Zekai İren,Sait Mete ve İsmail Yıldırım - Ercan Buber

Zekai İren,Sait Mete ve İsmail Yıldırım


Öncelikle dün Karamürsel Belediyesi meclis toplantısında salonda “AZERBAYCAN” bayrağı olmamasını ve hiçbir meclis üyesinin bunu dile getirmemesini kınıyorum.

 

“Karamürsel Belediyesine şöyle görünür bir şekilde “AZERBAYCAN” bayrağı asılmasını ümit ediyorum.

 

Gelelim bu hafta sonu vakit olmadığı için yazamadığım köşe yazıma. Bu ilçede Ak Parti ilçe başkanı denildiğinde akla ilk gelen isim, aradan geçen yıllara rağmen muhteşem icraatları nedeni ile Zekai İren olduğuna sanırım çok büyük bir kesim katılır.

Zekai İren bu başarıyı hem de İsmail Yıldırım’a rağmen elde etmiş bence tek kişi.

 

Sanırım İsmail Yıldırım’ın Karamürsel Ak Parti ilçe başkanlarına karşı içinde dinmeyen acının cız yapmasının en büyük nedeni bu olsa gerek.

 

Düşünsenize bu ilçede “PKK” ile ismi anılan esnaflara yapılmayan, Ak Parti ilçe başkanı olur olmaz Sait Mete’ye yapıldı çünkü.

Birçok zabıtayı iş yerinin kapısına yolladığı iddia edilen İsmail Yıldırım, Sait Mete’ye akıllı ol yoksa bu sefer dükkanın önüne müdahale ettim, yarın sana daha neler yaparım sen hayalet mesajını niye vermiş olabilirdi ki?

 

Fakat bunca gözdağı ve belediyeden hiçbir fayda görmemesine rağmen Sait Mete başkanlık görevini aslanlar gibi öyle güzel yapıyor ki!

Adeta sizin yaptığınız gider, benim ancak hoşuma gider mesajı ile Mete halka verdiği hizmet ve sürekli olarak gece, gündüz demeden halkın yanında ve yardımında olması nedeni ile büyük takdir topluyor.

 

Şimdi gelelim aklıma gelen deli sorulara.

Ak Partiye geçmeden çok kısa bir süre önce Ak Partiye geçecek diyeninde, Ak Partiye geçenindeeeeeeeeeee.

Diyordu ya İsmail Yıldırım.

Şimdi aynı İsmail tutup dese ki, ben İyi Parti’ye geçiyorum!

Buna şaşırır mısınız?

Ya da siyaset bu kardeşim nerde daha iyi imkânlar sağlanıyorsa oraya geçer mi diyorsunuz?

İnanın benim hiç umurumda değil!

Çünkü bu İsmail Yıldırım bugün söver, sayar yarın çıkarları ya da menfaati ağır basarsa her şeyi yutar hemen çark eder.

 

Benim esas derdim acaba İsmail Yıldırım İyi Partiye geçerse Ak Parti ilçede eski günlerine döner ve Zekai İren gibi Sait Mete’de ilçeyi uçurur mu, benim kafama takılan bu!

e.buber@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Saffet | 10 Ekim 2020 18:15

    İSMAİL YILDIRIM KAPILARA ZABITA GÖNDERMEYE ALIŞIKTIR KENDİSİ BUNU İYİ BİLİR VE KARAMÜRSEL DE ESNAFKEN BANADA Zabıta göndermişti çünkü aciz olduğu için kendinin cesareti olmadığından bunu yapar demekki alışkanlık yapmış şimdi 2006 dan bu yana yalovada esnafın kafam rahat İsmail Yıldırım yok daha ne olsun karamürsel doğup büyüdüğüm yer ama İsmail Yıldırım gittiği gün yine oradayım.

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Eyl

Bu ilçenin kaymakamı yok mu?

07Mar
12Şub
07Şub
24Oca