AK PARTİLİ UYANIK OLMALI, OYUNA GELMEMELİ... - İlyas Özmen

AK PARTİLİ UYANIK OLMALI, OYUNA GELMEMELİ...


NOT: Bu yazı Ak Partililer için kaleme alınmıştır, AKP'liler için aşırı kaygı içerdiğinden kendilerinin ruh sağlıkları açısıdan dikkate almamaları önerilir!

AK PARTİLİ İLE AKP'Lİ FARKI...

Belki çok klişe bir tabir gibi gelecek ama AK Partililerin davası Mücahit davasıdır. Çıkar gözetmeksizin mücadele etmek isteyen tüm Mücahitlere kapılar ardına kadar açıktır. Mazlumların sesine kulak vermek, yoksulun, garip gurebanın yardımına koşmak onların en öncelikli görevidir. Erdoğan’ın deyimiyle onlar millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya gelen kişilerdir. Onların en öncelikli görevi Allah’ı memnun etmektir.
AKP’lilerin davası ise müteahhit davasıdır. Kapılar mücahitlere kapalı, müteahhitlere açıktır. Sıradan seçmenler onlara ulaşamaz. Mazlumlar onlara feryadını duyuramaz. Paçalarından kibir akar. Onlarda hoşgörü yoktur, horgörü vardır. Seçimden sonra millete tepeden bakmaya, aşağılamaya bayılırlar. “Biz Erdoğan’ı memnun edelim, gerisi önemli değil” diye düşünürler.

AK Partililer, iğrenç insanların oyuncağı olup o insanların korkunç eylemleri sayesinde zafer kazanmaktansa, doğru ve dürüst insanlarla bir arada olup hezimet yaşamayı seçer. Onlar, “Allah davasında yenilgi yoktur, imtihan vardır” diyenlerdir.
AKP’liler ise kendi ikbal ve istikbal davalarında zafere giden her yolu denemekte beis görmez. Bunlar, FETÖ’den öğrendiği ihanet oyunlarını, kendi yakınlarının veya arkadaş çevrelerinin üzerinde prova etmekte bile sakınca görmez. Ve onlar yenilginin kokusunu aldığı an trenden inip sırra kadem basarlar.

AK Partililer kinle, nefretle ve intikam hissiyle hareket etmez. Mesela; geçmişte, kendisine haksızlık yapanlar için dahi adalet ister. Geçmişi unutmaz ama geçmişin hesaplaşması içinde de olmaz. İçeride, yani hapiste bir masumun bulunmasındansa, dışarıda bin suçlunun bulunmasını tercih eder.
AKP’liler ise bunun tam tersini düşünür. İnsan harcamak, kul hakkına girmek onlar için eğlence gibi bir şeydir. Rövanş almaya bayılırlar mesela. Dün kendilerine yapılan haksızlığın aynısını yapmaktan büyük keyif alırlar. Kendilerini uyarıp, “Düşmanınıza benziyorsunuz” diyenleri de bir çırpıda hain ya da dönek ilan ederler.

Ak Partili Arkadaşım, 
Ak Partili ile AKP'li arasındaki fark bu kadar netleşmiş, bu kadar da ayyuka çıkmışken kesinlikle onların değirmenine su taşıyacak hareketlere girişme; kesinlikle tâ en başında Allah'ın rızası gözetilerek çıkılmış bu kutsal yolu ne onların dünyevi emelleri için ne de kendi şahsi menfaatlerin için lekeleme, zayetme! Biliyorsun Allah hep doğrularla beraberdir! 

yazar@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Nis

YAVŞAKLAR!

05Eyl
17Haz
30Mar

Ah be Tahir Başkanım!...

16Mar

KONUŞMAK SANATTIR!