ÖNCE PİS AĞIZINIZI BİR TEMİZLEYİN - Ercan Buber

ÖNCE PİS AĞIZINIZI BİR TEMİZLEYİN


İlçemizde bundan 3 ay kadar önce başlayan ve dalga, dalga yayılarak iyice sokağa dökülen iğrençliklerin sonunun gelmesi için birilerinin bir şeyler yapması gerekiyordu. Derken aslan yürekli bir delikanlı çıktı ve bu iğrenç olaylar zincirinin fişini çekti.

Çekti ama birde kendisine sorun!

Saatlerce emniyette el kadar bir kızın hatta küçücük perişan bir kız çocuğunun yaşadığı iğrençliklerin sonunu getirmek için kendini de ateşe attı. O yüksekten, yüksekten konuşan şov yapan hiç kimse bu kişiye ne bir teşekkür etti! Nede sahip çıktı! Hoş böyle ADAM lar birilerinden bir şey beklemek yada birilerinden destek alacağını düşünerek yaşamazlar. Allah (cc) rızasını kazanmak için yaşar ve ölürler.

Karakola giden küçücük kız çocuğunun en yakın takipçisi ben ve aslan yürekli ekibim oldu. Gerekli mercilerle konuşup yapılacak olan operasyona zeval gelmemesi için hazır olan haberimizi neredeyse 6 saat boyunca yayımlamadık. Sonrasında küçük kız çocuğunun ilk ifadesinde dediği gibi ilçede yaşayan birçok ismin yanı sıra yine ilçede bazı esnafların yaşanan bu iğrençliğe bulaştığını verdiği ifadede yazdığı gibi bizlerde haberleştirdik ve kamu oyu ile paylaştık!

AMACIMIZ EN AĞIR CEZAYI ALMALARIYDI

Evet, hiç düşünmeden el kadar küçücük bir çocuğun verdiği ifadede olduğu gibi olan biteni yazdık. Hatta yetmedi an be an takipçisi olduk. Hala daha olmaya devam ediyoruz!

Şimdi çıkmış birileri aba altından sopa gösteriyor!

Bu ilçede el kadar çocuk hatta birçok çocuk aylarca uyuşturucu partileri yapmış, ilçenin her yerinde peynir ekmek gibi satılan uyuşturucular ile ne yaptıklarını bilmeden ayık kafa ile yüzüne bile bakmayacakları küçücük çocukla ilişkiye girmiş olmalarından çok neymiş esnafların kim olduğu merak ediliyormuş!

Vay efendim birinin babası esnafmış!

Birinin amcası esnafmış!

Birinin annesi esnafmış, mış, mış!

Alınanlardan hiç biri esnaf değilmiş esnafın yakınıymış, mış!!!

Esnaf olmuş, olmamış bir bunumu dert ettiniz kendinize?

Madem bu konuya bu kadar vakıfsınız, madem böyle her şeyi en ince ayrıntısına kadar biliyor ve daha soruşturması devam eden bir konu hakkında çözümleme yapacak kadar büyük bir gücünüz var! Aslanlar gibi açıklayın şunlar şunu yapmış, bunlar bunu yapmış, bunlar şuçlu, bunlar suçsuz!

Size hangi mercii bu denli detaylı bilgi ve belge verdi ki, çıkıp halkı bilgilendire biliyorsunuz?

Madem bunca net bilgi var gizli olan bir dosya hakkında elinizde bunca zaman neden beklediniz?

Verin suçlu olanların isimlerini herkes bilsin ortada bir yanlışlık varsa kimsenin üzerinde bir vebal kalmadan her şey aydınlansın!

Bu ilçede çocuklar uyuşturucuya adeta gömülmüş!

İlçede peynir ekmek gibi uyuşturucu kol geziyor bu hiç birinizin umurunda değil! Yav efendim ilçenin adı kötü duyulmuş…

İlçe nasıl bu duruma geldi?

El kadar bir çocuğa aylarca bunlar yapılırken neden kimsenin umurunda olmamış?

Bunca olay bu ilçede bu denli rahat nasıl yapılabiliyor diye dertlenmek yerine, koyun hedef tahtasına bulun birini vurun abalıya…

Ama ne olacak ki!

Milletin karısı ile iş pişiren evli kişiler, elinde silahla basılan kurumlar, kendi kızlarını hiç aklına getirmeyip çoluk çocukla basılan yöneticiler, ihtiyacı olduğu için ses çıkartamayan garibim kızlara yapılanlar, avantalar, insan kayırmalar öyle benimsemiş öyle normalleştirilmiş ki!

