KARAMÜRSEL’DE TUZ KOKTU BAŞKAN


Bu söylemi ilk duyduğumda sanırım 16 yada 17 yaşlarındaydım. Karamürsel vapur iskelesi yan tarafında denize akan lağımın hemen ön tarafında kefal avlar ve sonra hemen üst tarafta çarşı caminin altındaki balıkçı Lütfü Erdoğan’a satardım.

Hatta o kadar zaman geçmiş ki, balıkçının adını hatırlayamadığım için o yıllarda orada sepet satan Ali Koygun’u arayarak balıkçının adını teyit ettirdim.

Velhasıl kelam o tarihlerde duyduğum bir söylemdi “TUZ KOKTU” küçük çocuk aklım ile yahu tuz nasıl kokar bunlar ne anlatıyor demiştim. Sonra afacan bir çocuğun merakını gidermek için kocaman bir adam edası ile zamanın “ABİLERİ” karşılarına oturtturmuş ve uzun uzayı anlatmışlardı bana tuzun nasıl koktuğunu.

Aradan uzun yıllar geçtikten sonra bugün bağlar pastanesinin önündeyken bir büyüğüm elindeki cep telefonu uzattı ve bak başkan yine film peşinde sizde anca uyuyun değince aklıma geldi bu değim.

İnanın mesajın başında İsmail Yıldırım ismini görmesem bu ince zekanın sahibini gerçekten çok merak ederdim.

Bu kadar basit ve ucuz bir işin içine girmez!

Yapmaz bunu da diyecektim ki!

Kendi kendime güldüm!

Yahu bu kişi İsmail Yıldırım asıl böyle derin bir film varsa onun mimarıdır dedim kendi kendime ve daha seçimlere haftalar kala böyle ince bir zekâ gerektiren senaryonun detaylarını inceledim.

Mesajda şöyle yazıyor; Karamürsel’deki bayanlara duyurulur. Karamürsel Bld. Bşk. Sn İsmail Yıldırım’ın destekleri, aile birliği başkanlarım ile ilçemizde üçüncüsü gerçekleşecek ücretsiz kadınlar matinesi bu yıl olacak tarihi belli oldu. 9 Mart Cumartesi saat 13.00 ile 18.00 arası Altın kemer düğün salonunda olacaktır. İKRAMLAR: Çocuklarımıza palyonço ile eğlence, siz değerli bayanlarımıza unutulmayacak gün yaşatmak için o gün bizlerle Kocael’nin matinelerin en sevilen ismi dj Vildan bizlerle olacak. Dj Vildan ile bol eğlenceli güne bayan bayana sınırsız eğlenceye Karamürsel’imizin siz değerli bayanları davetlidir.

Evet, mesajı noktasına virgülüne dokunmadan aynı paylaşıldığı gibi siz değerli takipçilerimiz ile paylaştım.

Gelelim tuzun koktuğu yere!

1: Bundan önce 2015 ve 2017 yıllarında “ARALIK “ ayında yapılan bu etkinlik bu sefer “MART” ayına denk gelmiş.

2. Bu muhteşem etkinlik ne hikmetse 8 Mart dünya kadınlar gününde değil bir gün sonrasında tertip edilmiş.

3. Tamamen tesadüfen bu etkinlik tamda Karamürsel CHP belediyebaşkanı Ahmet Çalık’ın aday ve proje tanıtımı yapacağı güne ve saatlere denk gelmiş?

4.Yine ilk defa para, pul hiç önemsenmemiş ve palyanço ve dj bir hanım efendi’nin yanı sıra ikramlar, ikramlar…

Yahu bu neyin korkusu?

Bu neyin ayak oyunu?

Bu nasıl bir aczi yet?

Bu nasıl bir saygısızlık?

Hiç başkandan şunu beklerdik, bunu beklerdik gibi janjanlı cümlelere girmiyeceğim!

Çünkü ben kendisini ve o zavallı düşüncelerini çok ama çok iyi biliyorum. Bu nedenle tebrik ediyorum kendisini yine beni hiç şaşırtmadı ve tamda beklediğim hareketleri yapmaya devam ediyor.

GÜREŞÇİLERİN SIRTINDAN BİR İN ARTIK

Geçtiğimiz günlerde bir açılışta Gökhan Arıcı ile rastlaştık ve çok hoş bir sohbet ettik. Kafama takılan ve gerçekten çok ama çok zoruma giden içimi paramparça eden bir konuyu bana ADAM gibi doğru cevap vereceğinden emin olduğum için sordum.

Abi, neden Hüseyin Gümüşalan bu ilçenin çocuğu bu ilçede güreşmiyor?

Arıcı, ben bana yapılan her şeyi yuttum ve sırf bu ilçeye duyduğum sevgi ve minnet nedeni ile boynumu eydim ve başkana gittim!

Bu çocuk kendi memleketi için güreşsin!

Senden çok bir şey istemiyoruz!

Bu çocuğa asgari ücret ver yeter dedim!

İsmail Yıldırım vermedi!

Hüseyin Gümüşalan’da memleketinde güreşemedi!

Peki, şimdi sizlere soruyorum sevgili takipçilerim? Karamürsel güreşlerde son dönemlerde o kadar büyük bir hezimet yaşarken, doğru dürüst kimse güreşlerde başarılı olamazken, hala daha bu spora gönül vermiş kişilerin üzerine basa, basa reklam yapabilmek ve toplumu buna inandırmaya çalışmak nasıl bir kafa? Ben diyecek hiç birşey bulamıyorum!İnsanların gözünün içine baka,baka konuşabilmek gerçekten muhteşem bir yetenek olsa gerek.Anamdan bin kere doğsam bin kere alkışların.

Hani bu ilçede oy namus ya! Bu ilçe halkı zamanı geldiğinde gereken cevabı öyle güzel verir ki! Ne koltuk kurtarır kimseyi nede hiç bitmeyecek sandığınız korku imparatorluğu!

Bu ilçenin halkı balık hafızalı değil!Ne kadar susuyor olsada içindeki fırtınaları ne görebilirsiniz! Nede tahamin edebilirsiniz!

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!