Bir Başka Boyut Zan - Reel Analiz

Bir Başka Boyut Zan


Sayısal, fiziksel, biyolojik, kimyasal, sosyal veya felsefe alanında bilimsel kavramın son noktası dengedir.

Denge, kontrol ve yönetim biliminin önemini ortaya çıkartmaktadır.

Her insan bilimsel olarak akademik seviyede denge kavramını ve usulünü öğrenmek zorunda olmadığı gibi, her insan denge kavramını ve usulünü ahlaki açıdan usulüne göre öğrenmek, uygulamak ve kendi kendini kontrol etmek zorundadır.

İnsanı insan yapan unsurların boyutları insanlar tarafından ortaya sürülen tertiplenmiş yaklaşımın kuralcılığı yerine sistematik yapının öğeleri arasındaki ahengin erdeminde aramak, insanı insanların koyduğu kuralların kölesi olmaktan ve ideolojik bakış açısından kurtaracaktır.

Kontrol ve yönetim biliminin temel vicdani kuralları hür iradeyi sağlayan karar verme özgürlüğü ile kişinin bireysel hak ve özgürlüklerine yönelik koruma zırhı oluşturan davranış sınırlarının saygı ve koruyucu seviyede hoşgörüye dayalı ilahi kural olduğunu bilmek ve uygulamak gerekir.

Buradan anlaşılması gereken husus şudur. Kendi kendini kontrol.

Arzu ve aklı dengede tutan sorumluluk anlayışı yani vicdan, insanı insan yapan muhteşem adımların atılmasına, yaygınlaşmasına ve bağıntılar arası etkileşimin gelişmesine neden olup, hayal dünyasının uyku sarhoşluğu içerisinde beklentilerin oluşmasına engel olacaktır.

Nasıl ki, Adalet kimsenin lütfu değil o bir hak ise, Hakk’ı hak yapan Hakk’ın lütfu olan hidayet her insanın üzerinde bir haktır. O hakkı ister kullanırsın ister kullanmazsın. İrade senin, Hükmün hikmeti mi? Seviyeni belirlediğin nota göre, yani insan olmanın erdemine göre temelinde Hak olan hukukun tecellisi ile müjdeleneceksin.

İster topla, ister çıkart, ister çarp, ister böl.

Böldüklerin, çıkarttıkların, çarptıkların ve topladıkların hepsi senin dereceni belirleyecektir…

Çıkartıp atın, Toplanın, Bölünün..Çarpılan, hidayete mahzar olan akıl nimetini kullanmayan olacaktır..

reel@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Nis
14Mar
06Mar
01Mar

Aklın Şifreleri

20Şub

Uluslararası Portföy