Türkiye'de her şey yolunda! Köprü yaptık, yol yaptık!


Mazlum, ezilen halk gözyaşı döküyor. Birileri bol bol nara atıyor, salyaları akıyor. 

 

Hiç mi zorunuza gitmiyor? 

 

Artık bugün az şehit var demek, bu kadar basitleştirip, sıradanlaştırmak hiç mi canınızı yakmıyor? 

 

Ne o bir açıklamanız mı var bu acizlik için? 

 

Söyleyecek bir sözünüz kaldı mı? 

 

Kaldıysa eğer gidin anlatın tek evladını şehit vermiş ayakkabısı yırtık babamıza, Kışın yazlık ayakkabılarla Şehit oğlunun cenazesi katılan annemize, hep beraber yatıp nasıl tıksırıncaya kadar yediğinizi, itleri nasıl beslediğinizi, iş maaşlara gelince nasıl hep beraber birleştiğinizi, mazlum halk, vatan, millet olunca sus pus nasıl kenara çekildiğinizi. Gidin şimdi şehit oğlunun postallarında çiçek yetiştiren annemize anlatın bu kutsal vazifeyi villalarınızda, yatlarınızda, katlarınızda, bankadan krediye çevirdiğiniz bedelliyi.

 

Gidin eşine kavuşmak için gün sayarken tabutuna sarılan yengemize anlatın koalisyonu, yeni kabinelerinizi, Başkanlık sistemini, siyasi müstevlilerinizi, emellerinizi, erken seçiminizi. Rant uğruna yapılan particiliğinizi, Gidin anlatın babasının resmine sarılan 1.5 yaşındaki cennet kokulu çocuğa çözüm sürecinizi, Fetönüzü, Hdpnizi! bin tane oğlumuz feda dediğiniz çürük raporlu yiğitlerinizi.

 

Bir kere olsun çıkarın at gözlüklerinizi, bırakın partilerinizi. 

 

Görmüyor musunuz nasıl birbirimizden, duygularımızdan, insanlığımızdan bu kadar uzaklaştırdılar bizleri? 

 

Şehit olurken aslan gibi civanlar nasıl renkli (!) televizyonlarda geçiştirip, oyaladılar sizleri.

 

Hiç mi acımadı içiniz, varsa kavrulmadı mı biraz yüreğiniz bu hâle getirirlerken güzeller güzeli ülkemizi?

 

Paranız var bedelli yaparım nasıl olsa diye mi susuyorsunuz ? Çıkarınız mı var? Oğlunuz mu yok bu kadar rahatsınız? Ankarada işlerinizi halleden bir telefon uzakta tanıdığınızla mı ters düşeceksiniz? Koltuğunuzu mu kaybedeceksiniz? Şan, şöhret, para, pul, makam, mevki sizlerin olsun, lâkin verin bu tertemiz gençlerin hayatlarını bizlere geri.

 

Acı haberle yaşarken toprağa gömülen ailelerin, sevdiklerinin dindirin ateşlerini. Çekin kirli ellerinizi, insanlığınızı kaybettikten sonra neye yarar yarım dakikayı bulmayan yalandan süslemeli teselli cümleleri. Peki, bunca şeyin üstüne şimdi hangi yüzünüze tükürelim, olmayan ciğerinizi, her şeyi sindiren midenizi mi sökelim, olmayan karakterinize mi sövelim. Yoksa biz de utanmadan fıtratında var deyip geçiştirelim? Alışalım mı! Bilmiyorum, bilmek istemiyorum.. 

 

Bildiğim, inandığım, inatla hatırlattığım bir şey var elbette..

 

Bayrağı al eden o tertemiz kanlarınız üstünden hesaplara girenler, günün insanı olup rahat rahat koltuklarında arkalarına yaslanıp vakit geçirenler bilsinler ki aynı kilimin desenleri olduğumuz, binlerce yıllık bize emsalsiz bir miras olan bu kutsal toprakları, güzeller güzeli memleketimizi yüreksiz insanlara bırakmayacağız. Âlemlerin Rabbine yemin olsun, bembeyaz hilâl, ay, yıldız şahit olsun gün gelecek bir bir hesap soracağız. Fedakârlık artık yetmez, gerekirse bu yolda feda olacağız. Ama şunu unutmayın EY KOLTUK, MAKAM ve MENFAAT düşkünleri gün gelecek ve devran dönecek. Sizlerin bu Ülke üzerinde kurduğunuz oyunları elbet %50’de anlayacak ve tepkisini koyacak. Ülkesindeki Terörizm’i durduramayan bir Devletin başka ‘’Müslüman’’ Ülkelere destek olmak için kendi Askerini, Polisini sınır dışı görevlerde VATAN uğruna feda ettiğini söylemesi, başka sistemler için Ülkesini sattığının aşikare kanıtıdır. Ülkemize aldığınız MÜLTECİ BOZUNTULARINDAN kadın, çocuk ve engelliler hariç 16 yaş üstü tüm ERKEKleri sınırdışı edip ÜLKELERİNDEKİ SAVAŞA GÖNDERMENİZ İÇİN DAHA KAÇ ASLAN PARÇASINI KAYBETMEMİZ GEREKİYOR? !!! Siz saraylarınızda Ülkemizin bu zamana kadar kemer sıkma politikalarıyla aç kalarak, emek vererek, eziyet çekerek bugünlere getirdiği kuruluşları, bağları, bahçeleri, toprakları satarak ve kiralayarak sürdüğünüz Krallığınızda nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz ? Hiç mi içiniz sızlamıyor ? Bu ÜLKE sizi ve yaptıklarınızı, yandaşlarınızı, kandırıldıklarınızı hiçbir zaman unutmayacak! Ve en önemlisi de bugün yanınızda size her hatanızda çanak tutanlarıda unutmayacak! SENİDE UNUTMAYACAK! Herkes elbette yaptığını bu dünyaya yetişmezse öbür dünyada çekecek!

 

NOT : BU VATAN HEPİMİZİN! Türkü, kürdü, alevisi, lazı, çerkesi, abazası ve sayamadığım herbiriyle. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ugur@karamursel.tv

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
20May
22Ara
25Ağs

Bitmek Bilmeyen Uyuşturucu Vakaları

23Ağs
19May

Yitip Giden Gençlik