İLÇEDE KORONA VAR! HESAP VEREN YOK!


Günlerdir ilçede korona kol geziyor; bir tane yetkili çıkıp sorumluluk alıp açıklama yapmıyor!

Bir kesimin zaten korona hiç umurunda bile değil! Aman canım ne olacak, benim bünyem sağlam bana bir şey olmaz, yok ben kendime çok iyi bakıyorum!

Hadi vatandaşın bilgisiz, ilgisiz, sağduyusuz olanını anlamaya çalışalım da, bu devletin kurumları hadi açıklama yapmıyor, önlem neden almıyor, yada aldığı önlemi paylaşmıyor?

Yahu ilçede onca çalışanda virüs tespit ediliyor!

Bu insanlardan kim alışveriş yapmıştır, bunlar kime bulaştırmıştır?

Yada burada çalışan diğer kişilerin testlerini bir kez daha yapalım!

Vatandaşı da bilgilendirelim!

Vatandaş temas etmiş ise burada çalışanlara hemen gidip test yaptırsın!

Bu işletmeleri hemen karantinaya alalım!

Devletin kurumları bunları yapmazsa vatandaş ne yapsın?

Gazeteciye yayın yasağı koyun; kimse bilmesin, öğrenmesin, herkes herkese bulaştırsın mı isteniyor!

Kişinin testi pozitif çıkmış, yüzlerce kişi ile aynı yerde bulunmuş, sen eve git testin pozitif çıktı! İnanın böyle bir şey akıl alır gibi değil! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan boşuna kendini parçalıyor!

Yada diğer parti liderleri veya doktorlar, profesörler boşuna yırtınıyor!  

Oysa ki, bizim ilçemizde herkes çok rahat bir şekilde korona ile kardeş, kardeş yaşamayı öğrensin isteniyor sanırım!

 

 

PAZARCILARA YAZIK GÜNAH

Adalet herkes için adalet!

Bugün ilçemizde bir genç kardeşimiz elinde ceza makbuzu başına gelenlere sitem ediyor!

Yahu bu memlekette neredeyse bütün marketlerde yeşillik, patates, soğan tezgâhlarında herkes eline ürünü alır ve seçerek sepetine koyar!

Kavunu, karpuzu kaç kişi eller Allah kerim!

Bu marketler sanırım ceza kapsamına girmiyor ki, aylardır böyle satış yapıyorlar!

Fakat haftanın 2 günü küçücük tezgâhlarında üç kuruş yevmiye için çırpınan kardeşlerimiz ceza kapsamına giriyor olacak ki, bugün bir kardeşimiz elinde ceza makbuzu ile yeter artık diyerek şu şekilde sitem ediyor.

“Ya Arkadaş zaten malum süreçten sebep haftada 1-2 pazar açılıyor. Genç bayan kardeşimizin birisi rokayı alıp uzatıyor o anda zabıta tutanak tutuyor. Allah İçin soruyorum şu mübarek gün kalabalığı görmediniz mi Karamürsel de ? Tezgahın başında 10 tane müşteri varken nasıl hakim olacaksın. Kaşla göz arası alıyor atıyor poşetine veriyor parasını uzayıp gidiyor. Hal böyle iken 2 liralık Rokanın bize maliyeti neden 392 lira oluyor?”

Eğer adalet varsa herkese aynı adalet uygulansın, tezgahta 3 kuruş yevmiye için sabahtan akşama alın teri döken ile milyonluk marketleri olana aynı adalet uygulansın, varsa eğer…

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • çağatay özkan | 03 Haziran 2020 21:53

    Karamürsel, sağlık bakanlığının yayınladığı haritada, yüksek riskli bölge merkez ışıklar ve salı pazarının kurulduğu a101 mevkiisidir. Burada yaşayan insanlar sürekli dilinizden düşürmediğiniz marketlerden mi kapmış? Neden bu marketlerin etrafında yüksek riskli yerler yokta, hep uzaklarında var?Bu sadece uzaktaki müşterilerine mi bulaşıtırıyor? Yoksa yakındaki insanlar oralardan mı alışveriş yapmıyor. Bırakın duyumlarla sorgulamaları... Test yapılmayan binlerce insanın gezdiği, pazarlarda mesafenin hiçe sayıldığı, maskesiz gezen onca insanların tedbirsiz davranışlarını bırakmışsınız da... Düşmüşsünüz kimden bulaştığı belli olmayan zavallı iki kişinin peşine. Biraz vicdanla konuşmak kimseye zarar vermez vesselam.

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!