VATANIMIZI, MİLLETİMİZİ, DİNİMİZİ, İNSANLIĞI KORUMAK VE GELİŞTİRMEK - Mehmet KASAP

VATANIMIZI, MİLLETİMİZİ, DİNİMİZİ, İNSANLIĞI KORUMAK VE GELİŞTİRMEK


İnsan olarak yaratılan insan, hak değerleri ile insanlıklı, insancıl, olgun insandır. Hak değerler ile insanı, İslam’ı, milli, evrensel değerlere sahip olur. İnsan-ı kâmil olarak, insanlığın en üst düzeyine yükselir. Aksi halde çukurda kalıp, Esfel-i safilin olarak kalır!

            İslam ve evrensel hak- hukuk, dosdoğruluk, dürüstlük, hakkaniyet, adalet, güzel ahlâk, edep, hayâ, ilim değerleri ile medeniyete yükselir. Hata, yalan, yanlış, sağlıksız karar ve uygulamalardan uzaklaşır. Yaratılan tüm varlıklara hizmete kendini adar. Evreni hiç yoktan yaratan, yaşatan Rab olan Yüce Allah’a zikreder, hamt eder, ibadet eder. Emirleri doğrultusunda akıl, ilim ile yaşar. Hiçbir varlığa zerre kadar zarar vermez. Güven verir, hayat verir. Kendini, neslini, varlığı en güzel biçimde yaşatmaya çalışır. Kimsenin zararına zerre kadar iş- eylem, hareket, davranışta bulunmaz. Müslüman; “Başkalarına hiçbir şekilde zarar vermeyen olgun, güzel, onurlu insandır.”

            Her zaman iyi bir çığır açma azmindedir. Var etme, yaşatma için çalışır. Başarılı olmak için her anını tam değerlendirir. İnsanı değerlerle hakça, hukukça, insanca yaşar ve yaşatır. Tüm fazilet ve ilmi değerleri benimser, özümser, içselleştirir ve hayata geçirir. Herkese sağlık, eğitim- öğretim, huzur, mutluluk sağlamaya çalışır. Çalışma azmi ve olanağı sağlar. Akıl, ilim, meslek- sanat, zanaat öğrenmesini teşvik eder. İnsanları cehaletin, karanlık kişi ve kurumların elinden bilinçlendirerek kurtarır.

            İnsanlığı bilgilendirip bilinçlendirerek; terörün, teröristin, barbarların, çapulcuların, eşkıyanın, ilkel vahşi dehşet saçan adi canavarların elinden kurtarır. Aldanmamasını, kanmamasını, sapıtmamasını sağlar. Öyle halka barikat kuran, hendek açan, bomba düzenekleri ile zarar veren, asker, polis şehit eden, kamu düzenini bozan insanlık düşmanlarına karşı uyanık ve tedbirli yapar.  Direkt ve dolaylı destek olmamasını sağlar. İnsana ve canına, malına, nesline, cananına, iffetine, aklına düşman olan bu yaratıklara karşı bilinçlendirme yapar. Milli, manevi, evrensel değerin zarar görmemsi için çalışır. Şiddet, terör, saldırı, anarşi yapanlara zerre kadar sevgi, saygı, bağlılık duymaz. İnsanlığa, milletimize zarar veren her kim olursa olsun; dost görmez. Onunla hiçbir yakınlık içinde olmaz. İnsanlıklı, insancıl, olgun olan herkesi dost, kardeş, bir beraber görür ve benimser. Muhabbet duyar, bağrına basar, sahip çıkar. Sapkın, sapık ideolojilerden ve sapık felsefelerden hayır ve iyilik gelmeyeceğini adı gibi bilir.

            Geçmişimizi yok eden, var olan günümüzü karartan, geleceğimize zarar veren Esfel-i Safilinleri en iyi biçimde tanır ve onlardan sakınıp, uzaklaşır. Okul, cami, hastane, ambulans, konut, işyeri, sokak, medrese, Kur’ân- Kerim, insan, kutsal yakanları asla kendinden görmez. Kendimize, değerlerimize, varlığımıza kastedenlerle katiyen bir ve beraber olmaz. Haktan hukuktan ve insanlıktan yana olur. Kesinlikle zalimden, zulmedenden yana tavır olmaz. Bizden hakkı söylemesi! Bu böyle biline!

m.kasap@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Haz
20Ağs

İSLÂM VE MÜSLÜMANLIK NİMETTİR

13Ağs
02Ağs

AKLINI YANLIŞ KULLANANLAR!

23Tem