Karamürsel MHP Yürüdü, Ülkü Ocakları şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Okuttu

VİDEOYU PAYLAŞ!

Karamürsel MHP Yürüdü, Ülkü Ocakları şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Okuttu

Dağlıca'da PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerimizin, Iğdır'da 13 polisinizin şehit edilmesi Türkiye'yi derinden sarsarken, yurt genelinde teröre tepki yürüyüşlerine karşılık Karamürsel MHP Teşkilatı Teröre tepki amaçlı yürürken, Karamürsel Ülkü Ocakları Karamürsel Merkez Camiinde şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okuttu.

Karamürsel MHP İlçe Teşkilatı teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirirken, Karamürsel Ülkü Ocakları şehitlerimiz için Karamürsel Merkez Camiinde Kur’an-ı Kerim ve Dua Programı ile devam etti. Programa Karamürsel MHP İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Milletvekili adaylarından Ahmet Yeşil, Sercan Ayıkol, İbrahim İnanç, Kocaeli MHP İl Başkan Vekili Hüseyin Çakıroğlu, ülkücüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Karamürsel MHP İlçe Teşkilatı tarafından ‘Şehide saygı, teröre lanet’ yürüyüşü, Karamürsel Sahilinden ellerinde Türk bayraklarıyla katılan vatandaşlar, teröre lanet yağdırdı. , ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘vur de vuralım, öl de ölelim’ gibi sloganların atıldığı yürüyüşte, sık sık tekbirler getirildi. Yürüyüşte Atatürk Anıtı önünde Karamürsel MHP İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy. ‘Ülkemizi yönetenlerin düştükleri bu zafiyet yüzünden artan terör faaliyetleri ülkeyi yönetme özelliklerini kaybetmişlerdir. Türk halkı bu yönetim zafiyetini gerekli cevabı kendilerine verilen demokratik yollarla cezalandıracaktır’ dedi. Yürüyüş olaysız bir şekilde son buldu.

Program daha sonra Karamürsel Merkez Camiinde düzenlenen Kur'an-ı Kerim'in okunması ve şehitler için yapılan dua ile devam etti. Duanın ardından açıklama yapan Karamürsel Ülkü Ocakları Başkanı Emre Ateş Ülkücüleri provokasyonlara karşı da uyararak, ülkedeki kardeşliği kimsenin bozamayacağını vurguladı. Şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen Ateş, terör örgütü PKK'ya karşı mücadele veren polis ve askerlerin her zaman yanında olacaklarını vurguladı.