket yaptı ve hükümeti düşürdü!”

 

                “24 Nisan 2007 de hükümete e- muhtıra verildi.”

 

                “200 2013 yıllarında Sarıkız, Ay Işığı, Yakamoz, Eldiven, Ergenekon, Balyoz, Çarşaf, Sakal, Sugo, Oraj kod adlı darbe girişimleri olduğu iddia edildi! Gerçek delil, sahte kanıtlar birbirine karıştı! Mahkeme edilmeleri 8 yıl sürdü!” Bozuk düzende adalet, hukuk tecelli etmedi.

 

                “2009 da İrtica ile Mücadele planları yapıldı ve uygulandı!

 

Başbakan Demirel, Ecevit, Yılmaz, Özal’a öldürme, suikast, darp girişimlerinde bulundular! Hatta muhtıracıların 1971’de görevlendirdiği Başbakan Nihat Erim öldürüldü! Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız R. T. Erdoğan’a 10 kadar suikast girişiminde bulunuldu! 11 darbe ve darbe girişimi de yine bu başkanımıza yapıldı!

 

“15 Temmuz 2016’da FETÖ ve şer ittifak darbe yapma girişiminde bulundu! 248 kişi şehit oldu! 1,500’den fazla kişi yaralandı. Milli servet, memleket malına çok büyük zararlar verildi! Görevden almalar 50 bini geçti ve devam etmektedir.

 

 Türk Darbeler Tarihini ve Dünya Darbeler Tarihini inceledim. Ülkemizde sürekli isyan, darbe, terör, şiddet, ayaklanmalar oldu! Bunlar sapık düşüncenin ürünüdür. “İslam, mümin, Müslüman olma, Hazreti Muhammet sas. Ümmeti olma yerine; İslam bütünlüğünü cemaatçilikle, tarikatçılıkla, İslamcılıkla bozmaktadırlar!” Birbiri arkasında namaz bile kılmamaktadırlar! “Cemaatçilik, tarikatçılık öğretilmektedir. Bu cemaatler, Müslümanlıktan çok ideolojik sapık İslam öğretisi yapmaktadır.” Devleti cemaat grubu olarak ele geçirme amacı, hedefi bulunmaktadır. “Müslüman kardeşliği yerine cemaat ihvan - kardeşliği gütmektedirler.” Tebliğler Allah cc. peygamberimiz dedi, yerine “üstat” dedi, diye olmaktadır. Hep üstat, şeyh, önder ön plandadır.

 

Komünistlerde zaten seçim, demokrasi yoktur. Devrim, darbe, ihtilal ile devleti kan dökerek ele geçirme vardır! Bu komünist ideolojinin özüdür! Çünkü onların zalim, sapık, diktatör, dinsiz imansız felsefesini akıllı bilge halk benimsememektedir. 40 kadar komünist devlet olmuş. Hepsi de darbe ve kan dökmekle iktidar olmuştur. Felsefeleri kan dökme üzerine kurulmuştur!

 

Kemalizm de böyle olmuştur. Tüm darbeler Kemalist ideolojiyi yerleştirme adına yapılmıştır! Atatürkçülük adına darbe olmaz, kan dökülmez, dememişlerdir. Kemalizm’de darbe rejimidir.

 

Faşistlerde dünyada hep kan dökerek iktidar olmaktadır. En az 180 ülkede darbe olmuş. Bazı ülkelerde 10- 20 darbe yapılmıştır! Bu bir insanlık suçudur. Ahlaksızlıktır. Hepsini kınıyor, lanetliyor, hukuka hesap vermelerini istiyorum. 

 

                                                                                                             Mehmet KASAP

m.kasap@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Haz
20Ağs

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK NİMETTİR

13Ağs
02Ağs

AKLINI YANLIŞ KULLANANLAR!

23Tem