15 yılda bir tuvalet bile yapma! Sonra lafontenden masallar!


Eminim sizler şu an aşağıdaki fotoğrafa bakıp, "bu da nedir ki?" diye soruyorsunuzdur. Sizin bu sorunuz aklıma, rahmetli Kemal Sunal'ın bir filminde köyün ortasına yaptığı tuvaleti göstererek, 
"bu nedir ki lo?" diye soran ağaya 
"epteshanedir hâşâ huzurdan ağam" 
diye cevap verdiği sahneyi getirdi!
Ben de sizlere aynen Kemal Sunal gibi cevap vereyim.
- Epteshanedir hâşâ huzurdan ağalar, epteshane...

Bu da nereden çıktı şimdi? 
Geçtiğimiz Cumartesi günü Sayın Başkanımız İsmail Yıldırım'ın konuşmasından elbette.
Her zaman söylerim, İsmail Başkan'ın konuşmasına hayranım. Kendisi tanıdığım en iyi hatiplerdendir.(İşini iyi yapan insanları oldum olası takdir eder ve severim!) Bu yüzden saatlerce konuşsa bıkmadan usanmadan dinlerim kendisini. Her zamanki gibi bu konuşmasını da ilgiyle dinledim. Dinlemekle kalmadım aynı zamanda tamamını videoya kaydettim. 
İsmail Başkan konuşmasının tahminen 23. dakikasında, "Bizim, sahile tuvalet yapmaktan öteye vizyonu olmayanlarla uğraşacak vaktimiz yok" dedi, hem de üzerine basa basa...
Bu cümlenin muhatabının İsmail Başkan'ın şu anki rakibi, hatta korkulu rüyası Ahmet Çalık olduğunu hepimiz biliyoruz elbette. Ahmet Çalık'ın böyle bir projesi var mı bilmiyorum; ama bence olsa iyi olur. Çünkü:
Sayın İsmail Başkan'ın küçümsediği tuvaleti bir de sahilde "anne çişim geldiii..." diye yaygarayı basan çocuğun annesine ya da babasına sormalı "tuvalet gerçekten basit birşey mi?" diye. Ya da prostatlı bir amcaya sormalı sahilde gezerken "amca tuvalet bizim İsmail Başkan için çok ehemmiyetsiz bişeymiş, ne dersin sence de öyle mi?" diye. Yaşlı teyzelerden, o an misafir olarak sahilde bulunanlardan vb... hep soralım bakalım gerçekten bu kadar önemsiz, ehemmiyetsiz birşey miymiş bu "epteshane" denen şey.

Yoook İsmail Başkan yok! Tuvalet çok önemli, gerçekten çok önemli. Eğer tuvalet önemli birşey olmasaydı Ak Partili Bahçelievler Belediye Başkanı tam Bahçelievler'in ortasına aha bu aşağıdaki epteshaneyi yaptırıp, üzerine de "ücretsizdir" yazdırmazdı. Lütfen oralara yolun düşerse ihtiyacın olmasada görmek için olsun bi giriver o epteshaneye. İçinde şadırvanı da var. Yapılışındaki özene, temizliğine vs. bir bak. Belki o zaman anlarsın önemini! Ama halkın içinde olmayan, insanlara tepeden bakan, yaşadığı sarayın her katında tuvaleti olmasına rağmen belki de makamında kendisine özel bir tuvaleti bulunan birisi, nereden bilsin ki çişi gelen çocuğun annesinin psikolojisini, nereden bilsin ki bebek sahibi bir annenin emzirme odasına duyduğu ihtiyacı, nereden bilsin ki benim prostatlı dedemin tuvalet ihtiyacını veya gidecek yeri olmayan misafirin önüne gelene tuvalet sormasının ezikliğini.

Tuvalet önemli Sayın İsmail Başkan, gerçekten önemli; ama tuvaletin önemini kavramak için Ak Partili Bahçelievler Belediye Başkanı ve vatandaşın sorununa kendi zirvedeki dünyasından değil de vatandaşının gözünden bakan diğer Ak Partili Belediye Başkanları gibi vizyon sahibi olmak gereklidir, İsmail Başkanım vizyon... Sonuç itibariyle bu işler beş senede iki ayla olmaz Sayın Başkan, şevk ister, samimiyet ister, empati ister, tevazu ister... İster de ister işte... Neyse hiç tasalanmanıza gerek yok artık, nasılsa Ak Partili seçmenler olarak karar verdik, seni bu seçimde bu sıkıntıdan kurtaracağız inşallah! 
Bırak Ahmet Çalık düşünsün yani...

yazar@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Nis

YAVŞAKLAR!

05Eyl
17Haz
30Mar

Ah be Tahir Başkanım!...

16Mar

KONUŞMAK SANATTIR!