SİZİN VATANINIZ KAÇ PARA? - Ercan Buber

SİZİN VATANINIZ KAÇ PARA?


Vatan nedir?

Sözlük anlamına göre Vatan; Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hâkim olarak üzerinde yaşadığı, barındığı, gerekirse uğrunda canını vereceği toprak. Bir kimsenin yerleştiği yere de vatan denir.

Peki, ama insan yaşadığı yerde, kendi gibi aynı toprakları paylaştığı “VATANINI” neye satar?

Neden “VATANINA” ihanet eder?

Bir memleketin bir pulunu çalmak ile toprağını çalmak arasında ne fark var?

Yâda haksız yere bir şeyi almak, aldırmak, ihale etmek, fesatlık etmek, kayırmak, hak yemek, mazluma eziyet etmek, garibin rızkına göz dikmek değil mi bir kişinin “VATANINI” satması!

Peki, sizin “VATANINIZ” kaç para?

Ne hale geldik!

Maddi imkânlar, olanaklar, makamlar, hırslar ne hale getirdi bu insanoğlunu?

Defaten dile getirdim belki dönerler, belki kendilerini frenlerler, belki kul hakkının önüne geçerler diye fakat kifayetsiz kaldı yazdıklarım, çizdiklerim.

Küçücük bir ilçede düne kadar kıçına giymeye donu olmayan veya aldığı üç kuruş krediyi öderken bile sıkıntı çeken kişilerin nasıl “MİLYOMLARI” olur aklım sırrım almıyor.

Öyle ilginç insanların belediyelerden, kamu kurumlarından öyle büyük ve korkunç alacakları var ki, benim nutkum tutuldu?

Nasıl olurda bir memlekette kişiler  “TERÖR” belası ile anılırken tapu dairesi, banka hesapları, noter ’de döndürdükleri milyonlar kimsenin dikkatini çekmez?

Neden kimse demez ki, hey ne oluyor oralarda?

Sen kimsin!

Bu para nasıl sana geçmiş?

Sen kimin parası ile alıyorsun, satıyorsun, yatırım yapıyorsun, iş yeri alıyorsun vs…

Memleketi milyonlarca lira tokatlayan, Devlet memurlarının ellerinde nasıl belgeler var ki, kimsenin sesi çıkmıyor, bunca içerdeki “fetö” culara?

Nasıl oluyor da bir çok kurum, çiftliğe dönüyor ve herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın değipde at gözlüğü ile sadece işine, gücüne baka biliyor, hala bu kadar içerisinde olmama rağmen anlamış değilim.

Kafamda deli sorular!

Ama bu yılın başında dediğim gibi, bu yıl çok sansasyonel geçecek, 2017’de yaşananları, yazılanları, çizilenleri çok iyi not alın ve iyi tahlil edin.

Zira dinimizi, imanını azından düşürmeyen, sakal bırakıp Müslüman pozları çizen ne hırsızlar ortaya çıkacak kimse inanamayacak.

Fırsatları değerlendirmek ile kendine fırsat yaratmak arasındaki muhteşem farkı hep beraber göreceğiz.

Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden!

Er yada geç…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Nis

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Nis
12Şub
07Şub
24Oca