Aklın Şifreleri - Reel Analiz

Aklın Şifreleri


Öngörülen hedefler her zaman etkenlerin etkileyebilme gücünün derecesine bağlı etken olan değişkenlerin etkisi altındadır.

Bu nedenle, öngörülen hedefler açısından güncellenmesi gereken endişe verici durumlara karşı işlevsel faaliyetler küresel etkenlerin etkisi altında zaman zaman değişkenlik göstereceği gibi, güvenlik açısından eleştirilerin şiddet ve yön eylemleri konum zaman açısından ilerleme derecesine ve şiddetine göre tepki ile karşılaşılabilir.

Kısacası öngörülen hedefler doğrultusunda varsayılan fırsatların yanı sıra risk faktörlerini de harekete geçirerek bütünleşik bir tepkime olarak karşılaşılması mümkün etki-tepki olayıdır.
Var olmanın vazgeçilmez bir parçası olarak ulusların gelecekleri açısından koyduğu hedeflere ilişkin öngörülerin gerçekleşmesi sürecinde tehditler ile karşılaşılır.

Tehditlerin temelinde günümüzde anlık gerçekleşmesi mümkün olan bilişim etkisine dayalı kandırma ve yıldırma öğeleri ile pazarlama, pazarlamama, karşı pazarlama, aidiyet ve iyelik açısından önemli güncel olaylar gibi gündem oluşturarak ekonomik baskı mümkündür.
Sosyal ve ekonomik açıdan ciddi sorunların çıkmasına neden olacak sonuçların etkisi umutları kıran gürültü kaynağı olmamalıdır.

Devletlerin geleceklerine ilişkin öngörüleri ve bu bağlamda beklentilerinin evrensel yasalara uygunluğu, uluslararası itibarı ve sahip olduğu güven derecesi, küresel çevrelerin kontrol mekanizmalarının performansına dayalı etkisi hedeflerde gecikmelere neden olabilir ve likidite sorunu olarak ekonomiye yansır. Vahit Sunar

reel@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Nis
14Mar
06Mar
01Mar

Aklın Şifreleri

20Şub

Uluslararası Portföy