Tabi sizin için bunca iğrençlik hayatınızın bir parçası olmuş ve hiç önemli değil!

Sizin için evin içini bok götürse de, kapının önü temiz olsunda kimse görüp konuşup, yazmasın kötü reklamınız olmasın, bütün derdiniz bu!

Şerefi, namusu, haysiyeti ve onurunun karşılığı bir kağıt parçası ile eş değer olan kişilerin bu yersiz çabalarına sadece gülümsüyorum!

Değerlerini kaybetmiş kişilerin suratına tükürmek bile mükâfat!

Para ve imkânlar uğruna ne hallere ne şekillere girebiliyor, neleri yutabiliyormuşsunuz herkes gördü!

Benim bu memlekete olan sevgimi ve içimdeki yerini ağzına almak kimsenin haddine değil! Siz alışmışsınız ağzınız ile türlü, türlü sanatlar icra etmeye ama benim vatan sevgim, millet sevgim ve özellikle Karamürsel sevgimi sorgulamak aşağılık ağızların sadece ağızlarına değil her yerlerine fazla gelir!

Ben üç evladımı da, kendi memleketime yıllarca bir kadın doğum doktoru bile getiremeyen şovmenler yüzünden Yalova’da dünyaya getirmek zorunda kaldım. Bu memlekette yıllardır gazetecilik yapıyorum. Hakkında kötü haber yapmayayım diye teklif edilen avantaları, yâda hamamda atılacak keseleri kabul etmedim diye yıllardır üzerime dönen Bizans oyunlarını göğüsleyip bu ilçenin en çok okunan gazetesi ve ulusal haber ajansları ile dünyaya bu ilçenin sesi olabilmişsem, bunun nedeni yaptığım işlerde hiç bir hata olmamasından dolayıdır. Zaten en ufak hatamı yakalaya bilseler teknelerde, kuytu köşelerde, makamlarında kuyumu kazmak için bekleyen çakallar için gökten kemik yağacaktı.

Hayatımda yüzümü kızartacak hiçbir işin içine girmedim!

Tertemiz bir sicilim ve hiçbir sabıkam yok!

Hala devam eden tek bir davam var!

Oda özel kalem müdürünün kaybettiği ama yinede temyize yolladığı tek bir davadan başka hakkımda açılan bütün davalar düştü! Ceza alacağım diye hayal kuran zavallıların hayalleri başka bahara kaldı!

Hiçbir zaman rızkımı yaratılandan beklemedim!

Rızkı verenin yaradan olduğunu hiçbir zaman unutmadığımdan dolayı ne aç kaldım, nede darda kaldım!

Aksine her geçen gün büyüyerek binlerce, yüz binlerce, milyonlarca insana ulaştım! Bu nedenle bir şeyleri söylerken, iftira atarken, gıybet ederken önce ağzınızı bir çalkalayın ve aynaya bir bakın!

Ben hiç kimseye bel altı vurmuyorsam, önce ailelerini düşündüğüm için susuyor ve duruyorum! Fakat bana bel altı vurmaya çalışanı da affetmem! Hani bunu aslında bilmesi gerekenler bunu iyi bilirde, ben yine bir daha hatırlatayım.

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 4

 • karamurselli | 15 Ekim 2019 00:33

  Yolun açık olsun.ustat bakma sen onlara

 • Burcu | 13 Ekim 2019 17:43

  Pislikler saklanarak temizlenemez.Pislikleri ortaya çıkarıp el birliği yaptığımız sürece varız .İlçenin adı varsın uyuşturucuyla çocuk taciziyle anılsın. İnsanlar sunu da diyebilir birkaç soysuz çıkmış ama Karamürsel halkına helal olsun arasında onlara yer vermedi gerekeni yaptı.Bu tamamen bizim tutumumuza bağlı

 • Buket | 12 Ekim 2019 18:26

  Yüreğine sağlık arkadaşım????

 • Sevinç tatlıcı | 12 Ekim 2019 15:20

  Harika bir yazı insan kendini ancak bu kadar güzel anlatabilir ercan kardeşim çizgin neyse devam et hiç sapma yolundan siz güzel bir insansiniz en azından gece huzur içinde vicdanınız rahat bir şekilde uyuyabiliyorsanız sizden mutlusu.yok bırakın gerisini onlar düşünsün sevgiyle kalin????????

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Nis

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Nis
12Şub
07Şub
24Oca