YİNE ADAYIM! ŞİMDİ SİZ DÜŞÜNÜN! - Ercan Buber

YİNE ADAYIM! ŞİMDİ SİZ DÜŞÜNÜN!


Kocaeli genelinde Ak Parti belediye başkan adaylarının isimleri bugündü, yarındı derken seçime kısa bir süre kala 13 belediye başkanının 12 sini değiştirerek nihayet belirlendi ve seçim startı verildi.

Yeni adaylar ne kadar kabul görür, ne kadar oy alır, yine Ak Parti Kocaeli genelinde bütün belediyeleri alır mı? Bu soruların cevabını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Ama şunu iyi biliyorum ki, Tahir Büyükakın’ın işi gerçekten çok ama çok zor.

Gelelim güzel ilçemiz Karamürsel’e ve mevcut belediye başkanı İsmail Yıldırım’a.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Ak Parti adaylarını tanıtırken aslında bekledim ki, İsmail Yıldırım için işte hem 3 dönem kuralı için ayrıcalık tanıdığımız tek başkan.

Hem de, Kocaeli’nde yıllarca Ak Partiye sövmesine rağmen, Ak Partiye gönül vermiş bütün belediye başkanlarını arkasında bırakarak yine aradan sıyrılmayı başaran adayımız işte size en büyük örnek der diye düşündüm.

Adı okunurken ekranda 2009 yılında ilk olarak seçilen daha sonrasında 2010 yılında Ak Partiye geçen diye yazılan aday tanıtımını ya hazırlarken yanlışlıkla 2009 yazmışlar!

Yâda üç dönem kuralına takılmasın diye mi ayarlamışlar orasını Ak Parti’nin ağır topları bilir.

Ben sonuçlarla ilgilenirim ve sonuç İsmail Yıldırım imkânsızı başardı. Eğer bu başarısına birde tekrar belediyeyi alarak taçlandırırsa vah ilçedeki Ak Partililerin haline vah…

Karamürsel Ak Parti’de aday adayı olarak sahalara çıkan kişilerin arkasında aslanlar gibi duran büyük bir kitle kayıt altına alınmış durumda. Yıldırım’ın ayakçıları siz görürsünüz edaları ile inceden inceye aba altından sopa gösterseler de, Yıldırım işini iyi bilir ve gülümseyen bir yüzle Pazartesi itibarı ile sevgisini göstermeye devam eder diye düşünüyorum. Karamürsel’de büyük bir kesim çok iyi bilir ki, Yıldırım seve, seve gerekeni yapmayı çok iyi bilir.

SAADET PARTİSİ KİMİ ÇIKARTACAK?

Karamürsel Saadet Partisi aslına bakarsanız en şanslı dönemini yaşayacak bu seçimlerde. Eğer rüzgârı ardına doğru almayı başara bilirse ilçe genelinde çok acayip bir oy alır diye düşünüyorum.

Çünkü aleni bir şekilde Ak Partiye oy vermeyeceğini söyleyen büyük bir kesim var. Bu kesimin bir kısmı başka yerlere kaysa da bir kesimi kesinlikle Saadet Partisine kayar diye düşünüyorum. Tabi bunda ortaya çıkacak belediye başkan adayının çok ama çok büyük bir fonksiyonu olacağını düşünüyor ve merak ile bekliyorum.

AHMET ÇALIK’A BÜYÜK İLGİ!

Karamürsel’de aylardır tek belediye başkanı olarak seçim çalışması yapan ve ilçede zaten büyük bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Ahmet Çalık gittiği her kapıda, İsmail Yıldırım etkenine rağmen büyük bir ilgi ve alaka ile karşılanıyor. Malumunuz ilçemizde bazı kesimlerin uygun görmediği kişilere selamın bile kesildiği bir ortamda bu denli ilgi ve alaka ile karşılanıyor olmak aslına bakarsanız çok büyük bir başarı diye düşünüyorum.

Fakat şundan eminim ki, bu seçim öyle güle oynaya geçmeyeceğinin herkes farkında.  

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca