KARAMÜRSEL’DE BİR AK PARTİLİNİN YÜREK BURKAN YAZISI - Ercan Buber

KARAMÜRSEL’DE BİR AK PARTİLİNİN YÜREK BURKAN YAZISI


Gazetemizi ve benim yazılarımı uzun yıllardır takip eden ve ilçede Karamürsel Ak Parti kurulduğundan bu yana partiye gönül veren bir kardeşimiz öyle güzel bir yazı kaleme almış ki. Yazıyı bana yollayarak köşemde paylaşmamı istedi. Bende kenarına köşesine hiç dokunmadan sizlerle paylaşıyorum. Yazının başında şöyle bir not var.

Not: Bu yazıyı paylaşmasan sana kızmam abi. Sana yaptığı ve yaptırdıklarını çok iyi bilen ve yaşayan bir kişi olarak inan sana kızmam.

BİR DAHA ADAY OLMA ABİ

Ben baştan söyleyeyim 19 yaşından beri oyumu Ak partiye veriyorum. Bugüne kadar da başka hiçbir partiye oy vermedim. İlk oyumu yaptıklarını beğendiğim Sedat Başkanıma verdim ama olmadı. Belki partimin çalışmayanları nedeni ile kazanamadı. Olsun ben yine oyumu ona verdim.

Baktım İsmail ağabey kazandı. Kazandı biz gençler sadece seyrettik. Yaptıklarını görüyorduk bize vermeyenlere de kızamıyorduk. Çünkü o zamanki parti yönetimindeki büyüklerimiz yanlış işler yapmışlardı bu yüzden Karamürsel’in şansı olan herkesi bütünleştiren Sedat ağabey kazanamamış kaybetmişti.

Olsun izledik!

İsmail abinin genç olmasından kaynaklanan deli hareketlerini eyvallah diyerek sineye çektik.

İkinci döneminde İsmail abi yine kazandı karşısında Hasan Fitoz vardı hepimizin sevdiği Hasan abi karşısında tutunamayacağı baştan belli idi.

Burada bir plan vardı!

Biz bilemedik tabi büyüklerimizin dediği ne ise oluyordu.

Yine İsmail abi kazandı!

Bir süre sonra birden bizim yanımızda yer aldı. Hepimiz çok şaşırdık bunda kesin bir şey vardı.

Bu kadar kolay geçmek bize mantıklı gelmedi. Kendine oy veren bize karşı olanların oyunu alarak geldi. Geldi ama onları yüzüstü bırakması hayırlı olmadığını ileri gören herkes tahmin ediyordu.

Biliyorduk çevresindeki herkesten hemen etkilendiğini çevresini çok çabuk harcayabiliyordu.

Bugün bakın geriye doğru birçok kişi var harcadığı! Bizim anlamadığımız tek şey bu kadar çabuk kişilikleri ne çabuk değiştirebildiği idi.

Olsun yine de kabul ettik istememize rağmen yeniden başkan ettik. Ama bu dönem artık yeter diyoruz. Yeter İsmail abi her şeyi Büyükşehir’e yaptırarak tembellikle bir şehir yönetilemez. Seni ne zaman arasak 4-5 kişiyi geçmeyen hızlı oyun partilerinin döndüğü viski şişelerinin boşaldığı özel yerdesin.

Abi bir şey diyeyim mi bir daha aday olma bak üç dönem yaptın. Karamürsel’de yaşayan herkes sana kırgın. Hiç kimse bir şey demiyor. Ama yakın çevrendekilerle yaptıkların hepimizde kırgınlıklar yarattı.

Biz artık kendi içimizden kişiler istiyoruz. Senin artık kenara çekilip çoluk çocuğun ile rahat etme dönemin. Gir rahatına bak abi sen. Yine aday olursan belki biz zorla da olsa veririz sana oyu ama ya sonra ya sonra artık iktidardan düştüğün zaman inan yüzüne o yanındaki üç beş kişi dahil bakmayacak.

Karamürsel senden nefret edecek ve sen burada yaşayamayacaksın. Gel yol yakın iken artık aday değilim de sende rahatla Karamürsel’de rahatlasın. Artık senin gülerken bile gülüşünün arkasındaki kızgın bakışlarını tanıyoruz! Senin seçim bitti mi yeniden içine döndüğün sinir harbini kimse çekmek istemiyor artık.

Etkilenip yanındakilere yaptıklarını bilmediğimizi mi sanıyorsun. Biliyoruz parti büyüklerimize ses çıkarmadığımız için sana bir şey diyemiyoruz. Bizi artık kahvaltılarla kandırma, bize yakın olanların artık yolunu aç.

Biliyoruz, alıştın birilerinin seni poh pohlamasına, onlara destek çıkıp onları yüceltmeye bizim paramız ile ağalık yapmaya alıştığını, taktığın krallık tacı ile pozlara çok alıştığını biliyoruz abi. Özel çikolataları, özel kutusundaki kırmızı yiyeceklere alıştığını lüks ve şatafatlı yaşamayı sevdiğini biliyoruz abi.

Ama gel sen bunlardan vazgeç git evinde sade yaşa. Yine git üç beş kişilik özel kulübünde arkadaşlarınla otur ama bu sefer kendi cebindekilerle yaşa. Pehlivanları özel yerlerde kullanmaktan vazgeç.

Onlar sana şirin gözüküp yarana bilmek için bütün ustaları ile papaz oluyorlar. Kimse sana bir şey söyleyemiyor ama senden sadece korktukları ve işlerini kaybetmemek için susuyorlar abi. Aslan gibi delikanlılara şamar oğlanı gibi davranman, onlara masaj yaptırman, özel yaptırdığın saunada yaşamaktan artık vazgeç.

Biz her şeyi biliyoruz. Bırak artık bizi bırak artık biz yönetelim, bizim istediğimiz kişiler ile Karamürsel’i. Beni seçmezlerse bağımsız çıkarım sözlerin bizi daha çok yaralıyor. Çünkü seni üç dönem sen yapan biziz. İsmail abi çarşıya çıkmak için ne olur bırak artık ben aday değilim de ne olur.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca