WWW.İnsansıgiller.com - Reel Analiz

WWW.İnsansıgiller.com


Evet, neden www.insansıgiller.com diye başlık atmış olabilirim.

Bilindiği gibi 3w ‘nin açılımı normalde World wide web dir. Oysa en az internet kadar önemli, onun kadar hızlı ve etkin bir özelliktir www.insansıgiller.com

Bu etkenlik öyle bir etkinliktir ki, bahanelerle dolu yönlendirilmiş uygulamaya yönelik uygulatmadır.

 “ World wide war. İnsansıgiller.command.. “

Dünya çapında ve istenilen yönde kontrol amaçlı derlenen hayat şartlarının insanları etkileyerek ve böylece insanlıktan uzaklaştırılan insanların hayatta kalmak için verdiği mücadeledir (savaştır) www.insansıgiller.com .

Politikalar ilkelere göre şekillenir. Başkalarının ilkelerine göre politikaların şekillendirilmek üzere güncellenmesi ülkelerin ilkesizliğini gösterir.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Yani, sağlıklı devletler, sağlıklı düşünebilen toplumlar ile mümkündür.

Bu terimi bireyselleştirmek, bence iğne deliğinden dünyayı gözlemleyip hükmetmeye çalışmak gibi sağlıksız bir düşüncenin dünyaya meydan okumasıdır. Bu nedenle neden sonuç ilişkisi içerisinde algı yönetimi gerçekten çok önemlidir.

Kendimize,” Beni büyük kalabalıklardan ayıran özellik nedir? ” Sorusunu sorduğumuzda verilecek yanıtın ucu açıktır.

Her hangi bir değer aralığında sınırlanabilecek türden değildir. Çünkü insan ilişkileri arasında ortaya çıkan duyarlılığın ortaya çıkardığı neticedir.

Kendini sorgulayan vicdan anlayışı, kişinin tüm öğrendiklerini hayatına yansıtacak biçimde uygulayarak “öncelikli benlik” ahkâmı üzerinde etkili olmak ister.

Zaten toplum değerlerini kritik hale getiren düğüm noktası da, öncelikli benliğin insanları yalnızlığa iten neden sonuç ilişkisinde üstlenilen rollere göre oluşan sosyal statülerin aidiyete ait hissiyatıdır.

Bu hissiyat, Ölümsüz yani tabii yasa veya insansı yasalar ile şekillendirilmiştir.

Tabii yasalarda zorlama yoktur. İnsanlar için, İnsanlara özgü olan temel yasalar ve bu yasaların kurallarına ilişkin yükümlülüğün yerine getirilmemesi ile ilgili müeyyideler de bildirilmiştir.

Hür irade ile sosyal birey olabilmenin en önemli unsuru vicdan terazisidir.  Bu terazinin denge ayağını oluşturan iyeliktir. Yani bir yere, bir şeye ait olma hissiyatı. Birey kabullenip uyar, uygular veya uygulamaz ve ya tümden ret eder.

Kişilerin üzerinde etkili olan bu iyelik dürtüsü, bazen doğal olarak oluşturduğu zümrelerin dizilerini yani elemanlarını, yani insan davranışını etkisi altına alan faktörler ile kendini hissettirir. 

Akıl ve Vicdan örtülüp,  İnsansı yasalar ile benliği terbiye edilen hissiyat, her türlü fiziksel özelliğin birbiri ile ilintili olarak uyum gösterme özelliğine sahiptir.

Örneğin su molekülleri gibi ilintilidir. Şekilden şekil ‘e girebilme özelliği ile her kaba uygun şekil verebilirsiniz, ancak kolayca bir bütünün parçasını ayıra bilirsiniz.

Toplumda bir tek yönde iyelik dürtüsünün olması beklenemez. Bu insanların hür iradelerinin ufku kadar sınırsızdır, sistematik olarak kendi aralarında oluşturduğu herhangi bir iyeliğin sonsuz ve sorunsuz olması mümkün değildir.

Koşullandırılmış evrensel kümenin değişim süreci kapsamında olan her şey mutlaka sonludur. Her iyeliğin kendi evreninde oluşturduğu kapalı aralığın sınırları içerisinde hayat standartlarını yansıtan ve zaman serisi üzerine yansıyan izdüşümün gerçekleşmesindeki süreklilik eğer sosyal olmaktan uzaklaştırıyorsa, kişinin bireysel davranış düzlemi toplumsal bir sorun olarak kendini hissettiriyor demektir.

 

Vahit Sunar

reel@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Nis
14Mar
06Mar
01Mar

Aklın Şifreleri

20Şub

Uluslararası Portföy