Karamürsel Kent Konutta Yeni Yönetim Seçildi - Ercan Buber

Karamürsel Kent Konutta Yeni Yönetim Seçildi


İlçemizin en güzel ve en nezih sitesidir, bana göre Kent Konut; fakat makus kaderinden mi bilinmez, aksilikler bir türlü bırakmaz bu sitenin yakasını.

Geçtiğimiz hafta Pazar günü mahkeme tarafından atanan “kayyum” görevini inanılmaz bir başarı örneği sergileyerek tamamlamış, hatta eskiden kalan ve büyük bir çoğunluğunu eski yönetici Süleyman Aksu’nun yönetim hatalarından kaynaklanan milyarlarca borca rağmen çok kısa zamanda mükemmel bir şekilde toparlayarak sitenin borçlarını ödemiş ve bir çok eksiğini de halletmiş olan dört kişilik mükemmel bir ekip, bu süre zarfında ne kimse ile mahkemelik olmuş nede büyük bir tartışma yaşamıştır.

Neden mi?

Çünkü görevini bırakan eski yönetici Süleyman Aksu döneminde yöneticiden illallah eden site sakinleri bu yeni yönetimin göstermiş olduğu iyi niyet ve hoş görüye hasret kaldığı için, çok güzel ve uyumlu bir şekilde yeni yönetim kuruluncaya kadar olan bu süreci çok iyi bir şekilde idare ederek; Kent Konut sakinlerinin takdirini kazanmayı başarmış, bu sürecin sonunda da yeniden yönetici olarak seçilmiş olan “Ahmet Usta” umarız bu görevi en iyi şekilde devam ettirir.

Hafta başında Kent Konuttan birçok dostum ziyaretime gelerek dertleşip, dilek ve şikâyetlerini bildirmişlerdi; Fakat en büyük sıkıntıları ne geçmişte haksız yere toplanan ve çarçur edilen paralar, nede kalem, kalem öğrenemedikleri giderler. Herkesin emin olduğu bir şey vardı ki eğer bir dosyanın kapatılması gerekiyorsa zaten kapatılıyordu. Ne kadar site yöneticisi Süleyman Aksu tarafından birçok konuda yanlış aldığı kararlar ile alakalı tam bir yanıt alınamasa da, görevini bırakıp topu yeni gelen halletsin demiş. Sitede yaşayan hakkının yenildiğini düşünen birçok kişi nasıl olsa bu tarafta her işine bir kılıf uydurmayı başaran Aksuya, bu dünyanın birde öbür tarafı var bizler hakkımızı helal etmiyoruz diyerek ALLAH cc havale etmişler.

Ferdi Gürses yönetimde

Malumunuz Karamürsel Belediyesinde alengirli birçok işin altından çıkan Gürses, özellikle belediye başkanı İsmail Yıldırm’ın başkan söyletiyormuş gibi başkan böyle dedi, başkan bunu söyledi, başkan onunla ilgili arattırdı, başkan o mutlaka böyle olsun dedi, başkan sakın onunla görüşmeyin çok kızar cümlelerinin yegâne kahramanı olan Ferdi Gürses site yönetimine girmesi ile birlikte Karamürsel Belediyesi işçilerini “İsmail Yıldırım”ın emriyle sitedeki merdivenleri hemen rengarenk boyattırmış. Vakti zamanında Süleyman Aksu site yöneticisi olsun diye günlerce Karamürsel Belediyesi telefonlarından site sakinlerini arayarak siteye yönetici seçeceğiz mutlaka katılın bakın ben sizi belediyeden arıyorum diyerek alışkın olduğu imkan kullanma geleneğini daha da artırarak devam ettiren Gürses, sitede olan biten yolsuzlukları bütün site sakinlerine mesaj atarak bilgi veren kişi içinde siteden şu yapmıştır, bu yapmıştır deyip bir çok kişiyi karalayıp sonra,ekmeği ile oynadığı güvenlikçileri işten çıkarttırıp daha sonrada bu yaşanan mesaj olayının aslında içlerinden biri olduğuna kanaat getirip yine dedikodu ve gıybete devam etse de, herkesin olduğu gibi yüce ALLAH cc ‘da bir hesabı vardır elbet.Sonuç olarak artık ben site yönetimindeyim belediyenin bütün imkânlarını burası içinde kullanacağım, bakın buda ilk icraatım demesi site sakinlerini acayip kızdırmış. Yahu buradaki daireleri bize yüzme havuzlu, spor kompleksli diye sattınız, sonrada utanmadan orası Karamürsel Belediyesinin arazisi biz sizi kandırdık diyerek yıllardır bekletmeniz yetmiyormuş gibi birde tutmuş bütün Karamürsel’deki sokaklar, mahallelerin merdivenleri boyandı da Kent Konutun Merdivenlerimi kaldı diye acayip sitem ediyorlar. Belediye başkanı İsmail Yıldırım’dan en büyük dilek ve istekleri iki merdivenin boyatılması değil, bağlı oldukları Kocaeli Büyük Şehir belediyesinin güvencesi altında bulunan Kent Konut projesinde yüzlerce insanın uğradıkları mağduriyetin biran önce çözülmesi ve hakları olan Yüzme havuzu ve spor komplekslerinin yapılması için yardımcı olmanızı istiyorlar. 

Hani bizden söylemesi… 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca