UYUŞTURUCU-SİLAH-ÖLÜM - Ercan Buber

UYUŞTURUCU-SİLAH-ÖLÜM


Karamürsel sokakları son zamanların en tehlikeli zamanlarını yaşıyor. Hatta kuvvetli iddialara göre ilçemizde artık uyuşturucu baronumuz bile var!

Öyle hikâyeden değil hem de!

Bilmesi gereken herkes ilçede uyuşturucu ve üzerinde silahla gezen müptezelleri bilmesine rağmen herkesin eli, kolu bağlı bir şekilde kahredip, üzüntüden deliye dönmüş bir halde!

İlçenin birçok ağabeyi ile konuştum işte sizlere o konuşmaları aynen aktarıyorum.

 

Artık herkesin ailesi var!

Çocukları ve sorumlulukları var Ercan’ım aynı senin gibi ama daha geçen yıla kadar bu itler bizden fellik, fellik kaçardı!

 

Bizim mahallemizde bonzai, hap, med koyacak kişinin kafasının çok güzel olması gerekirdi ki, yiyeceğini gözü ya da başka yeri alsında öyle mahalleye girsin.

 

Sonra bir baktık bu çakallar hakime, savcıya bizleri şikayet etmeye başladılar.

Tabiî ki bu memleketin aslan gibi kolluk kuvvetleri işlerini yapıyor ama bizim mahallemizde 15 yaşında sübyana uyuşturucu aşılayan müptezelle de kolluk kuvvetlerimizi mi meşgul edelim?

 

Bizler gerekli ikazları yapıp sonrada kolluk kuvvetlerimizi arayıp üzerindekilerle teslim ediyorduk ki!

Bir baktık çoluğu, çocuğu uyuşturucuya düşüren, fuhuşa düşüren müptezeller bizleri savcıya, hakime şikayet edince ve onlardan karşılık bulunca bizde savcılık makamına çıktığımızda siz mahallenin şerifimsisiniz bir daha karşıma çıkarsanız atarım sizi içeri sözleri karşısında devlete boynumuz kıldan ince dedik ve çekildik kapımızın önüne!

 

Şimdi bu memlekette torba tutan, karı satan, uyuşturucu satan, para satan kişilerin altlarında son model arabalar, yanlarında uyuşturucuya düşürdükleri ufacık kızlar ve ayakçılarının memleketimizin içine edişlerini yüreğimizin yangını ile sevdiklerimizi toprağa vererek sadece seyrediyoruz.

 

Eskiden Karamürsel’de kolluk kuvvetleri vardı!

Öyle İzmit, Gölcük, Yalova’da aileleri ile yaşayıp burada sadece görev yapan mesai bitirip giden kişiler değillerdi ama.

Gece 2 zınk karşınıza çıkar hayırdır gençler nasıl keyifler diye yanımıza çökerlerdi!

 

Halden anlar muhabbeti bozmazlardı.

Burayı memleketi gibi sever bizim ailelerimiz gibi kendi aileleri, çocukları burada yaşadığı için bizle aynı endişeyi hisseder aynı hassasiyeti gösterirlerdi.

 

Bizlere muhbir muamelesi yapmazlardı!

Bizi dinler sıkıntılarımıza kulak verir sonra memlekette bir tane torbacı, pezevenk, çakal bırakmazlardı!

 

Bu gün Karamürsel’in torbacıları, müptezelleri tanıyor sivil kim, narkotik kim, aracı ne, plakası ne?

Sonra ilçede uyuşturucuda kol gezer, silah da kol gezer, tefeciler kol gezer, pezevenkler kol gezer, patır, patır gençler ölür.

 

Bu memlekette sadece trafik cezası, park cezası yazıp sahilde arkadaşı ile 2 bira içen delikanlıyı sahilde bozarsanız gençler uyuşturucuya da düşer gerisine de düşer.

Burada torbacı, tefeci, pezevenk uygulamaya düşmez. Ama siz sokağa inerseniz, insanlarla oturup ilçenin nabzını tutabilecek ekipler oluşturursanız hiç uygulama bile yapmadan bu memleketi öyle kısa sürede temizlersiniz ki! Yada arada sizlere üç beş haptı, sigaraydı, silahtı yemleri ile icraat yaptık sayarsınız. Fakat temizlik yapamazsınız.

Çünkü bu memlekette temizlik yapmak çok baş ağrıtır…

Evet, Karamürsel’in ağabeyleri böyle diyor. Herkese sağlık ve huzur dolu mutlu Pazarlar diliyorum…

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 4

 • Yol yemez semt çocuğu | 26 Ekim 2020 20:36

  Ercan abi diyorum çünkü semtimizin gençlerini düşündüğünden cesur yazılarından ötürü diyorum kolluk görevlileri kanunlarının yasaların gençlerin hayatına kasteden belli başlı şahısların infazında yol vermeleri üç maymunu oynamaları gerekiyo bu semtin abilerine yol vermeleri gerekiyor ki uyuşturucu bitsin

 • Murat Yücel | 26 Ekim 2020 16:23

  Söylenilen hersey dogru ve cogu seyi bilmelerine ragmen gözyumuluyor.anlamış diyilim

 • Saffet gülnar | 25 Ekim 2020 22:08

  Karamürsel aynen yazdığınız gibi elimize yüreğinize sağlık inşallah bunu dikkate alacak yetkililer çıkar çok zorda siz görevinizi yapmışsınız

 • Submare | 25 Ekim 2020 20:29

  Vitrinlere oynayan, doymak bilmez yamyamların ve müteahhitlerin efendisi, Karamürselin şehreminiyim diyerek kasılan, sönmekte olan siyasi geleceğini parlatmaya çalışan kibir abidesi zattan da tık yok. SORUMLU AK Parti Belediyeciliği yerine SORUNLU CHP Belediyeciliği örneğinde olduğu gibi sorun varsa ortaya çıkma, vitrin/reklam varsa var meydanı kimseye bırakma. Hak olan, her daim İşi ehline teslim etmektir. Vesselam.

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca