Yazıklar Olsun…


Geçtiğimiz haftayı o kadar karanlık geçirdik ki, zaten şehitlerimiz yüzünden simsiyah olmuş yüreğim birde bu simsiyah hafta ile adeta param parça oldu! Haftaya elim bir trafik kazası ile başladık, belki birçoğunuz diyecek ki yayanında suçu, neden yola çıktı? Diye sakın demesin…

Bu kazanın olduğu yer, ŞEHİR İÇİ merkez ışıklara sadece iki yüz metre mesafesi olan bir yer, yani şehrin merkezindeki ışıklarda hızını elli kilometre’nin altına düşürüp şehrin içerisinden geçtiğini hatırlatan en önemli IŞIK merkez ışıklar. Sen nasıl bir hızla oradan geçtin, nasıl adamcağızı görmedin? Anlamış değilim? Sanki otobanda gidiyorsun da böyle bir kaza oluyor. Ama o şoförün ne kadar suçu varsa, onun orada bu hıza ulaşmasına ses çıkarmayan görmezden gelenlerinde bir o kadar suçu, kusuru var! Ben yıllardır yazıyorum, ilçemizin giriş ve çıkışına kocaman, kocaman tabelalar koyalım! Memleketten bir büyüğümüz Ankara’ya baskı yapıp bu ilçeye radar koyulacak burada canlar gidiyor ocaklar yıkılıyor diye bas,bas bağır madıktan sonra ne bu kazalar biter, nede bu acılar diner. Geçtiğimiz hafta sağolsun Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi mecliste bizim için masaya yumruğunu vurdu. Arkasından İsmail Yıldırım asfalt ve alt geçit için daha da hız verildi açıklamalarını yapsa da bu kazalar bir son bulmadan, bu araçlar bu yolu otoban gibi basa, bas kullanmayı bitirmeden bu içimizdeki acı dinmeyecek.  Tam bu acıyı toprağa verdik ertesi gün bir acı daha… Yüreğim âdete dağlandı, içim hala acıyor, aklım almıyor…

Bir evlat bunu nasıl yapabilir, bu raddeye nasıl gelebilir? Defalarca ailesi tarafından bu çocuğun sıkıntıları, problemleri var diye denilmesine rağmen nasıl olurda bu çocuk, abisini yaraladığı davada tutuklanmaz ve serbest bırakılır. Git insanları öldür diyerek davetiye çıkartılır, inanın anlamak mümkün değil!!!

Yaşanan bu korkunç olayın hemen sonrasında rahmetli teyzemizin çok yakın bir akrabası olay yerinde bana sarılarak şunları söyledi. Biz defalarca söyledik;bu çocuk birilerine zarar verecek, bu çocuğun akli sağlığı yerinde değil, bu çocuk bir anda kendini kaybediyor ve saldırganlaşıyor ama anlamadılar…

Ne hastaneye yatırta bildik, nede engel olabildik.

Şimdi ömür boyu ceza evinde kalsa ne olur ALLLAH aşkına, bizim yüreğimiz yandı başkalarının ocağına ateş düşmesin. Bu çocuğun beynini yıkadılar, kendini MESİH ilan etti kimse neler olduğunun farkına varmadı. Ne olur bu konuları gündeme getirin, ilçemize gelerek çocuklarımızın beynini yıkıyorlar.Gebze ve Darıca dan buraya gelerek çocuklarımızı zehirliyorlar! Kimse bu konuları yazıp gündeme getirmiyor, diyerek sesini duyurmamı istedi.

Evet sevgili takipçilerim;bu ilçe bizim buralı olmanız, burada doğmanız çok önemli değil! Eğer burada yaşıyor ve yaşamayı düşünüyorsanız lütfen duyarlı olalım.

Sizlere çok basit ve masum gelebilecek konuları aman, ne olacak bizi ne ilgilendirir diyerek es geçmeyin, çünkü yangın çevrenizi sardığı zaman size yada ailenize ulaşması çok fazla zaman almıyacaktır.

Ama insan her şeyi unutuyor, Mevla’mın bize bahşettiği en büyük armağan olsa gerek, unutmak!

Bu ilçede o kadar çok şey unutuldu, hatırlanmıyor ki, inanamazsınız!

Fakat böyle korkunç kazalar ve cinayetler bizi birazda olsa kendimize getirmeli, düşününki bugün yaşanan bu olaylar, yarın bizim yada bir yakınımızın başına gelmeden önlem alalım! Hiçbir şey yapamıyorsak etrafımızda olanı biteni iyi analiz edelim, bu memlekette ne herkesin başına dikile bilecek kadar polis, jandarma var. Nede herkesi kontrol edebilecek kadar büyük sistemler;ülkemizin bu terör belası ile boğuştuğu günlerde bu şerefsiz, onursuzların içimize kadar girip de Karamürsel’de bile çalışmaya cesaret edebildiği bu zamanlarda ne olur dikkatli ve duyarlı olalım!         

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Oca

PİS FAKİR ZİHNİYETLİLER!

26Ara
05Ara
28Kas
01Kas