BU İLÇEDE EN BABA SİYASETİ KADINLAR YAPAR - Ercan Buber

BU İLÇEDE EN BABA SİYASETİ KADINLAR YAPAR


Başımın tacı güzel anam ve eşim başta olmak üzere bütün kadınların 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü canı gönülden kutluyorum.

Karamürsel’de gazeteciliğe başladığım günden bu yana en büyük destekçilerim bu ilçenin aslan yürekli kadınları oldu. Fakat öyle körü, körüne destekte olmadılar. Yeri geldiğinde gecenin bir saatinde arayarak azarda yemişliğim var!

Yeri geldiğinde gazete binamıza elinde böreklerle geldikleri gibi yeri geldiğinde çıkardığımız gazeteyi eline alarak gelip bu nasıl haber demişlikleri de var.

Ama bu ilçenin kadınları üstüne pantolon giyip adamım diye gezen, kapalı kapıların ardından dedikodu yapan, sanal alemden çakma hesaplarla fitne dağıtan, telefonda gider yapıp 5 dk sonra arayıp çok kızmıştım eşeklik ettim çok özür diliyorum diyen ve sözde erkek olarak ortalarda gezen çok erkekten daha delikanlı ve daha yürekli kadınları var bu ilçenin.

Bu aslan yürekli kadınların hepsinin ellerinde öperim. Hem de büyük küçük demeden hepsinin ellerinden öperim.

Bu ilçede pantolon ile gezen kimi siyasetçi, kimi esnaf bazı kişilerin gazete binasına gelmeye bile cesaret edemediği zamanlarda bu ilçenin kadınları bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar.

Karamürsel siyasetinde partilerin özellikle kadın kolları başkanları ile 5 yıldır aslanlar gibi çalışıyoruz. Yaptıkları her etkinliği mümkün olduğunca haberleştiriyor ve elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.  

Sağ olsunlar onlarda bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Sadece bizleri değil bu ilçenin halkını da hiç yalnız bırakmadılar.

Bu ilçede kadın kolları sadece seçim zamanları değil her zaman çalışan, insanların dertleri ile dertlenen en büyük siyasetçiler!

Aslına bakarsanız bu ilçede partileri ayakta tutan da bu ilçenin kadınları.

Hem de kendilerine yapılan onca vefasızlığa rağmen!

Çünkü en kolay vazgeçilenler yine kadınlar olduğunu üzülerek görüyorum ve gerçekten bunu görmek beni çok üzüyor.

Kadınlara atılan iftiralar ve hak etmedikleri tutumlarla karşılaşan kadınların özellikle seçim bittikten sonra bir kenara bırakılmaları beni her zaman üzmüştür. Hoş bu ilçe seçimlerden sonra özellikle iktidar partisinin aslan yürekli gençlerinin bile yaşadıkları dün gibi aklımda.  Ama mevzu siyaset değil bu ilçenin aslan yürekli kadınları.

Sizleri gerçekten ellerinizden öpüyorum…

İnanıyorum ki, eğer bu ilçe çok iyi yerlere gelecekse bu ilçenin aslan yürekli kadınları sayesinde gelecek.

Sağ olun var olun.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca