Karamürsel'in kurtuluşunun 94. yıldönümü kutlamaları beş bin kişilik kent iftarıyla sonlandı

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Karamürsel’in kurtuluşunun 94. yıldönümü

kutlamaları beş bin kişilik kent iftarıyla sonlandı

Karamürsel’in kurtuluşunun 94. yıldönümü nedeniyle gündüz başlayan kutlama etkinlikleri akşam Karamürsel İlhan Çınar Alanında beş bin kişilik halka açık kent iftarıyla tamamlandı.

Karamürsel’in kurtuluşunun 94. Yıldönümü kapsamında Karamürsel İlhan Çınar Alanında düzenlenen kent iftarına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da katıldı.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın ev sahipliğinde yapılan Karamürsel’in kurtuluşunun 94. yıldönümü kapsamında İlhan Çınar Alanında kent iftarında yaklaşık beş bin kişinin katıldığı iftar yemeğinde açılış konuşmasını Karamürsel belediye başkanı İsmail Yıldırım yaparak konuklara ve iftara katılan herkese teşekkür etti. Yıldırım’ın ardından Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da Karamürsel’in 94. Kurtuluş Yıldönümü kutladı. Son olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı konuşmada, ‘Karamürsel'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümünü kutladı. Karamürsel'in, kültür ve medeniyetin bu topraklara aktarıldığı sembol bir kent olduğunu ifade eden Işık, ilçeyi, her yönüyle özel ve değerli.

Karamürsel Alp, Akçakoca Bey ve Konur Alp'in fethinden sonra bölgenin, Türk-İslam medeniyetinin merkezi haline geldi. O günden bugüne kadar on binlerce, yüz binlerce şehit verdik. Ama en son Kurtuluş Savaşı'nda verdiğimiz şehitlerin sayısı bir hayli fazla. Rabbim bir daha bu memlekete Kurtuluş Destanı yazdırmasın. Onlar istiklal mücadelesi verdi.

Kendilerinin de Türkiye için istikbal mücadelesi verdiklerini anlatan Işık, şöyle devam etti.

"Bugünün dünyasında ülkemizin dimdik ayakta durması, çocuklarımızın daha güzel bir ülkede yaşaması ve her birimizin geleceğe güvenle bakması için bu istikbal mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Bu istikbal mücadelesinde ekonomi, savunma sanayi ve eğitimden sağlığa her yönüyle güçlü bir ülke olarak yolumuza devam etmek durumdayız. Bütün gayretimiz, bütün çalışmamız çocuklarımıza ve gençlerimize daha güçlü bir ülke bırakmak içindir. Bu anlayışla çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah Rabbim ülkemizin bahtını açık eder. İnşallah ülkemiz her geçen günü, bir önceki günden daha güçlü olur."