HADİ İSMAİL YILDIRIM’I KONUŞALIM - Ercan Buber

HADİ İSMAİL YILDIRIM’I KONUŞALIM


Üç dönemdir ilçemizin belediye başkanı olan İsmail YILDIRIM hakkında iddia ediyorum benim kadar bilgi sahibi olan yoktur Karamürsel’de herhalde. Abartmayayım ama hafta içinde onlarca telefona gelir; şurada yemekte, şunlarla şuraya gitti, şunlarla konuşmuş, aracına şunu aldı, şunları haksızlığa uğrattı, şunun dükkânı kapattı, şu kızın işine son verdi, şunlarla gizli ortak, şurada saunaya gitti, yüzmeye gitti, masaja gitti, şunlarla rakı masasına oturdu ama o viski içti, şuna fena kafayı taktı, şu kadar borcu vardı ama ev aldı, araba aldı, arsa aldı gibi daha çok konu hakkında bilgi verilir anlayacağınız çok ama çok haber gelir fakat delil ispat ve somut elle tutulacak gözle görülecek materyal mevcut değildir zaten ispat edilenlerin de haberini yapmışımdır. Şimdi nereden çıktı bu konu dediğinizi duyar gibiyim şuradan çıktı; Karamürsel’de çok büyük bir kısım tarafından güven kazanmış çevresi tarafından ben onu hiç tasrif etmiyorum diyen şahsıma mesafeli gözüken insanların bile telefon açıp “Ercan Bey ben şu konuyu gündeme getirmenizi istiyorum, bu insan bizim içimizde fakat davayla alakamız yok ve elimizden bir şey gelmiyor.” diyerek benden fikir alması, yardım talep etmesi bu işi layıkıyla yaptığımı ve insanların güvenlerini kazandığımın biliniyor olmasıbenim için her şeye bedeldir ve doğru yolda olduğumun da en büyük kanıtıdır. Benim karakterimi ve kişiliğimi anlamaları bu kadar laçkalaşmış sektörde güvenilir olabilmem benim gazetecilik namına daha da iyi olmamda bana bir umut oluyor.


Gelelim konumuza İsmail Yıldırım için söylenen bunca laftan sonra sadece lafta kalan bu konulara neden bir şey yapmıyorsunuz neden zulmediyor diye sitem edenler çoğalmaya başladığı içindir bu yazım. Bence İsmail Yıldırım’ı biraz dışarıda tutalım bir bakalım İsmail YILDIRIM olmadan Karamürsel’e, bakalım geride kalanlar ne yapıyor diye hiç kimse sorgulamıyor diğer yöneticileri, diğer başkanları, diğer makam sahiplerini…


Hadi birazda onlarla uğraşıp onları dürtelim, uyanın artık diye. İsmail YILDIRIM nasıl olsa yerinde ve makamında fakat ya geride kalanlar? Hadi kalkıp rahat koltuklarımızdan her ay Altınkemer’de düzenlenen meclis toplantılarına halk olarak katılarak bakalım oy verdiğimiz diğer insanlar ne yapıyor seçim zamanları kapı kapı dolaşanlar kış uykusunda mı? Bana gelince Karamürsel’de tek uğraşılan gazete sahibi olma gururunu hala göğüslerimde altın bir madalya olarak taşıyorum. Özellikle de belediyede bulunan Ferdi Gürses isimli şahıs ki kendisi için insanların ekmeğiyle oynamaya alışmış bir varlık olduğundan zamanında yapmış olduğum birkaç haber dışında şahsım için yaptığı hiçbir dedikodudan dolayı benim ona düşman olduğumu sanan kişiler inanın çok yanılıyorsunuz. Çünkü düşmanlık mert insanla, dürüst insanla ve onurlu insanla yapılır. Dedikodu yapan, iftira atan, gıybet eden insanların arkasından iş çeviren insanlarla değil düşman, adam yerine bile koyarak muhatap bile olmam ki olmuyorum da zaten. Çünkü düşünün ki yaptığımız bir haberi bile sosyal medyada takip ederek haberi beğenen insanları arayıp sen bu haberi nasıl beğenirsin diyebilecek kadar zavallı bir varlıkla enerjimi harcayacak ne zamanım ne de ahvalim. Bu yüzden özellikle ve özellikle Ferdi Gürses isimli şahıs hakkında bildiklerinizin hepsini İsmail YILDIRIM ‘a aktarmanızı özellikle rica ediyorum. O yüzden biraz İsmail Yıldırım’i bir kenara bırakalım bakalım zarar sadece İsmail Yıldırım’dan mı yoksa onun gölgesinde ismiyle başkan böyle dedi, böyle yaptırdı diyenler mi yoksa proje üretmeden, hiçbir şey yapmadan sadece koltuklarında oturup ona buna laf atan, hiçbir sorunun arkasından koşturmayarak “Ne yapabiliriz ki bütün her şey onların elinde.” diyerek kenara çekilen kişilere bakalım biraz. İnanın ki Karamürsel yeryüzünün cenneti bizlerde burada yaşayarak burayı hak etmeli sorunlarını göz ardı etmemeliyiz. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Her gün 40 bin üzerinde kişinin takip ettiği haber sitesi ve her hafta sadece Karamürsel ve sorunlarını anlatan dolu dolu bin adet gazetenin Karamürsel’in dört bir köşesinde okunduğunu görmek herkese gereken cevabı veriyordur sanırım.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca