CESARET Mİ DOĞRULUK MU?


Burhan Kazmalı isimli gazteci, uzun zaman Karamürsel'de gazetecilik yaptıktan sonra ilçede bir çok esnafa zulmetmesi baılarına aleni olarak tehdit edip hatta bu tehditlerle bu esnaflardan afaki paralar istediği, hatta bu olayın ilçemizde bulunan bir yerel gazetede çıkması ve ses kayıtlarının tehdite uğrayan kişilerce internet ortamınada yüklenmesi üzerine bende gidip o esnafla görüştüm. Tehdit edildiğini doğruladı ve şikayetçi olduğunu hatta tehdit ettiği ses kaydınında internette olduğunu elirtti. Fakat daha bu ses kaydına ulaşamadık ulaşınca bunu halkımız ilede seve seve paylaşacağız fakat asıl mesele şu bu kişiler göz göre, göre nasıl insanları basın gücünü kullanarak tehdit edebilirler anlaşılır gibi değil!

Burhan Kazmalı ve Güven Kaya şov!

Geçtiğimiz günlerde bir şikayet dilekçesinde Burhan Kazmalı ve Güven Kaya isimli kişilerin Karamürsel'de dürüstlüğü ve güvenilirliği ile  herkes tarafından bilinen bir esnafımız ile alakalı olarak Burhan Kazmalı ve Güven Kaya isimli kişileri hakkında yaptıkları asılsız iftira ve çamurat izi kalsın mantığı ile kendini tehdit ettikleri için  şikayet ettiği, fakat bu kişilerin esnafımız için  asılsız haber yapmakla kendini tehdit ettiği bu sebepten ötürüde iş yerinde at eti çıktı diyerek Güven Kava ve Burhan Kazmalı isimli kişiler insanlara göstermiş oldukları gazetecilik mesleğinin gereği olduğu gibi vatandaşın hakkını sağlığını düşünmekten çok maddi çıkarlarını düşünerek hareket etmişlerdir.

Bu bağlamda eğer gerçekten kendilerini "GAZETECİ" sanarak onlara güvenerek bilgi veren, ihbarda bulunan kişilerin bilgilerini bir şantaj unsuru olarak kullandıkları alelen ortadadır.

Fakat ben bu konuları nekadar yeni bu sektörde yer alsamda "ARAŞTIRMIŞ" taraflarla görüşüp tehdit ve şantaj olayını tam olarak öğrenmiş hatta ve hatta telefon görüşmelerinde bu konuşmayı tam olarak dinlemiş bulunmaktayım .

Güven Kaya ve Burhan Kazmalı adlı kişilerin telefon konuşmasında  Karamürsel esnafını tehdit ederken çekilmiş ses kayıtları internet ortamında'da bulunmakta olduğunu, bir çok kişi tarafından dinlendiğini duymuş olsam da, daha hala bu kayıtlara ulaşamadım.Fakat ulaşır ulaşmaz sizlerlede paylaşacağım. 

 

İnsanları suçsuz yere tehdit edip, bak haberi kaldırmam için bana 5 bin vereceksin yoksa ajans haberi hemen giriyor, zor tutuyorum bak internet sitemde spot metin attım diyerek Karamürsel’de onuru ile şerefi ile iş yapan insanları tehdit etmeyeceksin.

Güven Kaya ajansa verecek ama sen parayı ayarlarsan hemen hallederiz diyerek tehditler savuran sarı basın kartı sahiplerine ya da ben 8 yıllık gazeteciyim ama bana daha sarı basın kartı vermediler diyen Güven Kaya gibi olmayacaksın.

Bakın ben çok yakın zamanda kanıtlayacağım bu insanların Karamürsel esnafını tehdit ederek, şantaj yaparak haber yaptığını elimde belge var, ses kayıtlarınada elbet birgün ulaşacağım.

Ama anlamadığım bu kişiler hakkında savcılığa şikayet dilekçesi verdikten sonra nasıl oluyor da bu şikayet dilekçeleri 15 günde işleme konmuyor mu? Ya da konuyorsa bu suçsuz yere iftira atılan kişi neden aklanmadan bu dava görülmüyor çünkü bu olayın içinde şantaj var! Ve neden 15 gün sürede hiçbir işlem yapılmıyor!

Bu konuyu anlamış değilim?

Hadi bu garibim Karamürsel esnafı aman bu adamlarla baş edilmez zaten hala hakkımda bir sürü haber yapıyorlar diyerek araya giren hatırlı insanları kırmayarak davasını geri alıyor.

Peki bu adalet sistemi demiyor mu buraya gelen bir dava dosyası geri alınsa da içerisinde şantaj olduğu halde biz bu konunun peşini bırakmayız diye ?

Sevgili ve çok değerli “KARAMÜRSEL  SAVCILIĞI” lütfen zaten Karamürsel’de gazetecilik yapmayan bir kişi olan Burhan Kazmalı ve Güven Kaya isimli Şahısları mesleği kötü kullanarak Karamürsel esnafını ve şahsımı tehdit eden bu kişileri Türk ceza kanunun gerekli maddelerince  cezalandırılması için gerekenin yapılmasını rica ediyorum.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!