Adamlık Mertebesine Mekteple Ulaşılmaz Beyim - Burçin Esra Karadağ

Adamlık Mertebesine Mekteple Ulaşılmaz Beyim


Bir erkek getirdi dünyaya kadın. Sonra bir erkek tarafından bin yerinden yaralandı. . .

Elinde telefon öylece, saatlerce bekledi bir sese hasret. Belki bir ‘Nasılsın’ ile yeniden bahar gelecekti erken gelen hazanın yaprak söktürdüğü dallara, oysa ne ses buldu ne nefes. Etin kemiğinden sıyrıldığı o acıyla dimdik ayakta kaldı sırf o döndüğünde enkaz bulmasın diye. Yine sarılıp tüm yaralarını sarsın diye.

***

Bir adamı kalbinin kapılarından içeri alıp saltanatını ilan etmesine izin verdiğin an ihanetini de beraberinde getirdiğini bilmelisin. İster paranoyak olur hayatı kendine zindan edersin, ister durumu kabul edip olacakları seyredersin.

Hal böyle olunca ihaneti sordum kadına; hangi tende oyalandı, hangi yatakta uyandıysa orada yalnız beni düşünsün dedi.

İhaneti sordum adama; kimi düşünürse düşünsün yalnız bana dokunsun dedi.

Bu nedenleydi kadını kalp, erkeği beyin olarak betimlemeleri

***.

Konu sevdiği adamın bir sözü, bakışı olduğunda değil yıl devir değişse de unutamıyordu. Ve aşkının şiddeti ne denli yüksekse o denli hızlı sökülüyordu emek verdiği, ilmek ilmek dünyaya getirdiği minicik çocuktan yarattığı aşk.

Vazgeçmek konusunda en güzel cümleleri Frida Kahlo Diego için kuruyordu; "Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim. Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim. Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim. Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim. Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim. Düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim. Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim. Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim. Tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden “sen” olduğun için vazgeçtim. Bencil olduğun için vazgeçtim. Bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi çünkü sevgim yüceydi ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini anladım.

Bu yüzden ben de senden vazgeçtim. "

İlle de hilenize ortak edip yıkacaksanız bir kadını radyoda sıradaki şarkıyı sizin için tutan kadınları ağlatmayın. O gözyaşları ateş olur yağar üzerinize de bir bardak su veren olmaz.

Hırsla, yalanla, oyunla kazanılmış bir zaferden bahsetmek yalnız aptalların işi. Karma, ilahi adalet, eden bulur, enerji evrilmesi adına ne derseniz deyin, siz neye inanırsınız bilmem ama kimse yaptığının karşılığını almadan ayrılmıyor aramızdan!

Bir adam sevmenin güzelliklerini bize yaşatmayanlar bir kadının sevgisini yaşayamadan ölecekler bilmiyorlar.

Adios!

bek@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10May
18Mar

Şeyma Su Biz Halay Başı

16Ekm
21Eyl

OHKUYOM BEN YEA

16Haz