TOKATÇILIĞIN YENİ KILIFI YARDIM! - Ercan Buber

TOKATÇILIĞIN YENİ KILIFI YARDIM!


Hep derim sahipsiz Karamürsel diye.

İlçe öyle sahipsiz ki, her piyasaya çıkan istediği gibi istediği işi yapıyor.

Karamürsel’de son trend ise yardım topluyorum ayağına yapılan tokatçılıklar!

Karamürsel’de yıllardır söylüyorum.

İlçede sadece tabelada varlığını gördüğümüz ya da sır bir mecliste hava atılacağı zaman bende şu derneğin başkanıyım demek için koltuk işgal eden derneklerin, yardım kuruluşlarının olduğunu. Tabi bu kurumların boşluğunu fark eden ve ilçede iyi bir şeyler olduğunu gören ve büyük paraların kokusunu alan “TOKATÇILAR” bir anda ilçeyi istila etti.

 

DEVLET VE KURUMLAR YETERSİZ İSE

 

Karamürsel’de adam gibi yardım toplayan insanlara ulaştıran ve herkesin bildiği Mehmet Akdeniz’in başlattığı yardım furyası birilerinin ağzını sulandırmış olacak ki, yok tablet alacağız, yok ihtiyaç sahiplerine yardım edeceğiz, yok bilmem nerede birinin borcu varmış onu ödeyeceğiz diyerek bir anda türeyen ne olduğu belli olmayan kişi ve sosyal medya hesapları adeta ilçeyi tokatlamaya çıktı ve ciddi paralarda toplamaya başladıkları kulağıma çokça gelmeye başladı son zamanlarda!

 

Karamürsel’de bu tokatçılara hoooop diyecek hiçbir devlet kurumu yok mu?

Siz nereden yardım alıyorsunuz?

Karamürsel dingonun ahırımı, kafanıza göre kampanya yapıyorsunuz?

Sizi kim tanıyor?

Kim biliyor?

Kaç para topladınız?

Kaç para kime yardım yaptınız?

Ya da sizin hesaplarınızı bir inceleyelim bakalım!

 

Karamürsel’de böyle rahat, rahat her isteyen yardım yapacağım diyerek insanları tokatlaya biliyor mu?

 

Denetimin olmadığı yerde, nasıl olsa Devlet erkânından kimse ses çıkartmıyor, nasıl olsa ne hesap soran var, nede ses çıkartan diyerek insanların saf ve temiz duyguları kullanılarak yapılan tokatçılığa herhalde Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müdahale etmesi bekleniyor.

Ya da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ilçeye gelip neler oluyor burada demesi bekleniyor.

 

İlçe genelinde bir anda mantar gibi türeyen tokatçılar gerçek yardım toplayan ve bunu yerine ulaştıran Mehmet Akdeniz gibi kişilerinde lekelenmesine neden olmamalı.

Karamürsel’de bunu denetleyecek, sorgulayacak kişiler eğer görevlerini yapamıyorsa, denetleyemiyorsa, insanların temiz ve saf duygularını kullanarak küçücük ilçede dünyanın parasının toplanmasına engel olamayıp yüzlerce insanın dolandırılmasına engel olmuyor,olamıyor ise sizlerinde bir bağlantısı var mı diye sorarlar birileri herhalde?

Yardım yaparken lütfen yardımınızı takipte edin. Muhlu ve umut dolu Pazarlar...

 

 

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 2

  • Münteha Purut | 27 Eylül 2020 19:44

    Ercan bey karamürselde ki bildiğim dernekler hepsi yasal ve dernekler masası tarafınndan denetlenir. Şimdi lütfen bu yazınıxın arkasında durun ve tokatçıları açıklayın. Bilmek isterim örneğin ADD adına hardım toplayanlar olabilir. Herkes stk lara şüpheyle bakacak. Litfen açıklayın

  • ismail demirci | 27 Eylül 2020 13:15

    Ercan bey bu konuya değindiğiniz için teşekkür ederim. ihh karamürsel temsilcisi olarak Resmi bir kuruluşuz ve yardımlarımız makbuz karşılığı kabul edilir. Verdigimiz Yardımlarımız da makbuz karşılığı veya matbu evrakla olur. Bizlerde duyuyoruz etrafta yardım toplayanların olduğunu ama kime, neye, nereye, toplandığı belli değil. Sivil toplum kuruluşları olarak bizler dernekler masası ve vergi daireleri tarafından denetleniyoruz. Onun için yardım yapacakların dikkatli olmaları makbuz karşılığında vermeleri ve verdikleri yardımı takip etmeleri önemli.

YAZARIN SON 5 YAZISI
07Mar
12Şub
07Şub
24Oca
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!