Damacana Saadeti - Burçin Esra Karadağ

Damacana Saadeti


‘Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi İçin” kurulan Araştırma Komisyonu 479 sayfalık bir rapor açıklamış. Öncelikle bu denli uzun bir amaç bir komisyonun yararlılık inancını azaltıyor. Şahsen ben bu ismi yazıya eklemek için ilk üç kelimeyi okuyup geri kalanını kopyala yapıştır yöntemi ile aktardım. Bütün iletişimciler, danışmanlar, psikologlar, onlar bunlar demiyor mu, ne istediğinizi kısa, yalın ve anlaşılır kelimelerle ifade edin diye. Neyse neyse detaylarda boğulma alışkanlığımı hızlıca geride bırakıp içinde aile, boşanma, güçlendirme geçen amaçlar güden arkadaşların yaklaşık  Dan Brown Da Vinci Şifresi kitabı kalınlığında raporla neler anlatmışlar bilin bakalım.

Anladığım dilden çevirisini yaptığım zaman görüyorum ki tecavüz ettiğiniz kişi ile evlenir, 5 yıl hiç sorun yaşamadan da evliliğinizi devam ettirebilirseniz size hem bir tecavüz hakkı hem bir yuva kurma hakkı tanınıyor. Burada tecavüz edeceği kişiyi de, evleneceği kişiyi de pek tabi ki erkek belirliyor.

O zaman benim aşırı süpersonik zekam devreye giriyor. Kanun önünde herkes eşit ise damaca, eşek, köpek hatta ve hatta bank ile evlenme yolunun açılması gerekmekte. Bu durumun tam tersinin olduğu durumlarda yani soda şişesini namüsait taraflarından ameliyatla aldıran ablalara en az 5 yıl soda şişe ile düzeyli bir ilişki yaşama şartı konmalı. Konmazsa olmaz.

Bakınız bunun bir başka örneği 2011 yılında bir kez daha gündeme geliyor hemide gerekçe olarak dava sayısının azalacağını gösteriyorlar. Kim peki bunu öneren abiler; Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yani hepsi hakim ve savcılardan oluşan topluluk. Yani adaletin baş mimarları, yani mülkün temelinin savunucuları.

Beyler bayanlar dilerseniz şöyle yapalım biz halk olarak dava öncesi bir araya gelip kendi içimizde konunun yargının gündemini meşgul etmeyi gerektirecek kadar önemli olup olmadığı konusunda halk oylaması yapalım sizlerde böylece resmi tatillerin dışında kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Ne dersiniz? 

Siz teklifi düşüne dururken ben akla ziyan raporun diğer maddelerine göz atmaya devam etmek istiyorum.

Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi İçin bir araya gelen komisyon hızını alamayıp devam ediyor ve diyor ki; “Aile mahremiyetinin korunması” için davalar gizli yürütülmeli yani kaç imam birleşerek kaç yaşında kızın günahına kaçar kere girmiş, öz babası tarafından iğfal edilen erkek çocukların sayısı kaçmış bunları herkesin bilmesine gerek yok. Biz büyükler kendi aramızda toplanır, uygun olan cezayı verir konuyu kapatırız.

Her gün en az üç kez Seda Sayan’ın Erol Köse’ye verdiği ayarı izlerim. ‘Senin karının memeleri ekrandan ağzımıza giriyordu, akıl hocaların kendi karılarının pornosuna baksın’ der ve ekler ‘Seni hangi hükümet koruyor be?’ demek bu hükümetmiş Seda bacım.

Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu’na söyler misiniz lütfen kadınına göre muamele edenler içinde bir iki madde serpiştiriversinler raporlarının içine. Mesela milli damadımız Berat Albayrak’ın hangi kadınların elini sıkacağını nasıl tespit ettiğini öğrenerek kadın-erkek ilişkilerindeki bu anlamsız kaosa son verebilirler. Zira biz arşivlerimizi karıştırdığımızda Albayrak’ın daha önce sıktığı ellerin genel olarak tesettürlü bayanlardan oluşmadığını görmekteyiz. Bir vatandaş olarak bunun sınırlarının devlet nezdinde belirlenmesinin toplum huzuru açısından oldukça önemli bir mesela olduğu kanaatindeyim.

 Tüm bu 479 sayfalık raporun içerisinde mantıklı ve uygulanabilir bulduğum hadım uygulaması. Yalnız tecavüz edinilen canlı ya da nesne ayrımı yapılırsa çok kırılırım bilginiz olsun sevgili bilir kişiler.

 

Canlılığın ana kaynağının su olduğu gerçeği ile yola çıktığımızda erkek nehrin yatağı ise kadın gürül gürül çağlayan nehirdir. Suyu bulandırıp, kirletip, zehirlediğinde ise tüm tabiat zehirlenir. Kadına yaklaşımın bu basit ama hayati düşünce tarzına indirgendiği yıllara erişebilmek dileklerimle. .

 

bek@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10May
18Mar

Şeyma Su Biz Halay Başı

16Ekm
21Eyl

OHKUYOM BEN YEA

16Haz